Izkušnje s pnevmatikami

Zanimivo in koristno znanje
Odgovori
Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 824
Kraj: vrhnika

Re: Izkušnje s pnevmatikami

Odgovor Avtor: rb320 » 13. April 2022, 16:01

Mam na wrx-i nexen su1 in morem rect da v dežju drži zlo dobr, v suhem je pa bol tko.

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1323
Kraj: Goričko
Kontakt:

Odgovor Avtor: Kristijan » 13. April 2022, 21:38

BackW00d napisal/-a:
13. April 2022, 08:52
Kristijan napisal/-a:
12. April 2022, 21:18
Nexen letna (pozabu model) je na OB-ju, no pa še vedno drži prav dobro :thup
Nexen N8000 hvalijo samo tisti, ki še niso vozili dobre letne gume in pa tisti, ki se vozijo počasi :) (podobna zgodba je s Kormoranko "UHP")
Veš koliko fantičev sem srečal, ki so imeli N8000, pa niso mogli zapret ust o tem koliko je to oh in sploh guma, pol so dali pa gor neki premium znamko ali nekaj v višjem cenovnem rangu pa so vsi pozabli na Nexen čez noč :) Jaz sem že mel Nexen in zaenkrat lahko rečem samo "ne hvala".

Podobna zgodba je z Kumhotovo rain-sport gumo, ki je tako dolgočasno povprečna v vseh pogledih pa še obrablja se v eni sezoni. To hvali samo tisti ki počasi vozi ali pa še ni mel dobre letne gume. Kurc gleda gumo ki je dobra na podlagi tega da je mehka ko puter in da jo zgoniš v pol leta. Ko poračunaš ceno na prevožen kilometer je marsikatera guma cenejša (in boljša).
Nexen N Fera SU4 so ble, sem pogledal...
Brez Subaruja trenutno - na petrolu me še komi poznajo ...

Uporabniški avatar
Tomy
Uporabnik foruma
Prispevki: 288
Kraj: Celje

Odgovor Avtor: Tomy » 08. Julij 2022, 13:56

Berem da vas nekaj vozi A/T gume skozi celo leto.
Spogledujem se z idejo da bi jih namontiral na Outbacka 2007l.
Homologirane dimenzije so 215/60R16 in 215/55R17, na voljo imam tudi 16" in 17" original platišča..
Kako je že s homologacijo drugih dimenzij?
https://s9.mojalbum.com/8183879_1737929 ... 298823.jpg

Prevozim nekje 20tisoč na leto, večina asfalt/avtocesta.

Od pomladi imam na kombiju GEOLANDAR A/T G015, zaenkrat zadovoljen.
Ne morem pa primerjat ker gle le do 100km/h in se nagiba kot ladja :sm

Kakšne so vaše izkušnje, katere gume in v kateri dimenziji vozite?
Iščem pa s simbolom snežinke, da so primerne tudi za pozimi.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 7801
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 08. Julij 2022, 15:00

Jaz imam G015 stalno na avtu. sem homologiral dimenzijo 215/60/17, tako da imam mir.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1864
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 09. Julij 2022, 09:44

Jaz sem imel na Foriju tud g015, od nove do popolne obrabe v enem kosu. Prvo zimo so bile fenomenalne tudi na snegu, drugo pa povprečne. Tretje zime niso doživele, torej držale so mi 3 poletne in 2 zimski sezoni. Navdušen sem bil na tem, kako tihe so proti nekim povprečnim zimskim gumam, tudi zelo miren tek in udobna vožnja. S Forijem itak nisem pretiraval v hitrosti ker je pil ko spužva, 110-120 km/h AC in 90 regionalka, tko da kaj AT g015 dela na višjih brzinah, ne morem reč. Zdej mam 2 kompleta, enkrat nordijske zimske (ice SUV) in enkrat klonirane kitajske AT za poleti. Ugotovil sem, da je za sneg malo bolje namenska zimska, ampak jaz sem v hribih doma, v dolini ne vem če je to res tako pomebno, in je najbrž dovolj g015 za čez celo leto. Če bi bil jaz doma v dolini ne bi kompliciral, in bi vozil g015 do obrabe brez sezonske menjave.
"I drive a Rolls Royce, 'cause it's good for my voice" ...
"But you won't fool the children of the revolution"

Uporabniški avatar
Grizliboy
Uporabnik foruma
Prispevki: 842
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 10. Julij 2022, 13:50

Ker imaš dva kompleta litk ti priporočam zimski + letni komplet, pa sam prešravfaš. Je precej bolj varno kot 2 sezoni vožene celoletne, ko so že drugo zimo neučinkovite, poleti pa na suhem še držijo, ko pa povohajo mokro cestišče pa hitro začne avto drseti.
Ni prijetno, verjemi. Pri slabih 50 km/h v naselju mi je v ovinku outbacka odneslo bočno ko da vozim po feltni.
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Tomy
Uporabnik foruma
Prispevki: 288
Kraj: Celje

Odgovor Avtor: Tomy » 11. Julij 2022, 12:46

Prednosti dveh kompletov gum poznam, trenutno vozim letne Unirojalke katere gredo h koncu.

Bolj me je zanimala konkretna izkušnja na GO15, hvala za komentar :thup
Koliko kilometrov zdržijo povprečno?
Je še kakšna alternativa v tem segmentu?

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1864
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 11. Julij 2022, 12:54

Za povprečno ne morem rečt, ker sem imel sam 1 krat komplet g015. Na 15" feltnah, dimenzija 205/70-15 so mi držale nekje 45.000 km. To je od nove do 1,5 mm profila, vožene v enem kosu, 3 leta. Tvoje bodo imele večji kotalni obseg, tko da bodo verjetno zdržale več km.
"I drive a Rolls Royce, 'cause it's good for my voice" ...
"But you won't fool the children of the revolution"

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 11. Julij 2022, 13:58

Največ sem z G015 naredil 72.000km, ampak so v mokrem že drsele. Povprečno pa jih po dveh letih in pol dol vržem in imajo okoli 50.000km prevoženih. Imajo pa še dovolj profila (ponavadi tam okoli 4 do 5mm in bi bile naslednjo sezono še za letno sezono v redu).
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 5192
Kraj: Čeče - Hrastnik

Odgovor Avtor: klemz » 11. Julij 2022, 14:17

Trenutno mam na svojem đžjangotu Delinte Winter WD2 2019 letnik (made in kina) gume in sm prijetno presenecn. V mokrem drzi nevrjetno dobro. Sem pa prevozil nekje 5000km z njimi.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Uporabnik foruma
Prispevki: 842
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 12. Julij 2022, 17:52

Tomy napisal/-a:
11. Julij 2022, 12:46
Prednosti dveh kompletov gum poznam, trenutno vozim letne Unirojalke katere gredo h koncu.

Bolj me je zanimala konkretna izkušnja na GO15, hvala za komentar :thup
Koliko kilometrov zdržijo povprečno?
Je še kakšna alternativa v tem segmentu?
Napisana izkušnja je za go15 gumo. Na tem forumu je bila kar popularna guma. Guma je bila že par let stara vendar je kljub temu bila na pogled kar lepa, s dosti profila.
Če moraš menjati vsaki 2 leti at gumo ali pa se z njo voziš naprej in se potem sprašuješ kako se bo onašala v ovinku/mokrem/snegu ................ ne vem no, potem ni nekega velikega denarnega plusa, pa še vožnja postane stresna ter ni več veselja do vožnje same sčasoma.
Odločitev je pa tako ali tako tvoja, jaz sem zgolj pristavil svoj pogled na to zadevo.
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 12. Julij 2022, 20:35

ene povprečne gume voziš v povprečju nekje 4 letne sezone, kar je približno 2 leti, torej 4 sezone letno in 4 sezone zimsko je 4 leta. AT voziš ravno tako 4 sezone, samo da je to pač 2 leti, ker jih imaš stalno na avtu (2 poletji in 2 zimi). Kupiš jih pred zimo in jih voziš še naslednjo zimo, potem pa spet pred novo zimo kupiš nove.

Uporabniški avatar
awdfun
Član Subaru kluba
Prispevki: 376
Kraj: Vinje
Kontakt:

Odgovor Avtor: awdfun » 29. Julij 2022, 15:55

Same sem letos kupil nove gume za imprezo sti in sicer:

245/40R18 97Y XL POTENZA SPORT BRIDGESTONE, D/A/72dB.

Se ne morem pritoževati in gume so v vseh letnih pogojih odlične.
Tudi prejšnje, ki so bile stare 7 let so še vedno dobro grabile tako v mokrem kot na suhem, mi je pa začela ena puščat in se ni dalo popravit tako, da sem pač vse zamenjal.

Na Land Cruiserju pa imam gor poleti BF goodrich in so dobre, čeprav so stare tudi že 7 let.
Ampak Land cruiser ni impreza in ga itak vozim počasi, za po terenu je pa guma dobra. Tudi po skalah se ne bojiš, da ti bo prerezalo bočnico, kot se mi je zgodilo pri novih ST gumah.
Impreza Sti 08

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 29. Julij 2022, 19:07

br goodrich so zelo dobre, ampak težke gume. v moji dimenziji so na gumo skoraj 5kg težje od yokohame. to je 20 kg na vseh štirih gumah. na landcruiserju se to ne pozna, na avtu z 1.6 motorjem in 110km pa se kar konkretno.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 4883
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 30. Julij 2022, 00:39

awdfun napisal/-a:
29. Julij 2022, 15:55
[bPOTENZA SPORT BRIDGESTONE[/b].

Se ne morem pritoževati in gume so v vseh letnih pogojih odlične.
Saj pa so to UHP premium gume, nemogoče da bi bile slabe. Sam sem mel 7 let stare, ki sem jih dobil z avtom in so bile kljub slabemu profilu še vseeno dobre v vseh pogojih. Super guma, je pa pač malce dražja.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost