Akumulator v prtljažniku

Zanimivo in koristno znanje
Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3577
Kraj: Trbowle

Re: Akumulator v prtljažniku

Odgovor Avtor: BackW00d » 05. Januar 2019, 22:27

Mah akumulator dat v prtljažnik ni neke panike....bolj meni v nos hodi tista teža debelega kabla, ki ga moraš napeljat, da ti zaganjač brez težav zavrti tudi pozimi. Sam bi ziher napeljal vsaj kak 25mm^2 ali raje 35mm^2 kabel boljše kvalitete (torej razne avtoakustične, in ne varilne iz merkurja). Mase ne rabiš vlečt, le +
Sej ubistvu je isto kot pri avtoakustiki, ko se iz motornega prostora vleče v prtljažnik od 16-50mm^2 kabel za kW ojačevalcev :)
Sam sem maksimalno vlekel 100mm^2 kabel, ampak to je že dobesedno, kot da bi safalado vlekel čez avto! hah, kje so te avtoakustični nori časi.

Je pa dejstvo, da je akumulator dobra izbira pri razporeditvi teže, vendar bi sam raje gledal v to smer, da daš v avto akumulator manjše Ah vrednosti, pa ga mogoče probaš postavit iz strogega sprednega konca malce bolj proti požarni steni. Manj matranja in boljši efekt, pomoje.
Vem da je mel včasih picinni v svoji črni hawkeye imprezi nek majhen par Ah akumulator.
Tak akumulator ziher ni OK za kampiranje in recimo napajanje hladilnikov in kaj ti vem česa vsega. Ampak če greš zavestno v to, mislim da se da zdržat tudi z 10-15Ah. Samo zagonskega toka mora met dosti.

Sam sem mel težave pri WRX-i in sem s 60Ah akumulatorjem avto potegnil na zaganjač še celih 15-20m daleč (po ravnem, motor ni hotel vžgat, rinjenje ni bilo opcija) potem pa še vsaj 30× po 5 sekund verglal avto (žal neuspešno) pa še vseeno ni bil prazen akumulator!
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6737
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 06. Januar 2019, 11:11

OK, torej nihče ni še dal akumulatorja v prtljažnik. Prosim za zaklep teme.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma
Prispevki: 254
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Avtor: Topo » 06. Januar 2019, 17:44

Jaz sem večkrat dal kak akumulator v prtljažnik. Ko sem jih peljal na Dinos sem imel 3 v prtljažniku. Nikoli pa ni bilo kake opazne razlike v vožnji.

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov