Zavarovanje

Zanimivo in koristno znanje
uross19
Uporabnik foruma
Prispevki: 121

Re: Zavarovanje

Odgovor Avtor: uross19 » 26. Oktober 2017, 19:25

Simon989 napisal/-a:
23. Oktober 2017, 21:54
In potem ugotoviš da ko drugi prbije v tebe ima kar neko x zavarovalnico in da mora potem tista plačati škodo, se vsi začnejo izgovarjat in pošljejo nekega čudnga ceniuca, ko nima blage veze kaj je odbijač...in še bi lahko našteval...
Sava je pa boga zavarovalnica...1 tedn nazaj je v naš služben kombi od zadaj trčil nekdo ki je imel na Savi in bi mogli dat nadomestni kombi ker je bilo 8 oseb v kombiju...nadomestnega kombija ni bilo..so se tolk časa izgovarjali dokler kombi ni bil popravljen...
Pomoje ima najboljše vse pošlihtano Triglav...
ja ma najbolj pošlihtan je pa tudi najdražji lih dons sm tehničnega mev pa je za triglav blo 615€ pri savi pa 495€ stem d pri savi maš ful več zavarvan...
npr triglav:asistenca+šofer+divjad+stekla sava:divjad+stekla+svetila in ogledala+šofer+nek zavarovanje če jeavto v mirovanju in pade nanga teglcal oz.se mu kaj pripeti..pomoje podobn kot da bi mev za parkirišče zavarvan..

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4625
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 26. Oktober 2017, 20:15

Men skos kolega dela, Porsche zavarovaje aka Sava pa nikol ni blo tezav, pa vedno zame kar uzamem najcenej.

Simon989
Uporabnik foruma
Prispevki: 123

Odgovor Avtor: Simon989 » 26. Oktober 2017, 23:48

Jah ko imaste vsi neke kolege... Valda da ti bo kolega zrihtu poceni! Zakaj pa je kolega xD
Uroš, a imaš prvič ta avto na Savi? Si ga že imel kdaj zavarovanega pri Triglavu?

uross19
Uporabnik foruma
Prispevki: 121

Odgovor Avtor: uross19 » 27. Oktober 2017, 04:53

Ja se pravi se pravi v 6 letih sem mel 1x.pri adriaticu pa ostalo pri triglavu je pa dol rekla d za.moj letnk majo ful ugodn(1993) za druge pa nevem kako je

Uporabniški avatar
awdfun
Član Subaru kluba
Prispevki: 371
Kraj: Vinje
Kontakt:

Odgovor Avtor: awdfun » 27. Oktober 2017, 09:02

Sem imel zavarovan avto pri Triglavu 22let, potem pa mi je nekdo naredil totalko in je bil ravno tako pri Triglavu, pa sem imel tako slabo izkušnjo, da sem takoj zamenjal zavarovalnico. So me n...gnili in mi rekli naj jih tožnim, če hočem. Sem prekinil svoje zavarovanje, zavarovanje vseh službenih avtomobilov, zavarovanje projektantske odgovornosti, zavarovanje objektivne odgovornosti firme, potem so pa čudili češ da niso na..gnili firme ampak fizično osebo in da je čisto nekaj drugega.
Impreza Sti 08

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 600
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 27. Oktober 2017, 10:01

Ja zavarovanja so nateg in nujno zlo, ki ga moraš imeti. Bil sem zastopnik cca tri leta pri zavarovalnici Tr..... (leta 2000) in vem kaj šefi govorijo, kaj moraš govoriti strankam in jim ponujati. V glavnem en nateg. In mislim, da je zdaj enako. Ponudit moraš čim več stranki (praktično moraš stranki lagati, kaj vse bo dobila), da imaš ti kot zastopnik imel dokaj solidno plačo, ker si plačan od prometa. Za kozlat.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3577
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 27. Oktober 2017, 10:10

awdfun napisal/-a:
27. Oktober 2017, 09:02
Sem imel zavarovan avto pri Triglavu 22let, potem pa mi je nekdo naredil totalko in je bil ravno tako pri Triglavu, pa sem imel tako slabo izkušnjo, da sem takoj zamenjal zavarovalnico. So me n...gnili in mi rekli naj jih tožnim, če hočem. Sem prekinil svoje zavarovanje, zavarovanje vseh službenih avtomobilov, zavarovanje projektantske odgovornosti, zavarovanje objektivne odgovornosti firme, potem so pa čudili češ da niso na..gnili firme ampak fizično osebo in da je čisto nekaj drugega.
Dobr ga je nekdo nasanku v Triglavu! Tole je bilo zelo boleče za Triglav :)
Hah! Dobra reakcija na njihov odziv :lol:
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

jutro tisto
Novinec
Prispevki: 19

Odgovor Avtor: jutro tisto » 27. Oktober 2017, 10:49

Da dodam še svoj lonček, kot zaposleni na ZT ( pa nimam veze ne z sklepanjem, ne s škodami), imam pa nekaj vpogleda, kaj se vse dogaja.

@awdfun - se povsem strinjam, kar si storil, vsak normalen naredi tako. Pa tudi zavarovanja niso od leta 90 več monopol, je dovolj drugih ponudnikov

@pero112 - od tvojih časov na ZT je vseeno prišlo do nekaj sprememb, nekaj "pravih" ljudi je vseeno spoznalo, da "nategovanje" na daljši rok ne gre, mislim, da takih ekstremov ni več.... je pa vsak prodajalec lahko nategun, pa če prodaja žemljice al pa termoelektrarne, a ne

Potrebno je tudi razlikovati med sklepanjem pri zaposlenih na zavarovalnici (šalterji in zastopniki zavarovalnice) in agencijami/tehničnimi pregledi. Kar se cene tiče, ni nujno neke razlike, (na žalost) zavarovalnica tudi agencijam omogoča (pre)velike popuste, ko pa se kaj zgodi, pa agencija noče imeti opravka, razen, če je agent znanec ali prijatelj.
Najboljša rešitev je dober zastopnik, ki se bo angažiral, tudi, ko se kaj zgodi, pozna stranko in njena zavarovanja in se tudi potrudi, da jo obdrži. To velja za vse zavarovalnice, ne samo ZT.

Simon989
Uporabnik foruma
Prispevki: 123

Odgovor Avtor: Simon989 » 27. Oktober 2017, 19:40

uross19 napisal/-a:
27. Oktober 2017, 04:53
Ja se pravi se pravi v 6 letih sem mel 1x.pri adriaticu pa ostalo pri triglavu je pa dol rekla d za.moj letnk majo ful ugodn(1993) za druge pa nevem kako je
Sam da ni to ta fora, da ko imaš prvič zavarovan avto pri tej zavarovalnici imaš full nek popusta...Najbol poceni prideš skozi z zavarovanjem tako, da imaš vsako leto drug avto in imaš vedno tist prvi popust xD
To mi je še agentka rekla, da žalostno ampak resnično...

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4914
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 27. Oktober 2017, 20:28

Tudi mi smo imeli hišo pri Triglavu dokler ni bilo tistih poplav,ki se jih vsi dobro spomnite.
No cenilec je ocenil škodo na dobrih 30 tisočakov, izplačali so pa 1316 evrov :thdwn
Nikoli več ne dobijo od mene niti centa.
Tudi grožnje so prihajale z njihove strani češ,da ne smemo prekiniti dolgotrajnega zavarovanja...
Mam še eden njihov primer natega samo še čakam na rešitev zato o tem kasneje.
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
icko
Uporabnik foruma
Prispevki: 545
Kontakt:

Odgovor Avtor: icko » 28. Oktober 2017, 07:40

Zavarovalnica je teoretično krupje v kazinoju. Ko ona dobiva gambler lahko igra, ko pa začne gambler dobivati se ne gre več 8-)

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 450
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 04. November 2017, 12:31

Kanumlc napisal/-a:
04. Julij 2016, 00:04
Zdravo družba.
Tako informativno, če se komu bliža zavarovanje bilo česa...avta, stanovanja...itd. Lahko pokliče mojo drago, ki je zavarovalni zastopnik in ne agent. Če ne drugega, vam lahko vsaj naredi informativni izračun, ki bo zagotovo cenejši. ;)

Damjana 041 870 148
Email: damjana.skok@zav-mb.si
Jaz bom dala njeno stevilko dvema prijateljicama raje kot od bivsega agenta, jo bosta klicali decembra in marca, upam da se tvoja draga prijateljsko potrudi (ceprav nimata Subarujev :D)

Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 693
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Odgovor Avtor: Kanumlc » 04. November 2017, 21:39

SubaruLove napisal/-a:
04. November 2017, 12:31
Kanumlc napisal/-a:
04. Julij 2016, 00:04
Zdravo družba.
Tako informativno, če se komu bliža zavarovanje bilo česa...avta, stanovanja...itd. Lahko pokliče mojo drago, ki je zavarovalni zastopnik in ne agent. Če ne drugega, vam lahko vsaj naredi informativni izračun, ki bo zagotovo cenejši. ;)

Damjana 041 870 148
Email: damjana.skok@zav-mb.si
Jaz bom dala njeno stevilko dvema prijateljicama raje kot od bivsega agenta, jo bosta klicali decembra in marca, upam da se tvoja draga prijateljsko potrudi (ceprav nimata Subarujev :D)
Je rekla, da ni problema. Naj jo pokličeta, pa se bodo dogovorile kako in kaj se bo rešilo. Edino ta e-mail od zav-mb, nima več. Je na drugi zav.
Hvala za priporočilo ;)

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 450
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 04. November 2017, 22:09

Kanumlc napisal/-a:
04. November 2017, 21:39
Je rekla, da ni problema. Naj jo pokličeta, pa se bodo dogovorile kako in kaj se bo rešilo. Edino ta e-mail od zav-mb, nima več. Je na drugi zav.
Hvala za priporočilo ;)
Ona ima potem samo eno zavarovalnico cez? Ce je drugje bolj ugodno tega ne najde oz.ne zavaruje? :) za mail ni problema, sem dala stevilko in z veseljem :D

Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 693
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Odgovor Avtor: Kanumlc » 05. November 2017, 13:16

SubaruLove napisal/-a:
04. November 2017, 22:09
Kanumlc napisal/-a:
04. November 2017, 21:39
Hvala za priporočilo ;)
Ona ima potem samo eno zavarovalnico cez? Ce je drugje bolj ugodno tega ne najde oz.ne zavaruje? :) za mail ni problema, sem dala stevilko in z veseljem :D
Vse se da dogovorit.😎

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov