ličarsko popravilo obrob

Zanimivo in koristno znanje
Uporabniški avatar
axaQ4
Uporabnik foruma
Prispevki: 486
Kraj: Začetek Gorenjske baje

Re: ličarsko popravilo obrob

Odgovor Avtor: axaQ4 » 30. Marec 2016, 12:51

Meni trenutno se ni udarilo tam ven (avto je letnik 2001), sam sem opazil, da se v bistvu ogromno svinjarije nabere ZA zascitno gumo in povrsinska rja na notranji strani blatnika. Sam sicer skozi avto scitim z krown olji in pri pranju avta snamem te zascitne gume ter opucam. Ne mores verjet kaj vse pade ven (predvsem mokra svinjarija).
Nimam kulija, da bi se podpisal.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6234
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 30. Marec 2016, 13:00

To ni za robom. Ob amortizerju pojdi z roko do vrha in potem pritisni na pleh proti sebi. Če je tam gnilo, bo takole ven udarilo.

Za popravilo moraš amortizer odstranit, na vrhu prostora, kjer je amortizer je treba komplet vse očistit in našvasat novo ploščo pleha tam 15x15cm, potem pa zaščitit in imaš mir. V notranjosti pa odstranit plastične obloge in pogledat, koliko škode je že narejene. Tam nimaš dost za popravljat, samo vse premazat s kako zadevo, ki rjo spreminja v kovino in potem vse zaščitit.

Vsaj tako sem jaz na svojem srebrnem naredil.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
axaQ4
Uporabnik foruma
Prispevki: 486
Kraj: Začetek Gorenjske baje

Odgovor Avtor: axaQ4 » 30. Marec 2016, 13:27

Na srečo, ko sem menjaval fedre in sem imel razdrto tam okrog nisem opazil nobene rje. Manjši čudež? :o
Nimam kulija, da bi se podpisal.

Uporabniški avatar
icko
Uporabnik foruma
Prispevki: 545
Kontakt:

Odgovor Avtor: icko » 30. Marec 2016, 15:02

Ne bi rad smetil, ampak imam dobrega kolega ki je top ličar pa je rekel da dolgotrajne sanacije takšnelih zadev ni.
Tudi če porežeš robove navariš nove bo čez par let rja spet zunaj. On je iz Pajera naredil prakrtično novo karoserijo zavoskal zaščitil premazal ni da ni samo ni bilo uspeha.
Sam imam recimo Akordko ki je ITA porekla pa ni še nič gnila, ker se je vozila po toplem jugu, preventivno pa jo vseeno Krownam vsako jesen pa dokler bo bo.
Pri kamperju mava oba s kolegom letnik 2008. Moj je belgijski njegov pa slo. Moj še nič rjev, njegov lepo cvete. Kilometri +-enaki. tako da tale sol in kamenje ki obtolče podvozje je rak rana naših cest. Druge rešitve kot je pavziranje za zimo izgleda ni. Pri subiju je pač to nemogoče. :)
lp

Uporabniški avatar
Legacy_46
Član Subaru kluba
Prispevki: 1377
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: Legacy_46 » 30. Marec 2016, 16:37

Seveda je po mojem mnenju bistvenega pomena tudi čimvečkratno pranje oz. izpiranje v zimskem času.
WRX Cup Edition

Uporabniški avatar
icko
Uporabnik foruma
Prispevki: 545
Kontakt:

Odgovor Avtor: icko » 30. Marec 2016, 16:42

Če pošpekuliramo. Načeloma ja, če vse dihta. Če pa je stvar že kot švicarski sir in se je ravno presušila, ti pa potem z vapom na novo notri natlačiš vode...? :lol:

Uporabniški avatar
Legacy_46
Član Subaru kluba
Prispevki: 1377
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: Legacy_46 » 30. Marec 2016, 16:47

icko napisal/-a:Če pošpekuliramo. Načeloma ja, če vse dihta. Če pa je stvar že kot švicarski sir in se je ravno presušila, ti pa potem z vapom na novo notri natlačiš vode...? :lol:
No ja, točno tako je bilo mišljeno - dokler so obrobe cele in lepe in je vse vsaj dokaj solidno ;) Kaj se pa dogaja, ko z vapom malo bolj od blizu nameriš na oluščeno in požrto obrobo, pa ni treba poudarjat :) Pri prejšnjem legacyju sem se kar bal pranja :D
WRX Cup Edition

rationalgaze
Uporabnik foruma
Prispevki: 83

Odgovor Avtor: rationalgaze » 10. April 2016, 22:00

Mogoce bo komu interesantno: http://www.scoobybits.co.uk, na sredini glavne strani nekje oglasujejo "rear arch repair kit" iz fiberglasa. Jih je pa treba posebej kontaktirat za tole zadevo. Mnenja? Jaz sem svoje sicer ravno zrihtal, ce bo pa kmalu butnilo ven pa razmisljam v tej smeri...

rationalgaze
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: rationalgaze » 07. September 2016, 12:31

No, danes slucajno nekaj gledam po silux.si in vidim tole: https://www.silux.si/izdelki/karoserija ... car=430201
Kvaliteta verjetno ni bog ve kaj, ampak za kako leto ali dve pa verjetno bo (spet odvisno koliko se bo majster potrudil pri klepariji). Vsaj ni treba celega boka menjat ;)

Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba
Prispevki: 453
Kraj: Črna na Koroškem

Odgovor Avtor: Tevzy » 12. September 2016, 14:36

rationalgaze napisal/-a:No, danes slucajno nekaj gledam po silux.si in vidim tole: https://www.silux.si/izdelki/karoserija ... car=430201
Kvaliteta verjetno ni bog ve kaj, ampak za kako leto ali dve pa verjetno bo (spet odvisno koliko se bo majster potrudil pri klepariji). Vsaj ni treba celega boka menjat ;)
:.sup :c

Iščem za sestro, tako da super da se nisem rabil kaj dosti trudit :D
Think, Feel, Drive!
EE20-New engine inside!

rationalgaze
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: rationalgaze » 13. September 2016, 08:19

Dobro zrihtajte ;) :.sup

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2087

Odgovor Avtor: urbancebulj » 13. Januar 2017, 22:04

Tele kose od siluxa niti od daleč ne gledat, kaj šele kupovat in na avto švasat.
Ne paše nič, pa še zarjavi v par letih.
Samo original!!!

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4614
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 14. Januar 2017, 06:30

Odvisno kere vzames. VanWezel, so dober ponaredek pa sede k ata na mamo. Sem vzel odbijac in blatnike, sicr ne pri Siluxu ampak sem vidu, da oni enako robo prodajajo.

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2087

Odgovor Avtor: urbancebulj » 15. Januar 2017, 11:13

Hja, točno kater proizvajalec je bil ne vem,
:oops:
ampak prednji blatnik, desni za Imprezo in levi za Peugeota 206 sta bila slabo narejena (niso pasale luknje, pa tudi oblika ni popolna), rjava pa praktično takoj ko sta bila zmontirana.

Tako da zame samo še original plehovje.

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4912
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 15. Januar 2017, 12:14

Pred montažo luči od Siluxa na Imprezi je bilo potrebno luknje v vezni steni popravit :roll: :lol:
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: aleks in 1 gost