Trije otroški stolčki v Foriju

Zanimivo in koristno znanje
Odgovori
Uporabniški avatar
Psssiho
Član Subaru kluba
Prispevki: 1791
Kraj: Kranj

Re: Trije otrocški stolčki v Foriju

Odgovor Avtor: Psssiho » 22. November 2016, 14:52

Mercedez R-razred
H6 je doma :-)

Uporabniški avatar
jernejm
Uporabnik foruma
Prispevki: 249
Kraj: Postojna
Kontakt:

Odgovor Avtor: jernejm » 22. November 2016, 16:42

@gumitvist
Pathfinder, Land Cruiser, Outlander, Discovery(in ostala LR družina z več zici)

Fajn je, če se da enega od sedežev v sredinski vrsti popolnoma odstranit, potem dobiš tam prostor za kramo. Pri večini se baje da, ampak samo stranskega. Kar je + in -

Če potrebuješ zraven 7 zicov še kuferaum konkretnih velikosti, potem si boljkotne pri kombijih......Zakaj pa za dve leti?

Multimac sem pa tudi jaz opustil...mal zaradi nepreverjenosti, mal zaradi cene, predvsem pa ker je uporaben dokler imaš približno enake velikosti otrok. Pa po uporabi bi ga pomoje težko prodal za več kot 1/4 cene.
Wherever you go, there you are!

Uporabniški avatar
gumitvist
Novinec
Prispevki: 13

Odgovor Avtor: gumitvist » 22. November 2016, 18:29

Prostor za prtljago ( aka zložen voziček za dvojčke) = zahtevane dimenzije 55x65x75. Z natančnostjo (več časa) se prvi meri lahko zmanjšati za 5 cm. To je izhodišče. Potem pa trije otroški sedeži v eni vrsti kot pri @jernejm ...

7-sedežni avtomobili: en gre ven oz. poklopi. Če je to v zadnji vrsti za povečanje prtljažnika kako potem varnostno ločiti ogrodje vozička od nesrečnega otroka na sedežu #6?

2 leti = toliko časa bo max v uporabi dvojni voziček. In če nadomestim Foresterja z novim 4×4 vozilom za 6 bo ta toliko časa prvi/edini družinski avto. (Ne bo prave potrebe po drugem). Potem bi pa kupili en nov družinski vagon ala Ford s max, C4 GP ... 4x4 bi pa ostal odvisno od vzdrzevanja in prisrcnosti ali pa back to subaru.

Bolj verjetna varianta - za 2 leti neAWD starejsi večji avto (sharan/alhambra) pa se tega nato nadgradi v novejšega da Forester mirno ostane pri hiši do konca svojih dni, četudi bo bolj počival (preblisk: saj se ga bi dalo registrirati samo za zimo?)

Pathfinderja bi moral jutri stestirati. A 2.5 dci je enako Renaultov zloglasni motor iz Espacov itd? LR me nikoli niso navdušili, kljub luksuzu. Toyota LC starejši - nostalgični spomini iz Afrike ;-)

Al pa se jaz vozim s kolesom/motorjem za mojimi babnicami in kupim tole antično Previo http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 016V%204WD in jo v naslednjem letu in pol obnovim ;-)

Uporabniški avatar
bordar 4x4
Uporabnik foruma
Prispevki: 75
Kraj: sp.idrija

Odgovor Avtor: bordar 4x4 » 22. November 2016, 18:38

No fanj debata trije stolčki. naj povem moje izkušnje . Sem večkrat vozil naši dve punci in še sestrično sta imele v sredini vse tri v stolčkih en jahač dva beybi stolčka oblika kot recarro :lol: pašali so mi samo v audi A 6 1.8 turbo..in (za ne verjet v seat cordobo vario) :o . Namen sem imel kupit allroada saj je kar dobra mašina . hvalabogu so otroci odrasli :c ati se pa lahko z Imprezo okoli poganja in uživa v Subaru pogonu :thup . Res škoda da Subaru ni dal več pozornosti na pleh in prostorsko uporabo za družine. :thup
Subaru all 4 the driver

Uporabniški avatar
bordar 4x4
Uporabnik foruma
Prispevki: 75
Kraj: sp.idrija

Odgovor Avtor: bordar 4x4 » 22. November 2016, 18:59

Nekaj takega...http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 02.5%20TDI" onclick="window.open(this.href);return false;
Subaru all 4 the driver

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1079
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 22. November 2016, 19:23

Kaj pa v Hi-lux grejo trije v vrsto?
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

Uporabniški avatar
jernejm
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: jernejm » 22. November 2016, 20:31

Ja

Uporabniški avatar
jernejm
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: jernejm » 22. November 2016, 20:47

Ampak samo stolčki in otroci. Bunde morajo v prtljažni prostor. Zato sem pickupe črtal že v začetku. Za po drva imamo traktor.

Stolček je problem ja, ampak bi šlo, če bi ga privezal. Je pa morda nekaj drugega za pomislit - se bo boljša polovica vozila spredaj, ali bo zadaj krotila 4 frkoline? Ker v tem primeru imaš pač stolček spredaj in je rešeno. Morda ga še pripneš s pasom.

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1079
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 22. November 2016, 21:05

Mi smo se nekaj časa tako vozili, najstarejši pa jaz spredaj, ostali zadaj.
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

Uporabniški avatar
gumitvist
Novinec
Prispevki: 13

Odgovor Avtor: gumitvist » 22. November 2016, 22:00

@jernejm

Sklepam da si mislil stolček = voziček.
Dejansko super ideja, nisem pomislil, čeprav tuhtal že če se da ogrodje vozička namontirat na nosilec za kolo na kljuki.

Grem gledat modele, če se da sovoznikov sedež kar ven oz. še bolje, da bi lahko samo sedalni del odmontiral, hrbtišče pa ohranil in se voziček pripne s pasom.

Uporabniški avatar
jernejm
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: jernejm » 22. November 2016, 23:05

Sej se da, sam sm pozabu kje sem to vidu...

Js rabim pa šamar okol ušes ker mi postaja 10 let star Discovery3 edina logična izbira...berem tuje forume in vsi razlagajo da je en kup šraufanja ampak je super dobro... :shock:

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6234
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 23. November 2016, 07:10

Če ga imaš za daily car, bo šraufanja manj, kot če ga enkrat na dva ali tri tedne zalaufaš in greš v hosto z njim na hard offroad.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
jernejm
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: jernejm » 23. November 2016, 08:39

Ja, avto bo dnevno v pogonu, sicer bo dolgih relacij dnevno malo, kar me mal skrbi.

Me pa tukaj je&e še neki - odkar pomnim sem si želel samo dva avta, foresterja in/ali discoveryja, pa magari če se bedno sliši. Folk svršava na razne porše, bentleye, x6 in podobne skropucala, meni se pa smeje zarad malenkosti - k je moja s foresterjem edina hodila v službo vse dni ko je bil žled. Pa sm s Pivškega in je bil Žled z veliko. So jo gledali ko je pršla skoz vrata ko da je z lune :D
Zato sm pristranski do enih in drugih...

rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 540
Kraj: vrhnika

Re: Trije otroški stolčki v Foriju

Odgovor Avtor: rb320 » 23. November 2016, 15:46

V soboto grem na testno voznjo z s-maxom 4x4 2.0 tdci 130kw :thup

max
Uporabnik foruma
Prispevki: 241

Re: Trije otroški stolčki v Foriju