Vgradnja telefona v armaturko

Spremembe izgleda vozila, montaže avtoakustike, vgradnja alarmov, daljincev...
Odgovori
Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma
Prispevki: 682

Vgradnja telefona v armaturko

Odgovor Avtor: Fusion » 18. Maj 2014, 18:37

Predstavljam en moj projekt ;)

Cel postopek izdelave
http://www.instructables.com/id/Install ... ru-Legacy/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://cdn.instructables.com/F5K/NQ1A/H ... MEDIUM.jpg

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2503
Kraj: On the road again.

Re: Vgradnja telefona v armaturko

Odgovor Avtor: strojnik005 » 18. Maj 2014, 22:43

To bomo pa pol rihtal ko se bo štrihu avto...

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6732
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 18. Maj 2014, 23:54

Kaj je pa bilo prej na tem mestu?
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3531
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 19. Maj 2014, 00:35

Thomas22 napisal/-a:Kaj je pa bilo prej na tem mestu?
Najbrž samo predal...

http://0.tqn.com/d/cars/1/0/_/t/1/ag_10legacy_dash.jpg

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Fusion » 19. Maj 2014, 07:51

res je, predal je bil.
vbistvu sem samo pokrovček odšraufal in to je edini fizični poseg v armaturo.

Plan je bil oz je nekako še, da bo vse v isti barvi, samo plasti dipa, mi nihče ne zna zmešat v moj željen odtenek.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3555
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 11. Februar 2015, 10:23

Dvigujem temo s pepela :)

Za barvo poskrbi http://www.blik.si" onclick="window.open(this.href);return false;. Sprej mislim, da je 350ml barve notri je 15€ Barva po RAL lestvici ali po barvni lestvici proizvajalcev avtov.

Dobiš barve na vseh možnih osnovah, mat polmat sijaj....ni da ni.

Na zgornjem linku je lažja izvedba, ker je obrdžal originalni radio. Ta radio skrbi za FM, ojačevalec/cd vse je tam.
Dejansko je samo notri montiran mobitel, ki se stalno polni, gor je naložena muzika, ki se predvaja preko AUX kabla.

Če greš v izdelavo z tablico 7" naprimer, brez original radia, pa se zadeve malce zakomplicirajo.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Fusion » 11. Februar 2015, 10:52

1. moj telefon se ne polni, nima baterije ;) Je kr direkt priklopljen na napajalnik:)

2. link, da se ve o čem je pisal @BackW00d
viewtopic.php?f=12&t=7717&start=225" onclick="window.open(this.href);return false;

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 11. Februar 2015, 11:48

Vse to je super, ampak v večina avtov se, da namontirat, vkolikor odstraniš original radio, tablica 7"...
Če razkiraš 3G kartico noter, imaš za evro na dan (kadar rabiš) tudi internet na njej. Ali pa če ga preko telefona koristiš. Se pravi nanjo pa gre vse od a do ž.

-Glasba
-Navigacija
-Predvajanje filmov
-Možnost uporabe USB ključa (če ma tablica usb vhod)
-Prenos glasbe na tablico preko brezžičnega omrežja. Če ne živite v stoplnici v 10 nadstropju :)
-Prelepi grafični vmesniki
-Vsaka tablica je načeloma ok. Ker pač oskubiš vse funkcije razen muzike, in zadeva dela super hitro
-Gor lahko priklopiš še BT-modul za branje napak in diagnostiko, se pravi diagnostika med vožnjo na dlani
-Snemanje audio/video preko mikrofona/kamere (če se greste mal detektiva, al pa če radi snemate večerne užitke)
-Pri vsaki gostilni, ki ima free wi-fi lahko nalagaš muziko iz Youtube-a in druge s tem povezane zadeve

Uglavnem, svašta!

En izmed problemov, ki jih jaz vidim, in jih še nism vpogledal so:

-Kje dobit FM radio signal?
-Za nastavljanje glasnosti mora bit nek dodatni potenciometer.
-Odsevnost sonca in svetlost ekrana pri slabših tablicah (kolk hudo tablico moraš kupit da je še kul??)
-Določeni mobiteli šumijo in pokajo med preklapljanjem skladb. (Moj Note3 naprimer med vsakim komadom malce poči tko pk pk.)
-Kako se izvede power on, da tablica ve kdaj si se vsedu v avto.

Uglavnem, je kar projekt....Ampak če imaš v avtu že ojačevalce in ostalo akustiko, taka zadeva ni nujno draga. Moraš pa malce znat, da prerihtaš konzolo, da nekam zmontiraš tablico in da vseskup nekako zgleda da ni preveč cigansko.

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Fusion » 11. Februar 2015, 12:17

fm;
- najlažje da za tablico ali v predal skriješ 1din radio. najlažje tudi zaradi volanskih komand

komande
- če nimaš volanskih komand, lahko tudi na tablici štelaš glasnost - odvisno od predvajalnika

sonce
- asus transofrmer ima neko super+ brightens funkcijo. Če tablico postaviš pod določenim kotom, ali narediš kak "senčnik" ni tak problem pri boljših napravah. Problem so pocen kitajci.

šum, pokanje
- to prvič slišim. si probal drug player? na mojih telefonih ni pokanja

napajanje
- tablica more bit v vsakem primeru skos prižgana, ker se drugač predolgo prižiga. Izvedeš lahko na 2 načina. Če obdržiš baterijo in jo polneš z avto polnilcem, potem s tasker app-om rečeš, da ko začneš polnit se izvede kar pač želiš.
Če pa je brez baterije, kot imam jst pa je malo težje. Mogoče s senozrjem gibanja oz prednje kamere, ali preko zvoka…

Tudi sam sem imel idejo, da bi vgradil tablico. Sedaj pa sem se premislil, ker sem videl slabosti. oz bi jo vgradil, če bi bila fiksna in tako zmontirana, da izgleda bolj kot 2din radio.

Če imaš odstranljivo tablico, jo moreš imet skos na skrbi. Ko greš v avto, ko greš iz avta. Kam jo boš dal ko greš iz avta, mogoče pod zic ali v predal:)
Za navigacijo in musko sem ugotovil, da mi je full boljš, če imam ločeni napravi. Vgrajen telefon je samo za musko. Primarni telefon pa je za navigacijo. To pa zato, ker ko govori navigacija, mi ne prekinja muske:) Pa ko zamenjam komad, ne rabim zapuščat navigacije in obratno. Vsako app imam takoj na dosegu, brez preklpaljanja- ok na 7" zaslonu je to res lažje kot na 4":)

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 11. Februar 2015, 13:13

BTW, šele zdaj vidim da si ti svoj projekt predstavil, in da ni nek random projekt z neta tole :D
Bravo za tole!
Cyanogen je kul ane ? :)

Baterijo bi moral prerihtat z napetostnim regulatorjem, in priklopit kar na akumulator, glede na Ah na akumulatorju bi moral zdržat vsaj 1 mesec brez, da polniš akumulator...

7" bi bla sweet spot pomoej kar se velikosti tiče. Naredil bi itak vgrajeno, nima smisla dajat odstranljivo. ČE bi blo treba bi tudi naredil poličko za senco. Itak bi prej postavitev probal, da vidim kako dela. Pa nujno mora met senzor, da se svetilnost sama nastavlja, drugače maš problem podnevi ponoči....

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Fusion » 11. Februar 2015, 13:23

thnx.
S custom romi za vsakodnevno uporabo imam bolj slabe izkušnje. Za musko vrtet je pa ok:))

Slabo si pogledal, baterija je prerirhtana oz je sploh ni ;) http://www.instructables.com/id/How-to- ... t-battery/" onclick="window.open(this.href);return false;

za tablco bi moral predelat armaturko, kar pa bi me prišlo predrago. Zato sem se potem odločil za bolj mini projekt. Če pa kdo najde ekstra pocen to plastiko okol radia in klime, se pa mogoče lotim predelave ;)

7" načeloma paše direkt v 2din odprtino.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4613
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 11. Februar 2015, 16:35

MCM sta ugradila ipad-a v outbacka, lepo pokažeta kako sta rešla zadevo za glasnost uravnavat itd. http://www.youtube.com/watch?v=u-ALYArl5S4

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Fusion » 11. Februar 2015, 19:26

samo sta se pa znebila FM radia, kar pa je večini še vedno v interesu imet.

En primer, za ta radio obstaja app in preko appa upravljaš radio
http://www.scosche.com/bluetooth-car-st ... pp-control" onclick="window.open(this.href);return false;

v vsakem primeru se mi zdi boljš vgradit en radio, ker bo sigurno cenej kot bilo kaki adapterji.

Sedaj govorimo mal na pamet in ugibamo. Najlažje se je ment, če je nekdo resen in pove želje in omejitve.

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Fusion » 11. Februar 2015, 19:37

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Fusion » 11. Februar 2015, 20:00

za FM radio na japčkih, mogoče tole:)
http://allputer.com/index.php?main_page ... ts_id=2086" onclick="window.open(this.href);return false;

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov