Dodatne luci

Spremembe izgleda vozila, montaže avtoakustike, vgradnja alarmov, daljincev...
Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 693
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Re: Dodatne luci

Odgovor Avtor: Kanumlc » 05. Marec 2017, 20:00

Kaj pa to...od točke 3.2.1 https://www.uradni-list.si/glasilo-urad ... bina/13960" onclick="window.open(this.href);return false;
Zanimivo mi je že to, ker marsikaterega ko opazim, da ima led bar montiran, nima pokritega :th
Recimo, znanec ima amaroka in ima zadaj na roll baru daljinke, pa noben ne komplicira.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 800
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 05. Marec 2017, 20:37

če je amarok kolikor toliko nov, njega še en cajt ne bo na tehnični pregled. dokler se ti noben ne obesi na te luči je itak vseeno. če ti pa hočjo komplicirat, s homolomo, itd. potem je pač tako da raje navlečeš pokrovček čez da je mir. na cesti teh luči itak ne rabiš. ko jih pa rabiš mogoče na kaki gozdni poti ali cela na dvorišču, pa potegneš tisti pokrovček dol. sam nisem tak da bi ravno izzival "organe" in tehnike na tehničnih, mam raje da me sploh ne opazijo.

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6737
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 06. Marec 2017, 06:57

Jaz mam led bar spredaj namontiran že več kot eno leto. Z njim sem prevozil kar veliko Slovenije in tudi tuje države (Avstrija, Poljska, Češka, Italija), nihče niti vprašal ni.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Modras
Onemogočen
Prispevki: 281

Odgovor Avtor: Modras » 06. Marec 2017, 08:25

Po moje bo najbolje, da imaš s seboj papirje in zadevo prekriješ z pokrivalom oziroma najbolje dati cerado čez

Modras
Onemogočen

Odgovor Avtor: Modras » 10. December 2017, 19:04

Ste jih prižgali kaj v teh snežno-meglenih dneh?
Mimogrede pa bi vprašal še kako imate zadevo zvezano in sicer opazil sem razliko, da ima znanec na Lada Niva zadevo posebej, medtem ko sem jaz imel na Toyota Corolla tako, da sem moral imeti prižgane meglenke.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6251
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 10. December 2017, 19:46

dodatne, delovne in kakršnekoli druge luči na osebnem avtomobilu, ki niso original, so prepovedane in lahko dobiš kazen. Delovnih ali dodatnih luči tudi ne moreš več homologirat na osebnem avtu (že nekaj časa). Na strehi recimo luči, tudi če so pokrite, ne smeš imeti več.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Modras
Onemogočen

Odgovor Avtor: Modras » 10. December 2017, 20:41

Aja?
Kaj pa da imam original recimo na Subaru Legacy, ki je bil leta 1990 za švedski trg?
Znanec jih ima na Lada Niva na strehi in jih ima med vožnjo v prometu pokrite, pa nikoli ni imel težav

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 10. December 2017, 21:26

Nimaš takega legacy-ja.

Tvoj znanec je imel luči na strehi, jaz sem jih imel, pa še ogromno ljudi jih je imelo. Danes pa jih ne smeš imeti več. PIKA.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Modras
Onemogočen

Odgovor Avtor: Modras » 10. December 2017, 23:54

Nimam ga in vem da ne obstaja, ampak sem povedal samo tako primer.
Potem najbolj, da jih imam, ko sem v prometu pokrite, ni druge.
Poznam pa lovce in gozdarje, ki imajo rotacije pa jim nihče nič ne naredi.

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6737
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 10. December 2017, 23:55

Ni res. Še ne dolgo časa nazaj so mi na homologacijah v Remont Kranju povedali, da so dodatne luči lahko. Pridobiti je treba homologacijo; morajo imeti E oznako in moraš imeti potrdilo o strokovni vgradnji.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Modras
Onemogočen

Odgovor Avtor: Modras » 11. December 2017, 00:01

Ja, meni pa v Postojni niso nič komplicirali.
Vse je odvisno na koga naletiš in kakšne so volje.
Jaz in znanec bova imela pač pokrito, ko pa bova v gozdu, na smučišču ipd... pa odkrijeva zadevo.
Hudič pa je, če imaš original oziroma tovarniške luči in nimaš papirja.
Imaš mogoče svojo sliko od tega vozila?

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 11. December 2017, 07:23

Thomas22 napisal/-a:
10. December 2017, 23:55
Ni res. Še ne dolgo časa nazaj so mi na homologacijah v Remont Kranju povedali, da so dodatne luči lahko. Pridobiti je treba homologacijo; morajo imeti E oznako in moraš imeti potrdilo o strokovni vgradnji.
Je res, ne moreš več homologirati dodatnih luči na avtu.
9. člen
(delovni žarometi na vozilih)
Delovni žarometi smejo biti nameščeni le na delovnih vozilih, na delovnih strojih, na traktorjih, na vozilih policije, na vozilih za nujno medicinsko pomoč, na namenskih vozilih drugih reševalnih služb, na vozilih inšpekcije, pristojne za promet, na gasilskih vozilih, na vozilih civilne zaščite, na vozilih služb za vzdrževanje cest in napeljav, na vozilih za pomoč na cesti ter na vozilih za odvoz poškodovanih vozil ali vozil v okvari.
Po navedbah omenjenega nadzornika so delovna vozila tista, ki imajo v homologaciji jasno napisano, da so delovna vozila.

Da ne bo potem kdo presenečen, ko bo dobil kako kazen. Sicer nekaterih policajev ne zanimajo luči na strehi, sploh če so pokrite, če se pa hoče v kaj vtaknit, pa ima z lučmi na strehi zelo dober izgovor za potalat kazen.

Modras
Onemogočen

Odgovor Avtor: Modras » 11. December 2017, 09:29

Verjamem, odvisno na koga naletiš in kakšne je volje.
Kako pa imaš zvezano zadevo?

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 11. December 2017, 10:01

Nimam nič zvezane zadeve. Imel sem na terencu pred leti, na subaruju nimam nič.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4623
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 11. December 2017, 11:29

Lahko jih imas. Sem preveril pri Kogovsku, luc stane 400€ s papirji. Njegov Ranger jih ima in so homologirane.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov