18'' platišča Impreza

Spremembe izgleda vozila, montaže avtoakustike, vgradnja alarmov, daljincev...
Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba
Prispevki: 454
Kraj: Črna na Koroškem

18'' platišča Impreza

Odgovor Avtor: Tevzy » 06. September 2016, 19:07

Fantje in dekleta.
Iščem 18'' platišča za mojo imprezo... Torej hatchback 2010.
Nekako je zelo slaba izbira... Trenutno imam nagledano le O.Z. Ultraleggero. Vse kar iščem drugega s pravim razmakom, nima certifikata za moj avto :/
Imam pa zaenkrat v homologaciji vpisane samo 17'' in 16''.
Ve kdo za kakšna platišča ki bi ustrezala za omenjen avto?
Think, Feel, Drive!
EE20-double trouble 😀

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4642
Kraj: Lj

Re: 18'' platišča Impreza

Odgovor Avtor: beliblisk » 06. September 2016, 22:18

Ek katerakoli z OZ pokrovčkom:P

Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Tevzy » 06. September 2016, 22:40

beliblisk napisal/-a:Ek katerakoli z OZ pokrovčkom:P
Saj mislim da se bom moral odločiti med Ultraleggero in Leggero :D Imam časa do pomladi :D

http://www.bbrgti.com/wp-content/upload ... e-gold.jpg

https://vlogicmedia1.blob.core.windows. ... 3b1a3c.png

Mi pa nekako Leggera bolj sede...
Think, Feel, Drive!
EE20-double trouble 😀

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4642
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: beliblisk » 06. September 2016, 23:02

Kaj pa bele Speedline Corsa? :.sup

Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Tevzy » 06. September 2016, 23:22

beliblisk napisal/-a:Kaj pa bele Speedline Corsa? :.sup
Se mi zdijo nekako bolj za micko? :)

Gledal sem tudi ATS streetrallye, podobne speedline...

http://home.arcor.de/robotti80/pics/Impreza4.jpg

Pa mi ne sedejo :D

Mi je takšna kombinacija nekako najbolj všeč:

https://data.motor-talk.de/data/galleri ... 587799.jpg

Morda sem preveč ''klasičen'' :D
Ideja je bila tudi Tomason TN9, pa pobarvati v zlato, ampak seveda ni papirjev za Subaruja :D
Platišče mi je pa zelo všeč.
http://tyretrader.ua/thumbnails/images/ ... e0d08c.jpg
Think, Feel, Drive!
EE20-double trouble 😀

Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Tevzy » 06. September 2016, 23:27

Pa še eno vprašanje...
Ima kdo veze pri homologacijah?
Da bi se dalo kako spravit Tomason na papir, če bi jih kupil? :shh
Think, Feel, Drive!
EE20-double trouble 😀

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6754
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 07. September 2016, 06:56

Seveda se da, na homologaciji ne gledajo proizvajalca platišč, ampak dimenzije.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2509
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 07. September 2016, 07:36

Thomas22 napisal/-a:Seveda se da, na homologaciji ne gledajo proizvajalca platišč, ampak dimenzije.

To pa ne bo držal. Proizvajalca in model gledajo... zato se jz vozim ze pol leta z nehomolomo 17kami. Me niso spustil skoz...
To bomo pa pol rihtal ko se bo štrihu avto...

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4804

Odgovor Avtor: klemz » 07. September 2016, 07:44

Jst sm sicer za VW pri nas dobil izjavo o primerni dimenziji (235/45 17 in 235/40 18), šel na homologacijo in so vpisali.

Thomas22
road pirate
Prispevki: 6754
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 07. September 2016, 10:48

Meni tudi niso nič gledali . Z Borbetovim certifikatom sem homologiral OZ platišča.

Če logično gledamo, kaj ima firma pri tem... Nekatere firme izdajajo certifikate, druge pa ne. Platišča pa prodajajo vse firme.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3907
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 07. September 2016, 11:05

Saj obstajajo firme po sloveniji ki "vse uredijo"...so se "specializirali" za homologacije platišč vprašljive kompatibilnosti in proizvajalcev.

Lp.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
lukaprelesnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 217
Kraj: Solčava

Odgovor Avtor: lukaprelesnik » 23. December 2019, 20:12

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal.

Kakšne mate izkušnje z različnimi ET-ji na 16 in 17 colskih platiščih?

Vsake tolk malo spremljam na avto.netu in na willhaben.net rabljene feltne, ker bom pred poletno sezono mogu nabavit nov komplet felten in gum.
Na avstrijski strani je ogromno ponudbe, sicer bi jih mogu mal dlje it iskat ampak ajde, maš en enodnevni izlet. Najdeš pa res vse, z vsemi možnimi ET-ji, 16, 17, 18 col, original Subarujeve, platišča drugih firm (Momo, Sparco, BBS, OZ racing,...)

Gledal sem kaj podobnega temu:
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 349742248/
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 343633946/
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 349942769/
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 343377247/
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 349065069/

Najraje bi nabavil ene 16 colske, ker me pri 17colskih skrbi, da bo vožnja po bolj grobih cestah in raznih makedamih precej obupna. Predvidevam, da je 7col maximalna priporočena širina za 205 široko gumo? ET35 ali ET38 bi sigurno zgledale najlepš, pa tudi verjetno nebi bilo kakšnega drgnjenja ob blatnike pri dimenziji 205/55/16, ampak sem nekje prebral, da postane avto slabši za vozit z manjšim ET-jem. No zato me pa zanimajo vaše izkušnje :vctry

Glede sredinske luknje se pa tako dobi distančnik, pri čemer pa ne more biti kakšnih težav, ali?

Pa pustmo papirje pa homologacijo, sej z večino teh rabljenih kar sem jih gledal dobiš papirje zraven, če pa so po papirjih ustrezne za Subaruja bi se pa ubadal potem, ko bi že vedel točno kaj kupit, ali pa sploh nebi homologiral. Itak bom dal homologirano dimenzijo gum gor, tak da ne bom preveč sumljiv.
'04 Legacy EJ25

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 23. December 2019, 21:41

Moja izkušnja - ko sem imel Legacy BG, ki ima serijsko platišča 14x5.5J (185/70R14) ali 15x6J (195/60R15) z ET55, sem nanj za hec namontiral platišča 17x7 ET35 s precej širokimi gumami (žal se ne spomnim točne dimenzije - platišča so bila od prijatelja, ki jih je imel na VW Corrado VR6). Upoštevati je sicer treba, da po menjavi nisem avta nisem dal na optiko, ker je vse skupaj mišljeno bolj kot hec / test.

Avto je postal zelo občutljiv na vse nepravilnosti (razpoke, kolesnice, katranske zalivke, ...) na cesti, skoz ga je vleklo v eno ali drugo stran. Je pa bil tudi precej bolj odziven na volan...

Tako da po tej moji izkušnji lahko ET (v kombinaciji s širino) platišča kar precej vpliva na delovanje vzmetenja / vodenja.

Po moje je dobro, da ET ostane čim bliže originalnemu, da se čim manj poruši geometrija krmiljenja ('scrub radius').

Tukaj pa še povezava na vizualni 'wheel & tyre' kalkulator - vpišeš sedanje mere in željene, pa ti pokaže, za koliko se kaj spremeni (recimo oddaljenost med blatnikom in gumo, med platiščem in amortizerjem, ... ):

https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1 ... 0mm&sr=0mm

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3907
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 24. December 2019, 08:49

Sicer nisem prepričan da to kar ti govoriš povsem enači "scrub radius", ampak ja. Povsem napačen ET ni dober za "zavijalni" del geometrije.
Avto lahko bolj živčen rata in rata nestabilen pri rahlem zavijanju pri hitrih brzinah na avtocesti.

Pri nižjih brzinah pa se lahko zgodi, da avto med manevriranjem po parkirišču (naprimer) namesto da bi se volan odvrtel v smeri poravnanja volana, se naredi ravno obratno, avto od določenega kota naprej samodejno dodatno namota volan. Ker ga guma z napačnim ET "potegne".

Upam, da razumete.

Ampak to vlečenje volana po neravninah je načeloma povezano bolj z nizkim presekom gume ter širšim profilom. Sploh se pozna če je bočna stena gume trda k kamen. Kot je naprimer pri Advan Neova AD08R. Ne sprašuj od kje to vem.

No pa ker je zadnje dni na forumu trend, da vedno nekdo vpraša od kje to vem...
Imam original WRX felgo s pravim ET-jem in gumo 215/45/17 in z Advan AD08R volan po neravninah vleče v vse konce.
Imam tudi neoriginal VW jekleno felgo z napačnim ET in gumo 205/55/16 in z zimskim Contijem je volan zabetoniran vseskos. Ni vlečenja.

Pač z 18" felgo lahko pričakuješ da bo volan malce nemiren ko boš v ljubljani vozil po ultra "lepih" cestah, tam kjer trole pustijo kot tirnice globoke kolesnice. Tam imaš kdaj pa kdaj občutek da ti nekdo hoče volan zasukat.
Vsekakor bo izkušnja drugačna glede na predhodni setup ki ga imaš. Če boš šel iz 45 visoke gume na 40 visoko, ti nebo toliko razlike.
Če pa greš iz 60/55 na 35/40 pa bo tega vlečenja občutno več.

Ampak avto pa se tudi kooonkretno boljše pelje ponavadi (razen na katastrofi od asfalta). Volan je konkretno bolj direkten. Avto ob vstopu v ovinek precej bolje prime. Gume začnejo ropotat, kabina se bolj trese in vsaka luknja 5x bolj zabije.

Jaz zdaj gledam da bom dal namesto 17×7 ET55 gor felgo 17×7 ET35. Zakaj?
Zato ker pride felga/guma poooovsem na rob blatnika in ne tko kot pri originalu ko je guma tam nekje pod avtom skrita.
Ja saj vem da mi bojo kamenčki bolj tolkli po boku, pa da bo vsak kos umazanije špricnil po boku, pa kaj vem kaj vse še...
Ampak lej, zgleda pa 100× boljše in pač mi je to pomembno, ker ko se sprehajam do avta ga rad pogledam in če dobr zgleda že od daleč se potem še tolk boljš "pelje", že sam zarad filinga vizuelne izkušnje.

Pa točno vem da bo mogoče oprijema zaradi mimo ET-ja (pazi 2 centi - uuuu cel kaos) kaj manj. Ampak nazadnje ko sem preveril nisem vsako minuto vozil Nürburgring Nordschleife za svetovni rekord pa v gatah mi je še dol viselo :thup

In ja, določeni padajo na videz, določeni hočejo na vsak način še mal več performance-a. Vprašanje pa je kdo to izkoristi. Ampak tisti ki si naredi vizuelno hud avto ima ziher več od tega kot tisti ki itak ni nikol z ničemer zadovoljen :D
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
lukaprelesnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 217
Kraj: Solčava

Odgovor Avtor: lukaprelesnik » 24. December 2019, 10:57

Ma jaz bom verjetn kar ostal na 205 55 16, pa bom nabavil magari ene Oz racing feltne iz avstrije z ETjem cca 38, ki se jih očitno dobi za ene 150e, pa bomo vidli :thup
'04 Legacy EJ25

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost