Impreza WRX SW by BackW00d

Subarujev predstavnik na Rally tekmovanjih in mlajša terenska izvedenka
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2525
Kraj: Vrhnika

Re: Impreza WRX SW by BackW00d

Odgovor Avtor: msenjur » 24. Januar 2023, 08:16

BackW00d napisal/-a:
08. September 2021, 18:55
Teh 700km je bilo bolj kot ne vseskozi na isto metodo kot vožnja na dirki :facepalm
malo pogrešam popise dogajanja z mojo bivšo...

Kako je kej? še laufa? zdej bi se verjetno pokazale vse napake tvojega projekta - je bilo vse ok? vse sanirano?

ko pomislim za koliko sem jo prodal in kakšno ceno imajo sedaj, se mi kar milo stori! :cry :cry

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 5297
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 24. Januar 2023, 19:14

Ma z avtom sem od generalke naredil....aha no saj sem naredil kar ~27.000km...si nisem mislil, ampak dejstvo je da sem v zadnjem letu naredil samo ~3.000km. Zato sem avto na zimo odjavil iz prometa (oz. nisem podaljšal registracije in posledično moral avto odjavit in vrnit tablice).

Plan je da uredim par malenkosti ki pestijo avto in da gre avto spomladi v prodajo.

Uredit bi moral zavorne čeljusti, za katere že imam material.
Pa dva ležaja menjat v menjalniku, za kar tudi že imam material.
Pa v zadnjem difu menjat olje, za kar olje tudi že imam.

Ostalo bo najverjetneje ostalo za bodočega lastnika. To ostalo pa zajema sanacijo rje. Nekaj je sicer že bilo sanirane, nekaj pa še ostaja.
No pa zadnjemu mostu bi moral privoščit kako roko začite in nove puše. Zato tudi čakam poročanje kolega LSlabeta s foruma, da menja, ker me zanima kaj bo porekel na frišne puše. Za to materiala še nimam. Pa sovoznikov sedež bi rabil še malce TLC-ja, da bi zgledal isto dobro kot voznikov, ki sem ga predelal in obnovil.

Cene nimam namena nabijat, ker bi rad prodal in ne prodajal :)

Problem je, da ima punca še služben avto tako ali tako pa imava Tourana v katerega se (na moje presenečenje) zelo rad usedem in se z njim vozim. Tako da me je pooovsem minila (vsakodnevna mestna) vožnja z WRX-o. Pač človk se (očitno hitro) navadi avtomata pa radarskiga tempomata pa udobja in tišine povezane s tihim izpuhom. Ko se usedem v WRX-o je kar malo reality checka.

Trenutno se najbolj nagibam h temu, da prodam oba avta in kupim enga "primarnega" z mal več konjev pa je to to. Jaz se rad dinamično (ajde hitro) vozim s katerimkoli avtom in vsak če ga voziš na robu zmogljivosti kaže en kup pomanjklivosti.
Nekako mi bolj sede vozit tourana na robu (pa itak je tam tečno vozit, ker ga navija pa matra) pa potem, ko se ne vozim hitro da se vozim udobno in varno, kot pa imprezo ki je na robu konkretno prehitra in spet preveč mehka in jo gunca in viha (ker to vsekakor ni STi s precej boljšim podvozjem) pa potem jebat ježa v mestu ko se jajcaš....Da ne govorim kako tečno je tisto turbo luknjo trpet, pa je WRX-a še precej OK, kar se tega tiče...sploh napram STi ki ima še za 1000 obratov večjo luknjo.

Če bi že mel turbo bencinca bi izrecno hotel met DIT, TFSI ali nekaj podobnega na direkten vbrizg in "normalno" kompresijo, da ima avto nekaj življenja tudi ko se turbo še ne suče na polno.

Če bi zdaj kupoval bi vzel verjetno (na svoje začudenje) nekega dizla s tistimi 190-200HP z vsaj toliko prostora kot ga ima Touran. Touran je topshit družinski avto, hočeš nočeš. Mel bi tudi outbacka CVT zadnje verzije, sam kaj, ko so cene 40k :facepalm
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 2756
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 25. Januar 2023, 05:20

Jaz sem tiste puše na diffu že v oktobru dal zrihtat. Nisem pa delal sam, ker enostavno nisem najdu cajta. Sem dal enmu v Žireh za naredit, pa mi je računal 50€, za puše sem dal pa okol 60€.

Glede tourana se pa kar strinjam, mi jih imamo 5 na šihtu, 2 starejša z ročnim in 3je avtomatiki dsg, vsi so pa 150 konjski.

Jaz že zadnjih par let ugotavljam, da res nimam več potrebe po subaruju, ampak ko pa tkole zamede, kot je te dni, je pa res vreden vsakega € pa še tist nasmeh ki ti ga nariše na obraz, je res neprecenljiv.

WRX pa magari pod en kozolc parkiraj, pa 2x na let preizkusne tablice gor, dejstvo je, da bo vsako leto kakšnega jurja več vredna ;)
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 8328
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 25. Januar 2023, 07:59

Če ga boš pod kozolc parkiral, pleh daj prej zrihtat, pa zaščito v pragove in na podn.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 25. Januar 2023, 21:35

Verjamem da bo šla cena gor, ampak nimam namena vlagat v avto pa da mi je vseskos napoto da bom nakonc zaslužu jurja ali dva, mogoče 5. Pa vedno ko se bom šel peljat me bo kaj spomnilo da nekaj ni vredu ali da še kaj fali da bi bilo res OK :)

Mam raje kak primarni avto, ki ga skos gonim pa je to to...Ker to da maš avto nekje ločeno od tam kjer živiš je pol tko kt sem že mel motor, ki ni bil doma parkiran..pa sem se 2x na leto peljal, enkrat na furo pa enkrat na tehničnega. Krneki uglavnm...

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 2756
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 26. Januar 2023, 05:34

Haha, jest mam motor doma, pa sem v 2022 naredil celih 150km :facepalm

Še bolj žalostno je pa to, da bom mogu letos gume menjat zaradi starosti :mrgreen:
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
axaQ4
Uporabnik foruma
Prispevki: 496
Kraj: Začetek Gorenjske baje

Odgovor Avtor: axaQ4 » 26. Januar 2023, 13:50

BackW00d napisal/-a:
25. Januar 2023, 21:35
Verjamem da bo šla cena gor, ampak nimam namena vlagat v avto pa da mi je vseskos napoto da bom nakonc zaslužu jurja ali dva, mogoče 5. Pa vedno ko se bom šel peljat me bo kaj spomnilo da nekaj ni vredu ali da še kaj fali da bi bilo res OK :)

Mam raje kak primarni avto, ki ga skos gonim pa je to to...Ker to da maš avto nekje ločeno od tam kjer živiš je pol tko kt sem že mel motor, ki ni bil doma parkiran..pa sem se 2x na leto peljal, enkrat na furo pa enkrat na tehničnega. Krneki uglavnm...
Staras se, se temu reče :D

Eno moje priporocilo (sem bil tudi sam v podobnem precepu)...Ford focus ST karavan. Po moznosti mk4, ki se jim zdej vrtijo cene okoli 25k. Sam imam Mk3 takega pa je zelo vsecen avto. Lahko se furas na izi (dosti dobro izoliran, solidno udoben) lahk pa bazniš, ker je sasija, volan, recaro zici na povsem solidnem nivoju. Turbo luknja je neobstojeca skor. Zelo igriv avto drugace. Volan je noro odziven, se posebaj proti kamionskemu obcutku v Subaruju ali VW.

Mk4 je pa se boljsi se posebi na podrocju normalne uporabe (prostora vec kot zadosti itd). Jaz avto uporabljam za vse, Zena pa tamala se zelo rade furajo z njim :mrgreen:

Pred tem sem pa imel octavio VRS in ti povem, da sem ostal razocaran. Avto je pateticno slabo zvocno izoliran, volan je zvezan z elastiko, zici so bolj bogi itd. TFSI masina je dobra, to ne recem ampak, vse ostalo pa ...meh.

Tamala vedno tezi "Ati gremo s Fikusom!" :smly

Sicer moj idealen avtopark bi bil en Citroen Berlingo outdoor (max uporabnost)+ Subaru BRZ s kompresor kitom (max igraca)...sam to so spet druge zadeve...
Nimam kulija, da bi se podpisal.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 26. Januar 2023, 17:28

Ja sej, ko sam gledam, bi mi zarad placa pa vsega tut kanglca najbolj pristajala...sam tega pa res ne bom kupil, ker je pač res drvarnica za vozit. Saj ne da se ne pripelješ, ampak to je res lojtrvoz tak da ni za nikomor. Super sem vesel za tiste ki so zadovoljni z njim (pa lahk bi rekel da sem jim celo fouš).

Forda sem mel dva mondea mk2 in sem bil res pozitivno presenečen nad njim. Bratov Fokus karavan 1.6 tdci okol 2010 letnika mi je bil kar malo razočaranje.
Fordi so bili ponavadi malce bolj na trdo narejeni kar se tiče "športnosti". Mondeo je bil super za vozit. To je šlo ko raketa, pa dobr se je držalo pa hkrati je bilo dosti udobno vseskup.

Fokus mi je (zaenkrat) premajhen, saj sem ga že gledal, ampak s fokusom se enostavno ne morem spraviti na morje...zdaj z drugim otrokom v prihajanju pa sploh ni opcije, da greš kampirat.
Dejansko se nagimam h temu, da bi mogoče celo res kupil prikolico pa pač tistih 3x na leto šel kampirat z njo (opcijsko tudi šotorsko prikolico). Parkiral bi jo pa pri starših visoko pod strop visoke garaže (pripravljene za avtodom - ki ga itak nikol ne bomo kupili :) ).
V tem primeru bi lahko imel tudi levorga, golfa karavana, fokusa, parkol neke normalne velikosti. Drugače pa res ne gre. Tourana naložim do stropa, s tem da imam na strehi še trugo.

Uporabniški avatar
axaQ4
Uporabnik foruma
Prispevki: 496
Kraj: Začetek Gorenjske baje

Odgovor Avtor: axaQ4 » 26. Januar 2023, 19:44

Vse zastopm, k pridejo otroci se spremenijo prioritete :).

Jaz sem probal in si kupil passata 1.8 tsi karavana...sej ne recem placa za izvoza sam porkiodio za vozt pa skret :wear . Polna cesta jih je ..ne bom pozabil ko sem malo sel iskat tamalo v vrtec pa so bli vzporedno parkirani 5 passatov karavan :ast . Takrat sm rekel to more it...in sm prodal po 3 mescih lastnistva hehe.

Drugace mene je ta avto presenetil in mi je zal da ga nisem vzel takrat
Ford mondeo 2.2 tdci titanium.
https://www.autoscout24.com/offers/ford ... ch-results

Avto se pelje vrhunsko. Udobno, tiho in leti kar konkretno. Sasija je pa tudi dobro postimana. Placa pa za izvoz in vec k dovolj za 4-clansko familijo.
Moj kolega je s 3 otroci shajal z Ford Focusom karavanom letnik 2012 ...vse je odvisno kaj vleces sabo. Sej pol k so froci mal starejs se prtljaga zmanjsa..
Nimam kulija, da bi se podpisal.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 27. Januar 2023, 16:22

Passat je žalost za vozit ja, čeprav enrkat v življenju pa sem imel 4x4 passata z očitno nekim tršim vzmetenjem...tisto se je spodobno peljalo. 2.0 dizlca motor na 190HP in DSG menjalnik. Kako se to izstreli iz mesta...nobenmu nič jasno :)

Take mondeote sem že gledal, vendar bi raje šel v smer SMAXa.

Nekak mi ni za te nižje avte, res ne. Ko si zamislim, da se bom ven iz tega vlekel klele na parkirišču spodaj pod blokom, ko lahko vrata odpreš za 15cm,...me kar mine :D

Nama je jedva zlaufalo z opremo, ko sva samadva šla na morje, kaj šele zdej ko je v igri še 2x otroški sedež pa vozički in ostalo sranje.
Jaz ko grem na morje vlečem svega boga s seboj :P

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 8328
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 27. Januar 2023, 16:51

BackW00d napisal/-a:
27. Januar 2023, 16:22
Nama je jedva zlaufalo z opremo, ko sva samadva šla na morje, kaj šele zdej ko je v igri še 2x otroški sedež pa vozički in ostalo sranje. Jaz ko grem na morje vlečem svega boga s seboj :P
5 ljudi, outback (2010-2014) 2 tedna kampiranja, pa vse v avtu in v trugi.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 860
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 27. Januar 2023, 22:45

No jst bom pa tkole reku.ford sm mel c maxa 2.0 dci sou k sneta skera.placa bol mal zarad oblike majhen prtlaznik.za vozit pa uzivaski.no pa je se biu v prihodu tretji mulc in kam z 3mi sedezi in smo spet izkali avto.
Opcija smax,sharan,alhambra ali berlingo(rifter).
Pa opcija 4x4 kjer odpadeta PSA dvojcka. In pol testi smax zelo dober a eno napako je kar precej nizek in hitro kje podrajsa po trebuhu.tko da je ostal samo WAG grup.in smo kupili alhambro za dokaj pametni denar.prostora ogromno pa se mulci imajo vsak svoj sedez 👍.je pa res kr trdo za vozit da o menjalniku sploh ne govorim.sva hotla dsg pa ni blo za dobit 🙄

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 5378
Kraj: Čeče - Hrastnik

Odgovor Avtor: klemz » 28. Januar 2023, 20:36

rb320 napisal/-a:
27. Januar 2023, 22:45
Pa opcija 4x4 kjer odpadeta PSA dvojcka.
Se dobi.

Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 860
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 28. Januar 2023, 21:56

Ja se dobi sam je doplacilo blo se mi zdi 10k€

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 06. Februar 2023, 19:16

Kamp debato smo že imeli ja. Meni zasedeta hladilnik in šotor 200 litrov pomoje :D Hladilnik je zunanjih mer 44/51/47 in je še premajhen, če pride kdo na obisk pa da je žeja huda, hitro pijemo neoptimalno hladen špricar :D Pa ne da nebi bil hladilnik dosti dober, samo premalo gre v njega.
Pa potem še šotor ki je tako obavten, da ga komaj dvignem :facepalm Kje je šele potem tenda, pa stoli, pa ornk miza, da če že kdo pride, da se lahk tut kake karte vržejo. Pa da ko butnem posodo z župo gor al pa čim, da to ne pljuska čez vse konce vsakič ko malce butneš ob nogo....

Pač jebiga, kampiram z res preveč robe, sej vem, sam kaj če je luštn :)
Saj ko grem recimo za par dni na bled "na hitro" s tamalo opremo, ni kaj dosti manj v avtu.
Ne znam si pa zamislt kam bi dal robo če bi mel recimo golfa karavan, pa da bi mogu še voziček za drugega otroka vlečt.

Moram si res omislit eno ogrooomno trugo in pa nosilec za kolesa za na kljuko. To bo dosti olajšalo zadeve, naveličan sem metat kolesa na streho. To na nizek avto še gre, na touran ali kaj višjega metat pa je to nočna mora, ker moraš dvignit gor v nebesa da prideš na streho. Trenutna truga je tudi nerodna ker je takih bustaih mer pa povsod zaobljena in je dosti nerodno notri zlagat stvari, se moram kar potrudit, da jo optimalno napolnim. Pa malce me je tudi že strah, da bi jo na avtocesti kdaj odprlo, ker je že mal labava. Sonce jo je fejst načelo in plastika je že bolj tko tko.

Hja....Včas sem šel kampirat s puntotom pa je blo dost placa...pol sem pa še parkrat šel v dechatlon pa merkur...pa predolg sm ga v babi držal, pa je kar je.
Ampak še vedno mi je top kampirat in sreči tudi tamali. To ga uživa na polno in celo poletje mi sam o tem govori. Pa mam pol še tolk bolj veselje rint z vsem.
Lani smo meli ene 20+ kamperaških dni na treh lokacijah. Čikat, kolpa in pa blejski river camp...Dodali smo mu še nekaj dni toskane v apartmaju, pa en ruker mobilnih hišc v pozni sezoni, ko so kampi že precej prazni in cene kolkr tolk za po grlu.
1.6 dizl motor me na teh tripih začuda sploh ni motil, ker je bil vrh glave dost močan za vožnjo po avtocesti po omejitvah. Oziroma raje kak km/h manj, ker cvikam zaradi truge in prehistorik nosilcev za kolesa.
Še celo prehiteval sem ljudi po regionalkah, pa pravijo vsi (z menoj vred) da je 1.6 bolj nepremičnina. Je...ampak samo v kombinaciji z ročnim 5 stopenjskim menjalnikom.

Si pa ne znam (več) zamislit, da bi se na te podvige spustil z WRX-o...ja to bi jo mel polno rit že po eni uri vožnje...se spomnim ko smo redno z njo hodili v Zadar. Pa se skoraj da na avtocesti ni dalo pogovarjat :D Oz. smo mogli imet muziko fejst naglas, da se ni vetra in izpuha toliko slišal.

Ajej...to me je res čist mnilo. Kako bolje se je udobno peljat, kot pa tistih 10 ovinkov na celi poti malce profitirat zarad hitrega in trdega avta.

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost