Predelava in homologacija XVja

Subarujev predstavnik na Rally tekmovanjih in mlajša terenska izvedenka
Odgovori
Bost
Uporabnik foruma
Prispevki: 34

Re: Predelava in homologacija XVja

Odgovor Avtor: Bost » 10. Oktober 2019, 12:13

klemz napisal/-a:
09. Oktober 2019, 18:14
Pomoje zna med voznjo "nabijat" ce ne pin cisto ob stabilizatorju.
ka pa krilna matica + pin za varnost proti odvitju?

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3538
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 10. Oktober 2019, 13:12

Ko se spomnim, kako ropota, ko imajo 'stabilizator štangice' malo zračnosti, potem mora to s pini bit cela bobnarski orkester. :D

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4625
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 10. Oktober 2019, 14:35

Tocno to kar danci prav, ze k majo malo lufta nabija nehumano. Nekdo nej se upogumi pa proba .

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 310
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 10. Oktober 2019, 18:29

Lahko jz, ker mam tak stangice zrele za menjavo. Beri hin. :smly
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Simon989
Uporabnik foruma
Prispevki: 123

Odgovor Avtor: Simon989 » 10. Oktober 2019, 23:30

Pa boste pridobili 2cm hoda z odstranitvijo? :haha
Drgač pa sej, če mate nevem kakšne originalne blokade, sploh hoda ne rabiš. Itak zmeraj poganja tisto, ki je pod obremenitvijo..
Stabilizator odstraniš samo, če se ti pozna najmanj 10cm hoda. Drgač je brez veze. Pa še homokinetični zglobi bojo trpeli.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 11. Oktober 2019, 07:25

Koliko hoda se bo pridobilo, ne vem, ampak na slabi podlagi je vedno bolje imeti 2 kolesi kot samo 1, ne glede na blokade.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3577
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 11. Oktober 2019, 09:24

Niti ni tolk fora v samem hodu (mislim, seveda je), ampak tudi ko so kolesa na tleh, stabilizator ne bo ene gume "dvigoval v zrak in ji odvzemal trakcije, zaradi tega, ker je guma na drugi strani že globoko v blatnik porinla zaradi nehumane pukle pod kolesom.
A veš kaj mislim?

In cel sistem bo zaradi tega manj "v prazno" vrtel tudi kadar bodo gume na tleh.
Hod pa se ob odklopitvo povečuje z debelino stabilizatorja. Bolj ko je stabilizator debel, bolj se bo poznal odklop le tega.
Če imaš slabico namesto stabilizatorja, je tko vseeno. Ampak stabilizator lahko hitro odvzame 50-100kg in več sile na kolo, kar se pa pri oprijemu defenitivno pozna.

Za pravi test bi moral najt primeren teren in sprobat. Zato pa sem reku, če kje ve, da se mu guma ravno malo dvigne, probaš odklopit pa vidiš če pa so potem na podnu gume.
Drugi "statični" test pa je dvigalka pod eno roko pa avto navintaš v zrak, pa vidiš če so kaj dlje ostale tri gume na tleh kot s priklopljenim...To se da celo zmerit z metrom :thup

Primer: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... I_ramp.jpg
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

UsaXV
Uporabnik foruma
Prispevki: 95

Odgovor Avtor: UsaXV » 11. Oktober 2019, 09:44

Kolikor sem gledal na forumih, naj bi XV imel zadaj celo debeljse v Evropi kot jih ima v Ameriki.

Bi pa lahko preveril s klasicno dvigalko, da dvignes prednji konec in potem zmeris kdaj se odcepi guma od tal. Na XVju se mi zdi, da se to zgodi ful prehitro.

Ampak ce stabilizator omejuje gibanje, kako bo pa potem s tisto gumo ki je na tleh...Kaj njo omejuje, da ne gre direkt v blatnik?

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 11. Oktober 2019, 10:30

UsaXV napisal/-a:
11. Oktober 2019, 09:44
Ampak ce stabilizator omejuje gibanje, kako bo pa potem s tisto gumo ki je na tleh...Kaj njo omejuje, da ne gre direkt v blatnik?
Hod blažilnika (amorzizerja) oz. zadaj imaš morda še posebej gumijast 'bump stop' (vsaj moj Legacy ga ima, če me spomin ne vara).

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3577
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 11. Oktober 2019, 12:03

To te načeloma** ne rabi skrbet. Na vseh gumah si že kdaj v življenju zabil v "poden". Načeloma imajo vse blažilne noge gor "bump-stop", ki prav grdo sune v rit, če slučajno toliko zabije gumo. Hoda je v tovarni predvidenega toliko, da guma ne podrajsa nikamor. Ob predpostavki da imaš original feltne z pravim ET-jem.

Menjavanje ET-ja, večanje gum (to si ti defenitivno naredil - če mene vprašaš) pa je lahko tisto, kar bo omogočilo gumi da podrajsa ob blatnik ali kolotek.
Seveda h tem botruje tudi nižanje avta, ampak ti si ga menda dvignil?

** prvi stavek sem spremenil, ko sem napisal zadnji sestavek besedila...
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2915

Odgovor Avtor: Sajmon » 11. Oktober 2019, 13:08

Pri outbacku z odmaknjenimi sprednjimi linki stabilizatorja ali privitimi ni bilo popolnoma nobene razlike pri cestni vožnji. Terena nisem sprobaval. Testiral sem pa zato, ker sem mislil, da ropota zaradi zluftanih linkov.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6256
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 11. Oktober 2019, 18:42

Plata za od menjalnik in motor 250€
https://www.skid-plate.com/subaru-xv-skid-plate
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 11. Oktober 2019, 20:42

ET na originalu je 48, na mojem kompletu pa 40 tako da neke hude razlike ni, ker je pa guma ozja. Je pa zaradi profila in dimenzije mogoce kak centimeter visja kot prej.

Spredaj mi ubistvu malenkost riba po naknadno dodanih zavesicah, ki so standardne in bi jih moral na notranji strani en mal odrezat. Ampak more bit res poln zasuk, tako da ni panike.

Bom na eni strani losal matico v nedeljo, ce mi uspe najdit cas.

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 14. Oktober 2019, 11:52

Evo, sem danes odstranil zadevo na eni strani. Dejansko ni čist tko simpl. Sem mislil, da ko losaš matico in potegneš ven vijak, lahko tisto kratko os, roko, palčko...karkoli pač, kamot gor zaviješ iz utora spodnje roke. Ampak dejansko ne gre in moraš po odvitju avto prestavit v lego, da je eno kolo višje od drugega, da potem ubistvu sam skoči ven.

Po cesti sem malce sprobal, off-roada še ne. Avto je po filingu bolj mehek, tudi čez luknje, pretiranega nagibanja ni. Je pa manj odziven in ob poskusu losovega testa, praktično takoj poseže elektronika v vožnjo in zabremza. Moram probat še ovinke, da vidim kako je tam. Pa sprobat morem potem še nekje artikulacijo.

Mam pa še eno vprašanje. Ključev za kljuko nimam, gre za original zadevo iz fabrike. Imam slikano nalepko spodaj, vse serijske in model..ali je možno dobit nove ključe?

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4625
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 14. Oktober 2019, 13:21

Na uradnem servisu bi ti mogl dobavt nov kljuc.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov