Predelava in homologacija XVja

Subarujev predstavnik na Rally tekmovanjih in mlajša terenska izvedenka
Odgovori
aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 806
Kraj: Ravno Brdo

Re: Predelava in homologacija XVja

Odgovor Avtor: aleks » 21. Oktober 2019, 14:11

že vidim da jaz tega ne bom prčkal mi je mal prekompliciran kable spravit dol.
"Že mogoče da sem pijan, gospa, ampak Vi, gospa, ste pa grdi. A jaz bom jutri trezen."
Winston Churchill poslanki Bessie Braddock

UsaXV
Uporabnik foruma
Prispevki: 95

Odgovor Avtor: UsaXV » 21. Oktober 2019, 18:50

Sej dejansko ni, če te ne moti 10cm kabla. Na tak način zrihtaš vse v 5-10min, ful u izi. Če si vzameš še mal časa, prevrtaš letvice in ga še tam spelješ, pa ga boš res samo minimalno še videl.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6256
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 21. Oktober 2019, 21:21

Jaz sem pa danes dobil paket in v njem to https://www.skid-plate.com/files/image/ ... 1152x0.jpg in to
https://www.skid-plate.com/files/image/ ... 1152x0.jpg Jekleni plati za pod motor in menjalnik.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3577
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 22. Oktober 2019, 08:37

Vprašanje kako bo na že tako nehomologirano stvar na strehi gledal policaj, če bo videl še tale kabel viset tamle ob steklu.
Saj mogoče mi ko vemo kaj gledat to res takoj vidimo in v živo ni tako vpadljivo, ampak vseeno.

Drugače pa sem šel v Petek iz Laškega čez rečico v Hrastnik in me je že prijelo da bi probal tisto gozdno pot na Kal sprobat.
Ampak imam na "športni" WRX-i gor Yokohamo Advan s takorekoč "semislick" profilom pa otroka in punco v avtu pa sem raje naredil obvoz po asfaltirani cesti. Kaj pa če bi kje zagreznil pa bil sem v formalni službeni obleki in šolenčkih...bi bilo precej štorasto po blatu rinit potem, če bi ga slučajno kje nabasal :D
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4625
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 22. Oktober 2019, 10:15

Poklices ker sem na drugi strani hriba od tebe zdej doma 😂

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 310
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 22. Oktober 2019, 12:23

BackW00d napisal/-a:
22. Oktober 2019, 08:37
Drugače pa sem šel v Petek iz Laškega čez rečico v Hrastnik in me je že prijelo da bi probal tisto gozdno pot na Kal sprobat.
BackW00d, don't! Kaka dva mesca nazaj sma se s kolegom pelala tam. (Ko greš na konc doline desno v hrib, pa pol naprej po eni "kolesarski trasi".)
Sej do one kmetije, kjer ostro levo zavijes v breg je avtocesta. Naprej so jo pa meteorne vode precej načele. Tak da še z outbackom sem moral mal slalom vozt.
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3577
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 22. Oktober 2019, 12:54

Pol bom brata nasral da greva z njegovim OB-jem :)
Meni slalom vozit ni panike, sam WRX-a je takoj na tleh pa hitro kako gumo dvigne v luft pa si pečen...pa tudi letne radirke ne pomagajo veliko.
Nisem vedel da je tako slaba pot, bom šel en dan z mopedom preverit, tisto gre povsod, če ne gre pa neseš...sej ma samo 50kg :D
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7751
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 22. Oktober 2019, 14:16

nebivedu napisal/-a:
21. Oktober 2019, 21:21
Jaz sem pa danes dobil paket in v njem to https://www.skid-plate.com/files/image/ ... 1152x0.jpg in to
https://www.skid-plate.com/files/image/ ... 1152x0.jpg Jekleni plati za pod motor in menjalnik.
A nisi ti moderator :smey

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 310
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 22. Oktober 2019, 16:49

BackW00d napisal/-a:
22. Oktober 2019, 12:54
Pol bom brata nasral da greva z njegovim OB-jem :)
Meni slalom vozit ni panike, sam WRX-a je takoj na tleh pa hitro kako gumo dvigne v luft pa si pečen...pa tudi letne radirke ne pomagajo veliko.
Nisem vedel da je tako slaba pot, bom šel en dan z mopedom preverit, tisto gre povsod, če ne gre pa neseš...sej ma samo 50kg :D
Če mama isto pot v mislih, pol ne prideš z wrx. Lahko pa javiš kdaj bota šla, pa gremo skup. Pa mogoče pokažeš še kako outbacku primerno pot. ;)
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 22. Oktober 2019, 17:18

subi92 napisal/-a:
22. Oktober 2019, 14:16
nebivedu napisal/-a:
21. Oktober 2019, 21:21
...
A nisi ti moderator :smey
Tega OP na njegovem XV-ju še nima (jaz moram pa še zmontirat - čez vikend)
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7751
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 22. Oktober 2019, 21:32

A temo si že odprl, jest si že kopičim koruzo :pop

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 22. Oktober 2019, 22:07

Pomoje tega ne bom gor dajal, ker ful nimam nekih resnih terenov zdele v planu.

Me prav zanima kako bo tvoj 1.6 z reduktorjem šel v primerjavi z mojim. Ker recimo js to kr pogrešam pri kakšnem "plezanju". Nevem ali bo tvoj zaradi reduktorja in manjše moči šel potem kot moj, ali celo bolje..

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 22. Oktober 2019, 23:29

Zaenkrat še ni videl terena. Oziroma je videl malo makadama, nekih 20km (v prvih 1000km prevoženih). Predvidevam pa da bo šel po terenu bolje zaradi avtomatskega menjalnika. To sem videl že pri outbacku.

Kar se pa odzivnosti motorja tiče, (je pa to čisto po mojem občutku); ko sem vozil oba 1.6 CVT in 2.0 ročni menjalnik, je bil 1.6 motor konkretno bolj prožen in odziven. Končna hitrost je bila sicer pri 2.0 boljša, ampak to me sploh ne zanima, ker ne mislim z avtom noret.
Menjalnikov pa itak ne moreš primerjat. CVT je tisto pravo. Vprašanje, ki se mi poraja, pa je koliko zdrži tak menjalnik. Upam da dosti, ob rednem servisiranju.

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 23. Oktober 2019, 10:52

Sam js mam dizla, posledično več kot dvakrat več navora, ki je za teren nujen. Za to pa ima 1.6 reduktor, da poskuša nadomestit ta manjko.

Zanimivo, da ti je CVT všeč, men je pa ravno to katastrofa in ga nisem želel. V ATVjih še razumem, ker jih simpl peljat in servisirat. Vse kar lahko naredi je odtrga jermen, zamenjaš in greš dalje. Pri avtu pa ne štekam smisla, sploh če ga primerjaš s kakšnim proper 8. st. ZF v BMWjih. Tam zadeva prestavlja bliskovito hitro, pospeški boljši, top speed tudi, poraba nižja. Pa še dere se ne, če ga pritiskaš. Pa CVT ima tudi liter večjo porabo kot ročni, normalen avtomatik ima pa danes že nižjo od ročnega. Za teren sem gledal američane imajo kar jebo s CVTji, ker enostavno ne da dovolj od sebe in ne zavrti koles.

Poglej od 9. minute dalje.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 23. Oktober 2019, 16:24

UsaXV napisal/-a:
23. Oktober 2019, 10:52
Sam js mam dizla, posledično več kot dvakrat več navora, ki je za teren nujen. Za to pa ima 1.6 reduktor, da poskuša nadomestit ta manjko.
Na terenu avto z ročnim menjalnikom crkne, z avtomatskim menjalnikom ne. Speljevanje z avtomatikom je milina tudi v največjem in najbolj strmem klancu. Vožnja navzdol je pa problematična, če nima možnosti zaklenit prestavnega razmerja in bremzanja z motorjem. Navadni AT v starejših outbackih tega niso imeli.

Glede navora se strinjam, vendar mislim da ne bo problema. Ima že sam menjalnik odlično razmerje (pri 1200 obratih se voziš 60km/h in pri 2000 obratih 100km/h) in se mi zdi boljši kot navaden avtomatski menjalnik, ki je v outbacku pri 100km/h imel višje obrate.
Edino, kar bo verjetno res treba kupiti, je hladilnik za olje v menjalniku. CVT ga kr dobro segreva in pravjo, da lahko pride od res visokih tempreatur.

Samo da popravim še par stvari in nataknem AT gume, pa bova šla enkrat malo primerjat z vožnjo po terenu, da vidimo razlike in kaj zmore.

Glede filmčka pa mislim da sta tipa orenk bukova. Mašina je delala, prenosa na menjalnik pa ni bilo, da nebi vrtelo gum v prazno - elektronika. Enako bi delovalo z ročnim menjalnikom in vklopljeno elektroniko proti zdrsavanju. Samo da bi tam taka "znalca" še sklopko skurila.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov