Predelava in homologacija XVja

Subarujev predstavnik na Rally tekmovanjih in mlajša terenska izvedenka
Odgovori
Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4625
Kraj: Fužina

Re: Predelava in homologacija XVja

Odgovor Avtor: klemz » 23. Oktober 2019, 21:01

Teli iz tflja niso bukovi. To je problem cvtja pri subaruju. Nima moci na prenos. Navaden AT pac vrti dokler neki ne odtrga.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6256
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 23. Oktober 2019, 21:18

Ta se odpelje brez problemov na podobnih klancih:
Ta tudi ne kaže problemov:
Oba sta CVT.

Mogoče je pa teža tukaj v igri. Outback je konkretno težji od XV-ja. (XV ima samo 1400 kg, outback pa 1800kg, menjalnik je pa po moje isti, samo razmerje v difih je drugačno)
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

tadejk
Uporabnik foruma
Prispevki: 265

Odgovor Avtor: tadejk » 24. Oktober 2019, 09:49

TFL so mislim, da bolj provokatorji in ciljajo na visoko gledanost. Subaru USA jim zato ne daje več avtov za testiranje, so se po terenu vozili z vklopljenim ESP in jamrali, da avto ne potegne oziroma je CVT zanič.
'05 Outback 2.5 AT LPG

UsaXV
Uporabnik foruma
Prispevki: 95

Odgovor Avtor: UsaXV » 24. Oktober 2019, 11:30

Bova primerjala, pa bova videla kje so prednosti enega in kje drugega.

TFL so super, zelo hvalijo Subarijev pogon. Video z Outbackom je bil delan dvakrat, oba dela sta gor. Prvič, ko jim z avtom ni uspelo prilezt do vrha in drugič, ko so test ponavljali po kritikah gledalcev. V drugem (tem ki sem ga prilepil) so upoštevali vse predloge o različnih nastavitvah, izklopljeni elektroniki in drugo. In to sem v večih videih videl, da dejansko prek CVTja ni dovolj moči, da bi avto zlezel gor. Problem je, ker so to povsod bencinarji s premalo navora. V primerjavi z dizlom, je razlike dobrih 150nm. Skoraj duplo.

Odvisno od razmerja, ampak verjetno zna res 1.6 it celo bolje kot 2.0 bencinar. Sicer ima navora malenkost manj, ampak če ima reduktor, je to lahko huda prednost. Enako je pri ATVjih, v high prestavi takoj zakuriš jermen, če poskušaš počas lezit, zato imajo pa potem vsi še reduktor.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: klemz » 24. Oktober 2019, 13:37

tadejk napisal/-a:
24. Oktober 2019, 09:49
TFL so mislim, da bolj provokatorji in ciljajo na visoko gledanost. Subaru USA jim zato ne daje več avtov za testiranje, so se po terenu vozili z vklopljenim ESP in jamrali, da avto ne potegne oziroma je CVT zanič.
So pa zato dva kupil sami...

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3481
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 24. Oktober 2019, 14:29

Kaj si hotel s tem povedat?

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: klemz » 24. Oktober 2019, 18:27

strumf666 napisal/-a:
24. Oktober 2019, 14:29
Ker jim niso posodl vec avtov so dva modela obja kupl in testiral oz. sta v osebni lasti "voditeljev".

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 24. Oktober 2019, 20:32

UsaXV napisal/-a:
24. Oktober 2019, 11:30
Bova primerjala, pa bova videla kje so prednosti enega in kje drugega.

TFL so super, zelo hvalijo Subarijev pogon. Video z Outbackom je bil delan dvakrat, oba dela sta gor. Prvič, ko jim z avtom ni uspelo prilezt do vrha in drugič, ko so test ponavljali po kritikah gledalcev. V drugem (tem ki sem ga prilepil) so upoštevali vse predloge o različnih nastavitvah, izklopljeni elektroniki in drugo. In to sem v večih videih videl, da dejansko prek CVTja ni dovolj moči, da bi avto zlezel gor. Problem je, ker so to povsod bencinarji s premalo navora. V primerjavi z dizlom, je razlike dobrih 150nm. Skoraj duplo.

Odvisno od razmerja, ampak verjetno zna res 1.6 it celo bolje kot 2.0 bencinar. Sicer ima navora malenkost manj, ampak če ima reduktor, je to lahko huda prednost. Enako je pri ATVjih, v high prestavi takoj zakuriš jermen, če poskušaš počas lezit, zato imajo pa potem vsi še reduktor.
Ni problem v premalo navora. Problem je v 99.9% v voznikovi desni nogi. Avto lahko tudi z malo konjev in malo navora prileze marsikam. Problem je če se hočeš prehitro voziti po terenu. Ampak potem niti ni več problem v moči in navoru, ampak lomljenju stvari na avtu.
Samo za primer; Feroza je imela 1.6 bencinski motor s frgazrjem (vplinjačem), 83KM in mislim da 126Nm navora, težka pa približno toliko kot XV (moja, vagana na viatorju je imela 1450kg). Na avtu sem imel 235/75/15 gume, kar je 20% višja guma od originala (original so 195/70/15), pa sem prevozil ogromno po terenu (nekje več kot 20k kilometrov letno po terenu). Marsikdo na tem forumu lahko pove, da je avto prilezel marsikam in potegnil mnogo avtov iz jarkov, še več pa povitlal iz blata. Zlomil pa nisem nobene stvari na njem v vseh letih, kar sem vozil tist avto.

Kar se tiče pa offroada, zdrava pamet pomeni zelo veliko pri offroadu. Offroad ni to, da prevoziš vsako lužo in vsak klanec za vsako ceno. Tudi ne kako hitro boš prevozil neko progo na tekmi.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 24. Oktober 2019, 22:31

Verjamem,da je avto šel dobro. Ampak ko prideš do neke navpične ovire, šteje navor. Teh primerov sem imel letos ful, ko sem moral recimo cel sprednji del naenkrat spravit na poličko. Če imaš švohnejši avto, moraš bit bistveno bolj taktičen pri izbiri linije, ker ti avto ne omogoča toliko napak. Odvisno pa od terena. Recimo lani sem vozil na pesku v ameriki, tam štejejo konji. Prešibak motor dejansko ne zmore vrteti koles dovolj hitro, da bi zlezel kam. So tereni kjer momentum šteje in če dejansko ne dobiš dovolj zagona, si konec.

Sem pa recimo na ATVju, kasneje na UTVjih skuril kar nekaj jermenov, ker včasih nisem iz hitre prestavil v počasno. In potem ležeš čez neke skale in čutiš kako je motor prešibak. Pa sem vozil ATVja z 80 konji in 300kg teže, pa čez kako visoko korenino ni zavrtel koles. Si mogel ful pazit. Recimo ful se je poznala razlika med 50 konjskim in 80 na snegu. 80 je lahko bistveno hitreje vrtel kolesa in posledično si zlezel ful dlje.

To da ima samo 1.6 reduktor, potrjuje, da ga je ta motor potreboval. Je pa res čist možno, da s spremenjenim prestavnim razmerjem preko reduktorja, je ta tvoj avto sedaj bolj sposoben od 2.0 različice.

Uporabniški avatar
vrecha
Uporabnik foruma
Prispevki: 1023
Kraj: Ausard, WS
Kontakt:

Odgovor Avtor: vrecha » 24. Oktober 2019, 23:25

Marsikdo na tem forumu lahko pove, da je avto prilezel marsikam in potegnil mnogo avtov iz jarkov, še več pa povitlal iz blata.
O ja, lepi spomini in zgodbice s fronte za vnuke ... https://s9.mojalbum.com/17370239_175798 ... 737693.jpg Igor s Ferozo je vedno z veseljem priletel in reševal moje budalaštine ...

... ampak 20k terena na leto je pa vseeno malo divja ocena. Ali pa je definicija terena sila širokogrudna ... ;)
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 24. Oktober 2019, 23:58

vrecha napisal/-a:
24. Oktober 2019, 23:25
... ampak 20k terena na leto je pa vseeno malo divja ocena. Ali pa je definicija terena sila širokogrudna ... ;)
Ja, kot teren mislim makadamske ceste, kolovoze, poti, pa kako brezpotje.

Ja, včasih smo se veliko veliko več vozili. V bistvu sem že samo do in iz službe naredil 20km po makadamih, lužah, gozdnih cestah,... pa vse to na površini med cesto od mene do šentjakoba in reko savo. Da ne govorimo potem o nočnih vožnjah po snegu na menino (ki so trajale tudi po 2 tedna vsako noč),o vikendih, ko sva do morja hodila 2 dni, izključno po makadamih od ljubljane do krčkega mosta, razni velebiti od sv. Roka do ... Koliko kilometrov misliš da je makadama od ljubljane do zrmanje čez cel velebit?

Pa potem razni nočni klici na princip:
A lahko prideš avto povitlat iz jame?
Kje pa ste?
Ne vem točno, nekje na gozdnih cestah med toškim čelom in katarino,... Sem peš 500m stran od avta, ker šele tukaj je signal za telefon,...

In še mnogo podobnih prigod. Ja, lepi spomini.

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3481
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 25. Oktober 2019, 12:00

klemz napisal/-a:
24. Oktober 2019, 18:27
strumf666 napisal/-a:
24. Oktober 2019, 14:29
Ker jim niso posodl vec avtov so dva modela obja kupl in testiral oz. sta v osebni lasti "voditeljev".
To razumem, na kvaliteto testiranja pa lastništvo naj ne bi vplival kej dost; če je seveda cilj kvaliteta 8-)

Bost
Uporabnik foruma
Prispevki: 34

Odgovor Avtor: Bost » 25. Oktober 2019, 12:03

nebivedu napisal/-a:
24. Oktober 2019, 23:58
Ne vem točno, nekje na gozdnih cestah med toškim čelom in katarino,... Sem peš 500m stran od avta, ker šele tukaj je signal za telefon,...

In še mnogo podobnih prigod. Ja, lepi spomini.
Tega se jst najbl bojim, ko sam kje lutam (vem, prvo pravilo - ne vozi se sam)... kako komu dopovedat kje te najde, če si še sam v kaki krošnji bukve, da imaš signal ;)

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 27. Oktober 2019, 10:32

Včeraj malenkostno raziskoval Kočevje in nekaj soft off roada. http://shrani.si/f/3C/Od/Ts51NFb/183646783.jpg

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 27. Oktober 2019, 21:10

Od baze 20 do čermošnjic (smučišče) se da lepo peljat po makadamih. Greš pa mimo starih žag in pod velikim rogom. Dober makadam in mirno za "raziskovanje". Ko se pelješ mimo "jezera" (ker je tam bilo nekoč veliko jezero) lahko malo naokoli pogledaš za školjke. Se najde kake okamenele.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: cheno in 17 gostov