Predelava in homologacija XVja

Subarujev predstavnik na Rally tekmovanjih in mlajša terenska izvedenka
Odgovori
UsaXV
Uporabnik foruma
Prispevki: 109

Re: Predelava in homologacija XVja

Odgovor Avtor: UsaXV » 21. November 2019, 12:49

Danes dobil vpoklic od AMZSja za XVja, za neko stikalo za štop luči, ki se lahko uniči. Posledično lahko vpliva tudi na eyesight in prestavljanje pri avtomatskem menjalniku. Preverite še ostali...

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6732
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 21. November 2019, 21:48

Ja dobil. Gre pa za stikalo na pedalu zavore. Če tu crkne na avtomatiku, ne moreš šaltat.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 27. November 2019, 17:33

Pozdravljeni, eno vprašanje.

Poslavlja se sklopka, ker v višjih prestavih drsi, drugje ni problema. Tudi trese ne in bi posledično rekel, da je vztrajnik ok.

Nekateri pravijo, da se mora menjat oboje, nekateri da lahko samo sklopka. Sklopka je sicer nekih 150€, vztrajnik še 2-3x tolk, torej naj se menja oboje ali je to zaenkrat brezvezen strošek?

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4803

Odgovor Avtor: klemz » 27. November 2019, 19:22

Ko sem menjal na obju, vrjetno je enaka zadeva, sem dal cca. 650€ za komplet. Priporocam ti menjavo vsega naenkrat, ko je zadeva ze podrta.

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 27. November 2019, 20:05

Mal mi je nesmiselno iz preventive menjavat, sploh ker avto nikoli ne zastrese, ne ob speljevanju ne ko se ugasne. Koliko časa vzame mojstru menjava sploh? 3 ure, več ali manj?

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4955
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 27. November 2019, 21:06

Probaj pa boš videl...
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 27. November 2019, 21:37

Dizla imaš. Menjaj vse naenkrat. Ravno zaradi vztrajnika je večina problemov z dizli. Jaz bi ga preventivno zamenjal na tvojem avtu.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2455
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: msenjur » 28. November 2019, 08:04

caki, a nimas ti novega avta? pa je ze sla sklopka??

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 28. November 2019, 10:06

Ne, rabljenega sem vzel.

Zadeva je sledeča, avto je šel v menjavo za eno drugo večjo zverino. Bo pa sedaj vseeno popravljena komplet sklopka z vztrajnikom, da bo avto v popolnosti pripravljen za naslednjega lastnika. Avto je v račun vzela ena avto hiša in bom tudi objavil potem oglas, ko bo zrihtan. Morem pohvalit super odnos prodajalca, sva se vse lepo na fer dogovorila in samo priporočam. Na avtu so še vedno AT gume in felge, dol sem pobral strešne nosilce in led bar, ker je to bolj ali manj vse motilo in dvigalo porabo. Zakaj sem se odločil za menjavo in ne več s prodajo? Predvsem zaradi ne fer odnosa potenicalnih kupcev (večina je bila itak lastnikov subarujev že od prej), bile so sklenjene že roke, da je avto kupljen, pa se mi potem niso več javili. Pa takšne in drugačne bučke, predvsem pa veliko firbcev, ki so se prišli samo peljat, se zahvalili in odšli.

Po 3/4 leta lastnišva sem bil kar zadovoljen. Pogon izjemen, dinamika vozila dobra, tudi motor precej miren. Motile so me malenkosti, recimo je zadnja kamera, ni pa senzorjev, pa recimo da moraš ves čas držat tipko, da grejo okna dol, slabša izolacija in pa tudi menjalnik ni najbolj natančen. Razumem pa to zgodbo subaru loverjev, ima avto nek poseben karakter in zgodbo, ki jo pač pelješ dalje. Nekomu je to všeč, nekomu ne.

Naredil sem nekih 7000km, kar ni veliko, sploh če odšteješ 3000km dopusta. Ampak v tem času sem ga sprobal povsod, kamor Subaru sodi. Defitivno dober avto, dobra osnova, manjka mu pa kar nekaj fines, zaradi česar ni to res popularna zadeva na cestah. Sicer bi kamot bil.

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2455
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: msenjur » 28. November 2019, 10:11

aha, jest sm pa skoz mislil, da imaš novega!

ce se ze odpira, pol je bolje, da se vse zamenja...

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 28. November 2019, 16:43

UsaXV napisal/-a:
28. November 2019, 10:06
pa recimo da moraš ves čas držat tipko, da grejo okna dol
To sem bil tudi presenečen, potem pa sem ugotovil, da ko resetiraš računalnik moraš tipko držat, po nekje 100km prevoženih kilometrov in večkratnem pritiskanju tipke, pa začne sam delat to.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3905
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 28. November 2019, 21:11

Ma drugi avti tega letnika majo en kup dodatnih bombončkov, nimajo karakterja, in ja glavno, nimajo 4x4 pogona ki dejansko dela.
Impreze XVji in podobno so še vedno nažalost drvarnice s povprečno opremo.
Ampak ima pa avto nek karakter, ki ga je težko opisat.

Sam pravim temu, da ti avto daje neko samozavest in si se z njim pripravljen spopast z vsem. VSEM! 1000km? Bring it! Sneg? Zjebane ceste? Makadam? Blato? BTK! A veš kaj mislm?
Čeprav (vsaj) za mojega turbo bencinarja mi je tudi na tem področju precej zanihal tla pod nogami. Sicer tukaj sam krivim predvsem fušarijo in šalabajzerijo izbranih serviserjev od prejšnjih lastnikov....Recimo da je po mojem velikem servisu na tem področju pridobil nazaj to samozavest....čeprav sam jo še nisem povsem....sem sicer že delno pozabil cel nemili pripetljaj ampak narahlo mi pa še stoji tam nekje zadaj v podzavesti. Predvidevam da mi bo po tej zimi tudi to ušlo iz spomina in da bom nazaj na stari "Subaru je kul" poti :thup

UsaXV, kaj si kupil?
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 29. November 2019, 21:54

Ne moj enostavno ni mel te opcije. Voznikovo steklo je šlo auto dol in gor, ostala tri ne. To je pač neko šparanje centov, ki od 2013 letnika ne bi pričakoval. Pa bluetooth je bolj nezanesljiv recimo, plastika trda..Pač take bučke imajo..finese bolj ali manj.

Wrangler se je vzel, tako da se ostaja na off-road sekciji.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3905
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 29. November 2019, 22:04

Sej to je tut zanimiv voz TJ/JK?
4.0 šestak bencin al kej druzga?
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 30. November 2019, 09:37

JK 2.8.

Uf nevem ce obstaja sploh avto s toliko aftermarket deli, kot jih ima jk. Od 10 vrst vrat, blatnikov, streh, odbijacev... svasta. Ampak se ne bo pretiravalo, je ze v osnovi tako sposoben. Z subarujem sem enkrat maja dobil sneg, sedaj zal ne..upam da ga bom vsaj s tem.

Naslednje leto ni druge kot da se spelje cesta na kredarico, ce bodo sezone tako slabe. :omfr

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost