Predelava in homologacija XVja

Subarujev predstavnik na Rally tekmovanjih in mlajša terenska izvedenka
Odgovori
UsaXV
Uporabnik foruma
Prispevki: 68

Re: Predelava in homologacija XVja

Odgovor Avtor: UsaXV » 10. Avgust 2019, 13:50

Eno vprašanje, koliko je en tak XV vreden..oziroma bom drugače vprašal, za koliko se XVja lahko proda? 2013 letnik, 130kkm.

Za en super denar bi dobil LR Discoverija od kolega in me ful mika.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4574
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 10. Avgust 2019, 14:01

Bos povedal kolk te no mikal vlagat v popravila :geek

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 10. Avgust 2019, 17:54

Pa en kolega je na tretjem Sportu sedaj, prvi 350 prevoženih, potem 280 sedaj pa čez 300 spet, pa ni nič večjega. To me ne skrbi toliko ker imam še dva avtomobila doma s katerim se vozim, s Subarujem sem od Aprila do danes naredil manj kot 1500km. Mel bi ga najmanj še čez zimo, ker bi ga rad preizkusil ali pregovori držijo. Ampak bo res drug kolega prodajal lepega Discota s 140kkm in me mika. Pa tudi nazaj na 3.0 bi šel.. Drugače mi je XV čist super. Naredil bi še par modov, ki sem jih videl v ameriki..ampak to pri nas ne bi šlo čez.

Kako se sploh Subaruji prodajajo pri nas, ker gre za precej redko znamko? Verjetno imajo svojo klientelo ali kako..?

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3513
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 11. Avgust 2019, 08:56

Kolega iz službe ga je "ponesreči" kupil (pijane kupčije pač) saj ga je en prodajal takega ravno v njegovem finančnem okviru željenega naslednjega avta.
Avto je še pred ednim letom lastnišva prodal, ker je mel v tem času par finančno "katastrofalnih" okvar, ki so dosegale tretjino vrednosti avta.

Je pa dobr zgledal k se je s tistim okol vozil :D Jaz sem se ene parkrat z njim peljal. Ni kej, avto je drugače kul :thup
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 13. Avgust 2019, 18:18

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4906
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 13. Avgust 2019, 20:36

Okusno... :thup
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 16. Avgust 2019, 16:28

Pa kar super zgleda ja, edino mogoče ta zadnji strešni spojler bi še dal, ampak mi ni za kupovat iz kitajske. Po Sloveniji se to matrtat iskat pa tudi ne. Pa tudi gumo imajo neverjetno gripa, tako na makedamu in mokri travi se tako zakopljejo, da jih res težko zavrtet v prazno.

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 04. September 2019, 17:29

Avto preživel Korziko in nekaj najtežjih off-roadov kar sem jih videl. Na trailih, kjer so bili izključno Defenderji, nekaj Wranglerjev in dvignjena Nissan Patrola in Land Cruiserja, se je tale oranžen gams odlično izkazal. Pogledi voznikov Defenderjev in domačinov so bili neprecenljivi.

Potke pa tako zajebane, da je še za resne off-roaderje bilo precej težko. Skale, nekje velike, drugje ostre, potem pesek, strimine, previsi... Tehnična zahtevnost na maksimumu Subija. Za 10km sem potreboval 1h in 30min. Z velikim občutkom sem avto vodil skozi pot in skale, da na srečo nisem nikjer udaril. Avto je prestal brez praske. Oddaljenost od tal je pri XVju dobra, edina večja težava je prednji odbijač, ki precej visi čez. Izjemno sem se mučil z manjšo artikulacijo gum, kjer sem na kolesnicah velikokrat bil na dveh diagonalnih kolesih. Če ne bi bil AWD tako fenomenalno dober, ne bi prišel nikoli. V trenutku ko je bila kakšna guma v zraku, je prenesel moč. Nekaj je bilo vrtenje v prazno, ko je bila podlaga pesek ali gladka skala, sicer pa sedi 5. Tudi gume morem pohvalit, brez defekta ali poškodb.

Na slikah se pa itak bolj slabo vidi. http://shrani.si/f/2x/ZE/5wZ89iM/20190902165132.jpg http://shrani.si/f/1c/zt/3ojwNrxI/20190902170412.jpg

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 398
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 04. September 2019, 19:37

:vctry :clap :clap :clap :top:
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

reklamar
Uporabnik foruma
Prispevki: 120

Odgovor Avtor: reklamar » 05. September 2019, 15:05

Katere gume / dimenzijo pa si namontiral?
A so nalite ali bfg?

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 05. September 2019, 19:55

Z gumami je bila cela jeba. Kot prvo imajo vsi XVji 2.0D homologirano izkljucno 17 225 5X.. in v tej dimenziji AT gum ni. In da bi gor spravil visjo gumo, bi moral homologirat 16 kar je bila pa skoraj misija nemogoce, ker dejansko ni felg, ki bi imele TUV za ta model v 16 colah. Sem skoraj preprican, da ni v Sloveniji tega na XVju se nihce poskusal, pa glede na forume in slike, tudi v Evropi ne. V ameriki pa celo 15 tlacijo gor. Po dolgem iskanju in povprasevanju mi je na koncu uspelo najdit platisca v nemciji s primernim certifikatom, ampak je bila pa potem tezava z off-setom. Ker ce bi gume gledale iz blatnikov ven, to spet ne bi spravil cez. Po veliko jebanja mi je na koncu uspelo legalno spravit gor 215/65/16.

Gledal sem BF KO2, pa Yokahomo in se par drugih, ampak je bila jeba da morajo biti M+S. Na koncu mi je en kolega predlagal ene nemske, sicer nalite ampak KO2 profil. Ker se itak nic ne vozim, sem rekel da probam..sicer lahko se vedno original vzamem. Dejansko se peljejo brez napake, nobenih tezav z centriranjem ali opletanjem. Do 150km/h sem probal in je ok! In tudi ta offroad so super prenesle, nekaj malega obrabe ampak brez vecjih poskodb, kljub temu da so bile skale ostre in visoke. Dejansko jih bi se enkrat vzel brez pomisleka. Firme pa nevem iz glave, vem da jih delajo v Nemciji, homologirane pa so do 180 ali 190.

reklamar
Uporabnik foruma
Prispevki: 120

Odgovor Avtor: reklamar » 05. September 2019, 20:03

Saj ta profil je zanimiv. Jaz sem ga tudi gledal,vendar sem zaradi premale razlike v ceni potem raje vzel kar yokohamo.
Sem pa enkrat imel Insa turbi M/T in tiste je bilo pa kar tezko scentrirati...

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 05. September 2019, 21:34

Ja verjetno najbolj pogosta guma na tem off road trgu. Na skalah se je super odrezala, pesku tudi, tudi vodo lepo odvaja in ni aquaplaninga, za sneg in kaksno blato moram se pa pocakat.

Cena mislim da je bila nekje 80€ na komad, medtem ko je BF nekje 120-130. Ni hude razlike, ampak dejansko ne vidim nobene slabosti. Imajo pa na ebayu prodajo, kopirajo se dva ali tri druge profile, ene za mud terrain pa se neke druge hardcore, ampak to ni za cesto vec. S to se po cesti vozim enako, manj je feedbacka pa avto bolj plava, ampak je pa mehkejsi in luknje manj nabija. Pa glede na 13mm profila, verjetno drzijo precej kilometrine.

Najvecja prednost je pa itak izgled, men se ta avto v stock obliki sploh ne dopade. Mu pa te gume dodajo toliko neke robustnosti in vse skupaj ful bolj hudo izpade.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 747
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 06. September 2019, 08:37

Tole? Imajo zelo velik kopij profilov raznih znanih znamk ... ne samo za OR, tudi razne zimske - niso pa nizkocenovne.
https://i.ebayimg.com/images/g/bNYAAOSw ... s-l500.jpg https://www.ebay.de/str/DKM-Spedition?_ ... 7675.l2563

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 06. September 2019, 10:29

To je to, načeloma bi od maja do danes naredil samo 2000km, tako mi je pa korzika dodala še 2500. Skupno imajo cirka 4500km in se lepo držijo, na zadnjih praktično ni vidna obraba, na sprednjih nekaj več, predvsem zaradi zadnjega offroada.

Edino kar je tečno, ampak to je povezano s profilom in ne gumo, je to, da se po kakem makedamu vmes nabirajo kamenčki, ki potem postopoma letijo ven čez kilometre.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost