Predelava in homologacija XVja

Subarujev predstavnik na Rally tekmovanjih in mlajša terenska izvedenka
Odgovori
mesecnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 1347

Re: Predelava in homologacija XVja

Odgovor Avtor: mesecnik » 06. September 2019, 10:50

Malo opiši pohod po Korziki. Me firbec, kje si se preganjal.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 715
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 06. September 2019, 12:35

UsaXV napisal/-a:
06. September 2019, 10:29
Edino kar je tečno, ampak to je povezano s profilom in ne gumo, je to, da se po kakem makedamu vmes nabirajo kamenčki, ki potem postopoma letijo ven čez kilometre.
To meni praktično vsi AT profili počno kar sem jih probal, temu se težko ogneš. Važno da je oprijem tam kjer mora bit.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3481
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 06. September 2019, 12:52

Zato pa konjske zavesice, da ulovijo ta prostoletajoč "šiporazbijoč" drobir...

Važno da se blato ne prijema preveč v tole, da lahko guma praska :) Da ne rata blatni slajk v prvem blatu...
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4536
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 06. September 2019, 14:15

Zavesce in offroad ne gre skupi. Lastne izkusnje.

UsaXV
Uporabnik foruma
Prispevki: 40

Odgovor Avtor: UsaXV » 06. September 2019, 15:46

Korzika je bila super, štartal v Livornu pa potem v nasprotni smeri urinega kazalca čez sever proti J dol in nazaj čez sredino Korzike domov. Tako sem obdelal vse plaže in nekaj off-roadov, pa osrednji del, ki je ubistvu še najlepši. Visoki hribi, borovci, čiste reke in podobno. Plaže so večinoma itak vse ful lepe in peščene, voda pa kristalno čista povsod. Ogromno Defenderjev in Wranglerjev s strešnimi šotori, ful opcij raznoraznih offroad poti..pač nasploh lep del. Angleško nezna nihče, niti besedice..pa draga je precej. Če hočeš ok jest in pit, si takoj na 25-30€/osebo. Pa dizel je 1.50€. Drugače pa čista dežela, pa tudi varna. Kraji so sicer lepi, ampak čist nezrihtane stavbe, plaže pa najboljše tam, kjer je dostop najtežji.

Oprijem je dober, na mokri visoki travi sem se lahko prej vrtel, s temi pomečem pol travnika ven, z minimalnim zdrsom avta.

Zavesice pa imam, avto je dost manj blaten se mi zdi in nekih težav nimam. Edino tule na skalah sem imel težave, da sem večkrat nasedel na njih ali jih ribal..ampak so ostale vse 4 gor. Če bi pa stalno take terene vozil, je pa vprašanje časa kdaj katero kam zahaklaš in jo pustiš tam.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3481
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 06. September 2019, 16:38

Zavesice če so predolge se rade zatikajo pod kolesa ali za višje prepreke...to vem.
Ampak če so kratke je pa tut križ.
Nekdo je enkrat na forumu naredil tako, da je imel zadaj štift na odbijaču, da je zavesico po terenu ali snegu pripel na odbijač, da ni bilo tolk napoto.

Večja kot je zavesica bolj je funkcionalna in bolj štorasta :D

Brat in kolega ter par znancev so tudi ful pohvalil Korziko. Sam zaenkrat tja še ne morem, bo treba najprej žensko doma prepričat da je to KUL da greš najprej 10h z avtom, potem pa še par ur trajekta, katerega je najbolje rezervirat že pol leta vnaprej. In da vse to stane hitro v okolici 500€ pa še nisi niti dneva preživel na sami Korziki. Mnja... :th
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 06. September 2019, 17:00

Vem ja, pa imaš opcijo plastičnih ali gumijastih. Vem da je marsikdo odtrgal gumijasto pri rikvercu, ker mu je prišla pod pnevmatiko. Moje so super, mora bit že resen teren, da jo nasloniš kam.

Pa ni tok hudo, iz Savinjske do Livorna je 6h. Trajekt je potem 4h in pol. Cestnina do tja je 30€, trajekt pa 80 v eno smer. Spala sva v raznih hotelih, apartmajih..pač prek bookinga vse, cirka 350€ na osebo za 8 dni. Dejansko me je z bencinom in vsemi stroški dopust prišel 700€, toliko bi vrgel pa tudi pri sosedih. Pa imaš res raznoliko državo, od plaž do hribov in to v vsega skupaj pol ure vožnje. Rezervirala sva pa midva vse sredi julija za konec avgusta, nič panike sploh. Pa ni bilo gužve več, če bi šel pa prvi teden septembra pa še toliko manj. Res ni panike.

Daleč najcenejša je Grčija, smo bili skupina 3 parov v vili z bazenom. Za tri tedne je bil najem 300€ po glavi, kar ni nič. Ampak je bilo pa do dol 18h vožnje, kar marsikoga odvrne.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6106
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 06. September 2019, 21:50

BackW00d napisal/-a:
06. September 2019, 16:38
Brat in kolega ter par znancev so tudi ful pohvalil Korziko. Sam zaenkrat tja še ne morem, bo treba najprej žensko doma prepričat da je to KUL da greš najprej 10h z avtom, potem pa še par ur trajekta, katerega je najbolje rezervirat že pol leta vnaprej. In da vse to stane hitro v okolici 500€ pa še nisi niti dneva preživel na sami Korziki. Mnja... :th
Jaz sem imel idejo, da bi za prvomajske praznike naslednje leto šli dol v skupini recimo nekje 5 ali 6 avtomobilov (subarujev)
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

UsaXV
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: UsaXV » 07. September 2019, 10:37

Kamot svetujem kam je vredno in kam ne, pa nekaj tudi o off-roadu, kje se da in kje ne.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost