Impreza deli

Subarujev predstavnik na Rally tekmovanjih in mlajša terenska izvedenka
Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Re: Impreza deli

Odgovor Avtor: danci1973 » 29. Januar 2020, 21:37

Moja izkušnja s kabli je taka - originalni so začeli prebijat (no, eden je, ampak če že menjam, menjam vse).

Nabavil 'nekaj' neoriginalnega (ne spomnim se znamke), a kmalu je avto v desnih, bolj 'ostro' voženih ovinkih začel hudo trokirat - ko se je cesta izravnala, je šlo dalje normalno. Seveda nisem niti pomislil na kable ('saj so novi'), a ko sem slučajno nekaj prčkal okoli akumulatorja in sem se čisto malo dotaknil najbližjega vžigalnega kabla, je le-ta kar padel dol s svečke... Potem sem probal še ostale - niso bili tako slabi ko ta na 2. cilindru, a vseeno prav dobrega občutka niso dajali...

Potem sem tist 'konektor' za na svečko s kleščami nekoliko stisnil skupaj, da je bolje prijel, a je uporabljen material bil tako neprožen, da se je pač raztegnil nazaj in spet lih komaj držal.

Potem pa sem nabavil Magnecor in to so bili zadnji kabli za svečke, ki sem jih kadarkoli kupil (naslednji Legacy je že imel 'Coil on plug' :) ).

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1103
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 30. Januar 2020, 06:34

nebivedu napisal/-a:
29. Januar 2020, 21:04
Vem da ti češki delajo na outbacku, z večino kopij je pa kr problem na subarujih. Podobno kot lambda sonda. Od Densota deluje brez problemov, karkoli drugega razen originala pa ne,
Noben problem na foresterju, no name kabli.
Razlika v ceni: najcenejši na avtodocu, cca 12€, koliko stanejo "žlahtni" ne vem. kupujem ali original kjer je nuja, in najceneje ostalo, ker pri foresterju se praktično vsak mesec nekaj pokvari pač moram mal gledat tud na ceno.
Razlika v delovanju: nobeno proti originalom, in zelo boljša kot original pregriženi od kun.
Razlika v trajnosti: ti povem čez 18 let (toliko so delali original kabli, pa bi še ampak so jih kune zgrizle)
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1103
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 30. Januar 2020, 06:48

evo vse zahtevano v enem postu:

Razlika v ceni: moji so najcenejši na avtodocu, cca 12€, koliko stanejo "žlahtni" ne vem. kupujem ali original dele kjer je nuja, in najceneje ostalo, ker pri foresterju se praktično vsak mesec nekaj pokvari in pač moram mal gledat tud na ceno (če naj kupm še hrano za psa)
Razlika v delovanju: nobena proti originalom
Razlika v trajnosti: ti povem čez 18 let (toliko so delali original kabli, pa bi še, ampak so jih kune zgrizle)
Razlika v materialih: ti noname so silikonski, originali niso bli
Razno: originali so čisto v redu delovali ko sem jih mal povil z izolir trakom, pa so bili tako zgriženi da ni bilo na dolžini 15 mm popolnoma nič izolacije, vodnik pa nič debelejši od šivalne niti, tko da se mi zdi da vsi mal pretiravate s temi nobel jedri in vesolsko izolacijo.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 612
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 30. Januar 2020, 16:26

Ko ste se lih lotili o kablih, to se mi je danes zgodilo pri menjavi svečk z kabli NGK, starimi ~3 leta:
Kabel_1.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 483
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 30. Januar 2020, 19:50

Teslo mi je odpicl po cca pol leta. Je mim svecke zacela iskra sekat. Se je prav vidl ozgan kabel. Zdejle sem pa slab let na magnetti marelli pa denso ik20tt sveckah, pa se dela okej.
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost