Impreza 2.0D by Tevzy

Subarujev predstavnik na Rally tekmovanjih in mlajša terenska izvedenka
Odgovori
Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba
Prispevki: 454
Kraj: Črna na Koroškem

Re: Impreza 2.0D by Tevzy

Odgovor Avtor: Tevzy » 24. Avgust 2016, 06:48

klemz napisal/-a:A je tvoj avto pr Enigmi?
Jap... :-D
Think, Feel, Drive!
EE20-double trouble 😀

Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Tevzy » 30. Avgust 2016, 01:58

Da se malo razpišem o težavici oz. jo delim z vami...
Sem že na samem začetku omenil da avto močno kadi... Kajenje se je začelo stopnjevati, zato sem se odločil da peljem avto k Enigmi- hvala Beli za priporočilo in kontakt :thup
Pripeljem avto k njim in jim ga pustim v delavnici. Čez en dan me kliče in je bila zadeva sledeča...
Z novo mapo je avto dosegel 180-190 hp. Posledica-drsenje sklopke. In pika na i.... Spada moja Impreza med kritične :-2 :4rt
Zamenjali so mi vztrajnik in sklopko... Cena vztrajnika okoli 700€, sklopka okrog 500€...
Je bil pa vztrajnik že do konca zapikan...
Zadeva sestavljena, z novo mapo težavo z boostom- ni konstantnega... Ugotovili težavo v povezavi s turbino. Naslednji teden najbrž, peljem turbino (upam da samo sčistit) oz obnovit.
Trenutno stanje avtomobila- original mapa, DPF off, EGR off...
Malo manj potegne kot prej, vendar proti prej skoraj ne kadi... Pokadi ko ga ''stisneš''.
Občutek med vožnji z novim vztrajnikom proti prej je pa dan in noč. Ko grem po novo mapo, bom dobil starega, pa ga bom poskusil odpret in poslikat.
Za zanimivost mogoče samo še to, sem menjal xenonko na AC Celeia in mi reče možakar da je pedal precej trd in da je vrjetno bil že vztrajnik zamenjan za enomasnega... In da naj se ne bojim, da bo avto zagotovo šel brez problema.
Torej sama sreča da se je vse odvilo tako kot se je. Upam da sem se z menjavo vztrajnika izognil gredolomu.
To je zaenkrat vse. Upam da ne bo še kakšnih dodatnih neplaniranih stroškov :cr
Think, Feel, Drive!
EE20-double trouble 😀

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4955
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 30. Avgust 2016, 08:54

So te kar dobro obrali za material :cr koliko pa je prišlo delo,če ni skrivnost?
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Tevzy » 30. Avgust 2016, 10:31

Vse skupaj je bilo 1680... Je pa cipiranje 350e.
Tako da ce sestejem dele in cipiranje,potem je delo 130e...
Think, Feel, Drive!
EE20-double trouble 😀

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3906
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 30. Avgust 2016, 10:57

O majgad, kere cene :/

Na rezervniavtodeli24.si najdem sklopko Sachs za 173€ oziroma neko ojačano za 240€...
http://www.rezervniavtodeli24.si/subaru ... et_sklopke" onclick="window.open(this.href);return false;

Vztrajnik pa za 385€...
http://www.rezervniavtodeli24.si/subaru ... /vztrajnik" onclick="window.open(this.href);return false;

No razen če so to cene originalnih rezervnih delov, kjer potem razumem, da je cena še ×2 ponekje celo ×3, v škatli pa verjetno isti "sachs" ali kaj drugega kot v trgovini z rezervnimi deli, le pakunga je druga.

Jo boš po obnovi turbine kar na 180+HP navil nazaj in takšno vozil? Verjetno se že kar pošteno premakne z to mapo. BMW 320d naprimer s podobno konjenico se kar dobro premakne.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

RoShO
Uporabnik foruma
Prispevki: 109

Odgovor Avtor: RoShO » 30. Avgust 2016, 12:10

Caki kaj ma pa trdota pedala veze z vztrajnikom? :shock: a tle res nihce ne pozna osnov?

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 30. Avgust 2016, 12:14

Uporabniški avatar
Tevzy
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Tevzy » 30. Avgust 2016, 12:31

RoShO napisal/-a:Caki kaj ma pa trdota pedala veze z vztrajnikom? :shock: a tle res nihce ne pozna osnov?
To mi je rek na servisu... Je bla pa sklopka hin..
Think, Feel, Drive!
EE20-double trouble 😀

Hranata
Uporabnik foruma
Prispevki: 120
Kraj: Cerkno

Odgovor Avtor: Hranata » 30. Avgust 2016, 14:17

Druga stvar je seveda, da enomasni vztrajnik slabše blaži vibracije od dvomasnega in tako pride lahko še hitreje do gredoloma. A je slučajno zamešal in mislil da imaš bencinarja, kjer pa se to pogosto dela?

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 30. Avgust 2016, 14:36

Mislim, da je dec dobil pač novi dvomasni vztrajnik, tako kot tudi na servisih menjujejom, ker se zavedajo da je dotrajan vztrajnik kriv za gredi. Vztrajnik očitno zdrži manj kot sklopka, Tevzyu je pač začela drset zaradi povečanja moči. Če nebi povečeval moči, bi verjetno še delala nek čas.

boneman
Uporabnik foruma
Prispevki: 119

Odgovor Avtor: boneman » 30. Avgust 2016, 14:51

karel napisal/-a:Veliko varnih in srečnih kilometrov ti želim.
Tevzy napisal/-a:
beliblisk napisal/-a:Naj bo gred s tabo :.sup
Beli tega nebi rabil napisat, kr že skos razmišljam a spada med kritične al ne :cr Drgač pa hvala :D
Seveda spada med kritične tako,da mej v glavi menjavo vztrajnika.Gred bo najverjetneje ostala cela (ker je boljša ko pri prvih letnikih) vendar pa bo posledično zato počil blok.Cenovno so pa posledice na žalost iste :thdwn
Pa že kdo ve za primer oz. je že šraufal dizel motor od letnika 2011 naprej z zlomljeno gredjo oz. počenim blokom?
Glede na pisanjem po nemskem subaru forumu in izjavah pooblascencev naj bi bili ti mopedi ze v redu oziroma sigurni kar se tega tiče.Ali ne?

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6732
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 30. Avgust 2016, 14:57

Kolega je legacy 2013 letnik šraufal zaradi istega razloga, tako da niso nič pametnega rešili, še vedno se pojavljajo napake.

Je pa več osveščenopsti s tem problemom in je en izmed pogojev, da menjaš sklopko in vztrajnik na vsakih 60 do 80k kilometrov in potem nimaš problemov.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

mesecnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 1363

Odgovor Avtor: mesecnik » 30. Avgust 2016, 17:20

Vse lepo in prav, če bi bila sklopka in vztrajnik skupaj 300€, bi pač požrl. Ker je skupaj 5x toliko, pa naj dizle kar imajo. :thdwn

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma
Prispevki: 185
Kraj: Slov. Bistrica - Celje

Odgovor Avtor: Nightwish » 30. Avgust 2016, 19:06

mesecnik napisal/-a:Vse lepo in prav, če bi bila sklopka in vztrajnik skupaj 300€, bi pač požrl. Ker je skupaj 5x toliko, pa naj dizle kar imajo. :thdwn
Komplet sklopke in vztrajnika (dvomasni) ni bil nič kaj dosti cenejši niti na Fiat Marea (1.9JTD), ki sem si jo lastil pred leti...
Za mojega Outbacka sem nabavil vztrajnik za okoli 400 eur in sklopko za 200, delo pa me je prišlo okoli 100 eur. Deli so bili "original" - Sachs. Le Subaru logotipa ni bilo na njih, sicer pa identični (zagotovilo dobavitelja, da je razlika dejansko samo v nalepki oz. embalaži!)
No, pa še to - originalni deli so "le" za cca. 100 eur dražji. Torej so te s tistim 700 in 500 eur rahlo peljali žejnega čez vodo :cr
Glede na to, da sem svoje izkušnje že opisal v moji temi, verjemi, da raje dam teh 600-700 eur na vsakih 80kkm, kot pa še enkrat doživim izkušnjo gredoloma!
Those who have never truly lived can never truly die!

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 30. Avgust 2016, 19:30

Nightwish napisal/-a:Deli so bili "original" - Sachs. Le Subaru logotipa ni bilo na njih, sicer pa identični (zagotovilo dobavitelja, da je razlika dejansko samo v nalepki oz. embalaži!)
Jaz sem v Sachs embalaži dobil Valeo sklopko & vztrajnik... :w

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov