XT v LJ

BRZ, Tribeca, XT, SVX, Baja, Brad, Rex...
Odgovori
Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6612
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 06. November 2009, 11:14

Krasno!

sam - če ne prilimaš nobene fotografije,... ti ne verjamemo :D
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4908
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 07. November 2009, 12:01

Upam,da ti je vse steklo kot treba in seveda slikce bi bile dobrodošle :D
A ti je ostalo kaj robe od donatorja saj jaz še vedno rabim konce :?:
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
b.m
Uporabnik foruma
Prispevki: 396

Odgovor Avtor: b.m » 07. November 2009, 20:52

Lep je, pa iste feltne kot prej... vidla parkiranega pod blokom :))
2x Samara 1.5i, Impreza 1.6, Impreza outback 2.0, Outback 3.6

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4908
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 03. Marec 2010, 12:43

No ker je tema zelo osamljena sem se odločil da jo obudim,ker
zadeva z tem,da je omenjeni Xt zrihtan in na cesti ni zaključena.
Po tem ko je bilo vozilo zrihtano in odpeljano od Kržiča je drugo
vozilo se pravi donator delov bele barve bil odpeljan v Ljubljano
na eno parkirišče
(kje točno je avto stal ne vem) in jaz sem bil obveščen,
da je avto zapuščen
in sem nemudoma kontaktiral uporabnika Turbolenza,da me zanima
avto za dele vendar pa zaradi nezanimanja se nisva nič dogovorila.
Vendar pa sem ga že takrat (lani sredi Novembra) opozoril,
da če bo avto dolgo tam stal,da ga lahko vandali obdelajo (sami veste kaj dela brezposelna mularija :roll:)...No pač danes sem bil preko SMS-a z strani Turbolenze obveščen,da je omenjeni beli na pol zrezani XT izginil in sem pač dobil slab občutek kot,da bi jaz imel kaj pri tem :?
Zato naprošam vse,ki bi o omenjenemu vozilu kar koli vedeli,
da sporočijo v tej temi ali na ZS ali pa seveda na moj telefon.
Hvala vsem za sodelovanje.
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

mesecnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 1350

Odgovor Avtor: mesecnik » 03. Marec 2010, 13:31

Čisto mogoče je, da ga je mestna oblast spravila na deponijo, če je bil dovolj dolgo zapuščen.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7741
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 03. Marec 2010, 13:33

Škoda, sem brez besed :roll:

Uporabniški avatar
gorazd0

Odgovor Avtor: gorazd0 » 03. Marec 2010, 15:21

Beli XT z odrezanim sprednjim koncem se je pojavil sredi novembra, zapuščen ob halah na Kamniški ulici v Ljubljani; bil je tam celo zimo,... in je izginil približno en teden nazaj. Ali je bil po zimi še cel ali ne, pa ne vem.

Ko se je avto pojavil, nihče od zaposlenih v okoliških firmah o avtu ni vedel nič; je bil pa napoto celo zimo, saj je na tem območju Kamniške skoraj dnevna dostava robe s šleperji (glej nakladalno rampo na eni od fotografij) + primanjkuje parkirnih prostorov. Očitno je imel nekdo dovolj in ga je dal odstraniti.

Vkolikor ga je imel lastnik (Turbulenza) še namen uporabiti, je očitno uporabil napačno metodo "hrambe". Škoda.

Fotografije so nastale 18.11.2009 zjutraj.

http://www.subaru-slo.net/userpix/6_DSC00174_1.jpg

http://www.subaru-slo.net/userpix/6_DSC00171_1.jpg

http://www.subaru-slo.net/userpix/6_DSC00172_1.jpg

http://www.subaru-slo.net/userpix/6_DSC00175_1.jpg
Fiat.
Brez panike.

mesecnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 1350

Odgovor Avtor: mesecnik » 03. Marec 2010, 15:28

Ta časovni okvir približno ustreza 3 mesecem, kolikor je menda potrebno, da je avto zapuščen, da ga da mestna oblast odpeljati na razgradnjo.

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 3975
Kraj: Venera

Odgovor Avtor: niva13 » 04. Marec 2010, 08:58

Tega pa ne stekam. :roll:

Zakaj bi ga raje pustil nekje, ce je imel potencialnega kupca?

Je pa na nasem parkiriscu pred blokom v Domzalah ze cca 7 let ena nepremicnina od Mitsubishija, ce koga zanima. :lol:

Uporabniški avatar
gorazd0

Odgovor Avtor: gorazd0 » 04. Marec 2010, 09:38

niva13 napisal/-a:Tega pa ne stekam. :roll:
Nisi edina. ;-)
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7741
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 04. Marec 2010, 09:47

Meni je pa vseeno :neutral: odkar sem slišal kdo je bil prvi obtoženi ;-)

flat4
Nebijedu
Prispevki: 1783

Odgovor Avtor: flat4 » 06. Marec 2010, 07:13

XT je 21. februarja še stal na istem mestu, kot na gorazdovi sliki. Takrat sem se namreč odpravljal na priprave iz štadiona v šiški, kasneje ga nisem več opazil.

p.s. najlažje je pa nekje avto parkirat in pozabit nanj, potem pa jamrat ko se kej zgodi...
"Mind is everything. Muscle - pieces of rubber. All that I am, I am because of my mind."
Paavo Nurmi

turbolenza
Uporabnik foruma
Prispevki: 53
Kraj: lj

Odgovor Avtor: turbolenza » 08. Marec 2010, 00:21

Da malo osvetlim dogodke. Ko sem končal pri Kržiču, sem imel nemalo problemov, kam z sponzorjem. Nekako sem se začasno odločil za malo prometno ulico za Bežigradom. Že čez nekaj dni me kontaktira Karel, pokaže zanimanje za nakup nekaj delov, obenem pa me opozori, da je zvedel za lokacijo od znancev in na morebitne posledice. Bil je malo pozen, ker sem tisti dan že potoval na dvomesečno turnejo po Ameriki, nato nadeljeval na Tajsko in se vrnil 2. marca. Šel sem preverit, če avto še stoji tam, da ga odpeljem, vendar ga ni bilo več. Ker me ja Karel opozoril, sem ga kontaktiral, če morda njegovi znanci vedo, kam je bil odpeljan avto. Karel mi odgovori, da s tem nima nič, kar mu absolutno verjamem. Je že koga motil, čeprav je bil pravilno parkiran. Ljudje imajo res preveč časa za oslarije!

turbolenza
Uporabnik foruma
Prispevki: 53
Kraj: lj

Odgovor Avtor: turbolenza » 02. April 2010, 01:22

Imam malo problemov z XT-em. Ko so se zunanje temperature mal dvignile, mi temperatura včasih zraste do vrelišča. To se mi je zgodilo dvakrat: enkrat pri polni obremenitvi, drugič pri mestni vožnji, pri 2000 obratov. Jasno, panika, takoj h Kržiču, kateri ničesar ne ugotovi, mi pa zamenja čep na hladilniku, čes, da on mikro uravnava pozicijo cirkuliranja vode v hladilniku. Skoraj nisem verjel! Nazadnje, kjer je imel tako bistveno vlogo( govorim o čepu), je bil moj bivši Mercedes 170 DS, letnik 56! Moj avto je 30 let mlajši in takrat je bil čudo tehnike in zračnega odpora! Danes se mi je temperatura zopet dvignila blizu vrelišča! Za znoret! Pa pravkar opravil servis, menjavo olja menjalnik in oba diferenciala, menjavo vseh diskov in zavor! Potem pa tole! Morda kdo od forumcev ve, kaj je vzrok?

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3510
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 02. April 2010, 07:31

turbolenza napisal/-a:Imam malo problemov z XT-em. Ko so se zunanje temperature mal dvignile, mi temperatura včasih zraste do vrelišča. To se mi je zgodilo dvakrat: enkrat pri polni obremenitvi, drugič pri mestni vožnji, pri 2000 obratov. Jasno, panika, takoj h Kržiču, kateri ničesar ne ugotovi, mi pa zamenja čep na hladilniku, čes, da on mikro uravnava pozicijo cirkuliranja vode v hladilniku. Skoraj nisem verjel! Nazadnje, kjer je imel tako bistveno vlogo( govorim o čepu), je bil moj bivši Mercedes 170 DS, letnik 56! Moj avto je 30 let mlajši in takrat je bil čudo tehnike in zračnega odpora!
How Car Cooling Systems Work - čep je zelo pomemben del hladilnega sistema tudi na mojem 1999 in kakšnem 2010 letniku...

Čep skrbi za ustrezen pritisk v hladilnem sistemu. Če je čep slab (pomeni, da se odpre prehitro ali da ne tesni dobro), se v sistemu ne ustvari potreben tlak, tekočina zaradi tega zavre in jo vrže v raztezno posodo (ali tudi ven iz nje).

Da čep ne tesni, je lahko kriv tudi hladilnik - pri mojem npr. je čep bil čisto OK, je pa bila plastika na hladilniku poškodovana / obrabljena tako, da čep ni mogel tesniti. Odkar sem zamenjal hladilnik, pa je vse OK.
Danes se mi je temperatura zopet dvignila blizu vrelišča! Za znoret! Pa pravkar opravil servis, menjavo olja menjalnik in oba diferenciala, menjavo vseh diskov in zavor! Potem pa tole! Morda kdo od forumcev ve, kaj je vzrok?
Lahko, da je hladilnik slab - preprosto zabasan, zamašen, nima pretoka in je premalo hladi.

Še en možen vzrok so slaba tesnila na glavi... Ampak raje najprej preveri hladilnik - je ceneje.

D.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost