VAG dizel na skakalnici in ostala jajca...

Vse kar ne paše v ostale teme...
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6732
Kraj: Črnuče

Re: VAG dizel na skakalnici in ostala jajca...

Odgovor Avtor: nebivedu » 23. Maj 2020, 21:15

Kupusarjem se je že tok zataknilo, da bo vlada dala po 3000€ zraven ob nakupu novega avtomobila. Reševanje zeljarske avtoindustrije se začenja. Cela evropa bo morala nemška podjetja reševat, naša bodo pa pustili propasti. (enako kot smo moral vsi reševate nemške banke, ker so preveč grčiji posodile, pa smo vsi dajal pomoč za grčijo, ki je šla v nemške banke. Goljufali so nekoč, goljufajo in goljufali bodo še naprej.
https://www.zurnal24.si/avto/se-obeta-d ... ila-347358
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3903
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 25. Maj 2020, 12:38

irCAR81 napisal/-a:
23. Maj 2020, 18:49
Kje si tega Fiat 500 prvleku. To ima 16o konjev in nekih 7.6-7.8 sekund do 100. To je čist druga liga.
Govorim o velikostnem razredu...
Saj vem da z varnostjo in udobjem (tišino/mehkobio/materiali) so pač te majhni jajčki poskočili iz 700-1000kg proti 1200kg....sam tale je pa povsem preskoču moj radar s telimi 1300+ :D
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4236
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 25. Maj 2020, 13:01

Kok ma pa tvoja impreza z vsemi tekočinami in tabo?

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2186

Odgovor Avtor: urbancebulj » 25. Maj 2020, 15:56

GTjka ima 1300kg z polnim tankom, plus mojih 100kg, wrxa vrjetno tam tam

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1993
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 25. Maj 2020, 17:18

Kolkr se jaz spomnim je suha teža gt-jke 1250kg
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4236
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 25. Maj 2020, 18:25

STI prazna ima okoli 1450 oz na vagi je mela okoli 1500. Kolk pa pol na konc ko mi je ze mal zgnila pa ne vem.

Jst bi reku da ce ma ta jajcka po blackwoodovo 1500 kg ima njegova preza 1700.

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2186

Odgovor Avtor: urbancebulj » 25. Maj 2020, 18:39

LSlabe napisal/-a:
25. Maj 2020, 17:18
Kolkr se jaz spomnim je suha teža gt-jke 1250kg
Sem svojo stehtal, tako da govorim z prve roke.

Morda ima karavan res kako kilo več zaradi riti.
Za primerjavo, Alfa karavan 156 2.4jtd letnik 2004 ima enako kg kot GTjka.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3690
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 25. Maj 2020, 20:31

irCAR81 napisal/-a:
25. Maj 2020, 18:25
Jst bi reku da ce ma ta jajcka po blackwoodovo 1500 kg ima njegova preza 1700.
Če tehtanje na tehničnem kaj velja, ima moj Legacy s plinsko napravo in verjetno dokaj polnimi tanki, 1762 kg. Ima še nekaj dodatne audio opreme (ojačevalci, subwoofer, zvočna izolacija vrat, ..., ene par kg pa se nabere), en kup crap-a v prtljažniku (dvigalka, orodje, kompresor + 'tyre slime', vlečna vrv, morda tudi kabli za 'jump start', ...).

Nima pa rezervnega kolesa (ki je sicer 'space saver').

Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 607
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 25. Maj 2020, 22:06

Men se zdi da pise v prometni 1450kg da naj bi mela wrx-a od blackwood-a?

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1100
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 25. Maj 2020, 22:10

Evo da ne bomo sam klobasal da majo VAG dizli po preko 400 Nm navora: fori, turbo diesel, v Avstraliji (tudi tekmoval v rally prvenstvu)
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6732
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 25. Maj 2020, 22:21

Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 25. Maj 2020, 23:08

Vsi rabte najprej it h optiku, da vam mal naštima optiko - BA ne BLA....

Nažalost mi papir s tehničnega ne bo veliko povedal, no vsaj ne o mojem avtu... :smsw :lolno

V prometni sicer piše 1410kg...res pa je da piše tudi, da je maksimalna brzina 188km/h, nevem a so mislili v 4. brzini al kako ??? :lolno

Ampak res, v vsak avto se nabuta 2-3litre tekočine za šajbe prat, pa 4-6litrov antifriza, pa 4-5 litrov olja v motor in nekih 3-5 v menjalnike in diffe. pol pa tuki pride še nekih 35-40kil goriva. pa pol litra brez tekočine...pa si na recimo "wet-weight". Lahko da se motim pa da je na strani podana mokra teža. Kaj pa vem.
Vem pa da se v avtu 100kg pozna konkretno. Ko dam jaz v svojo prco sovoznika se občutno poznajo pospeški. Kaj šele če dam dva ali bohnedaj tri/štiri. Pa še avto rata tako težek za čez ovinke spravit da je za kozlat :sck

Realno se mi zdi veliko za ta mali avtek taka teža, navsezadnje ga je za vsaj pol metra manj od naših drvarnc. Pa ves motorsport nabrit je in kaj ti vem kaj vse...sem pričakoval da bo tudi lažji. Res pa je kul, da je AWD. Čeprav v moji glavi so te majhni avti pomoje kar dost živčni ko enkrat začne res letet čez ovinke. Čeprav potem pogledaš na internet in ugotoviš da ima ta Yaris za cele 3cm daljšo medosno kot našte gen2 impreze... :thup Torej se v teoriji že more hudo dobr peljat.

Itak nova tehnologija pa zadnji trendi ga verjetno naredijo dosti hitrejšega on naših old-school (25 let že isti recept) "JDM" raket, ampak nevem no. Vsekakor te trendi pretiranega udobja v majhnih namenskih avtih vzamejo davek na težo. Ksreči pa že znamo spravit iz serijsko izdelanega avta 1.6 3cyl celih 260konj, kar je pa res impresivno. Pa še stavit grem da turbina trga že od 2000 dalje...Zanima me sam če bojo ti motorji sledili kakemu Honda (ajde tut Subaru) trendu "pije samo liter na 2000km" po prevoženih 150.000km :D Če ne bo že kar generalka :D Konji gredo preko 160 na liter, kar seveda ni hec.

Dejstvo pa je, da se zopet kaže da Subaru leži na lovorikah...vsi ostali proizvajalci delajo strupene avte za kul denarje. Subaru pa živi v utopiji da bo folk dajal za 20 let staro tehnologijo 50+k€ . Kaj pa vem no. Mislm da se bo ta lovorika hitro ohladila. Mislm, e-Boxer ne bo več tako zanimiv kot je bila Impreza s škrgo na havbi (še iz časih ko ni blo fejk škrg na dizlih). Stara jajca bodo ratala stara, in če ne boš res konkretno posegu v "restomod" vode ob obnavljanju oziroma servisiranju (glede na to da 3/4 turbo subarujev preživi več časa na servisih kot alfe...) bo vseskup ratalo brezveze. Mel boš ivico japonske tehnologije iz samega začetka novega milenija ki ga štejemo, pa te bo vsaj jajček za rajo nasral (varjanta primerjave brata hrvata z Nissan Leaf-om).

Drugače pa če bi kdo šenkal GR-ja za vikend, da se vozim z njim, vsekakor nebi rekel da ga nočem ker je šrot.
Prav tako se nebi branil GTI-ja, i30 n-ja, RSa, VRS-ke. S3-ja, sej tega nabritga plehovja je dejansko nebroj....Ampak kupil bi si pa defenitivno nekaj kar bi mi prinašalo svobodo kot mi jo prinaša Subaru.
Torej, paljenje po makadamu, igračkanje po mokri cesti, dobesedno pometanje na cesti kadar je sneg, solidne vozne lastnosti v limitu v suhem (ker roko na srce te lahko marsiker švohnej avto naščije čez ovinke). Hkrati pa na streho zabrišem nosilce pa si pripeljem kake knauf plošče, lesene trame, narezano železo....lahko se peljem dokaj udobno in humano počasi ali precej hitro oz. konkretno več kot se lahko kjerkoli v Slovenistanu legalno voziš. Dam v avto kamping opremo pa trugo na streho pa notr še babo in otroka in za 500kil robe + 2 pecikla na streho pa se peljem dobesedno kamorkoli si želim. Vseskup lahko še sam pošraufam kadar je treba ker je vse na simpl narejeno.

Overall Subaru odkljuka ogromno enih "povprečnih" kljukic, ki nakoncu sestavijo vozilo, ki ga imamo na tem forumu radi in ga trpimo tut če kak liter več od vse konkurence požre :thup Itak nas noben ne razume :) Tudi tisti ne, ki si dejansko kupi Subaruja, pa ne doživi tega blaženega Subaru filinga :D

Par dni nazaj me je peljal kolega z njegovim JDM RHD legacy-em e-tune (avtomatikom) in sem bil zopet presenečen kako se da s tisto ladjo peljat. Parkrat ga je nametal iz ovinka v ovinek da mi ni bilo nič jasno. Pa še na levi sem sedel pa tam ni bilo volana in ostalih komand :wtf :scrm To mi je res čar teh naših avtov.

In pa ja, da malce olja nalijem na debato...FWD pa karkol več od 200HP je itak bedarija. Ker moraš imeti najjače gume in topšit asfalt da to na cesto spraviš, drugače je sama muka. Al ti ASR in podobn šrot teži vseskos pa ti odvzema gaz al pa pač ne daš sam do konca gaz, ker itak nima smisla to počet...
Toyota se je tega lotila pravilno in v malčka "z le" 260HP namontirala 4WD čeprav osnovni model (oziroma vsi modeli brez GR) nima te opcije :thup Proper respect!

P.S. a je/bo ta avto kaj aktualen za WRC?

Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: rb320 » 26. Maj 2020, 23:09

No tut corolla bo GR 😁😀👍

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 27. Maj 2020, 00:09

Bo tut mela 3batnik ? Al bo kej še bolj potentnega s preko 300hp ?

Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: rb320 » 27. Maj 2020, 16:37

Np isto k yaris GR. 1.6 260ps 4wd

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost