Zadnja fura ...

Vse kar ne paše v ostale teme...
Odgovori
aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1155
Kraj: Ravno Brdo

Zadnja fura ...

Odgovor Avtor: aleks » 07. Julij 2020, 12:53

Evo, v soboto sva šla s starim foresterjem na zadnjo skupno furo. Ne, nisem ga zažgal, čeprav me je mrha spravljala v obup ... Doma je že njegov naslednik (ni Subaru, jih mam za en čas dovolj), in ker je bodoči lastnik kljub poznavanju trme tega avta izrazil željo da bi se še malo z njim vozil, sem ga prodal.
https://s1.mojalbum.com/11268341_178240 ... 953277.jpg Dan je bil lep, hladilna in olje nista nikjer spuščala, pa sva šla. Prej sem ga na brzino malo posesal in pospravil gurtno, škopec, in rolco wc papirja iz avta.
https://s1.mojalbum.com/11268341_178240 ... 953276.jpg Zadnjič po domačem kolovozu. Velik lepše se je peljal kot prvi dan, ko je prišel k nam. Sem zamenjal velik delov od takrat. Še vedno se sicer ne pelje kot bi jaz želel, a to je že druga zgodba, ki jo bo pisal drug človek.
https://s1.mojalbum.com/11268341_178240 ... 953275.jpg Pičla sva jo po AC, ker ima vinjeto plačano. Lepo športno polahko. Pri tabli za Mozirje sva šla dol, in peljal sem ponosnih 50 na uro čez vse radarje do Rečice. Poučeni boste že vedli kdo si ga poslej lasti. Posel je bil zaključen v 20 sekundah, potem smo še malo klobasali, in na koncu zašli še v Zmajevo votlino ... čist prijeten dan. Pa ne zato, ker sem se znebil mrhe. No, mal tud. Po pravici povedan. Pa dva pira sem spil, enga za drugim. Tud uredu.

Preklemansk, mojalbum noče zavrtet fotk. Crap.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 339

Re: Zadnja fura ...

Odgovor Avtor: ORLY » 07. Julij 2020, 14:03

Mal nostalgije in čustvenega naboja pa je vseeno čutiti v tem postu :reli
Veliko sreče z novim vozom. Kaka predstavitev nove pridobitve? Če je od VAG-a, tud ni treba :twisted: ŠALA...
Mnogo lepih km z naslednikom ti želim.
ignorance is bliss

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7863
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 07. Julij 2020, 15:35

Zmajeva votlina je zakon ja :-P

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 07. Julij 2020, 19:47

No, zdej so pa fotke zavrtene, ampak majo pobrane vse barve. WTF, mojalbum? Ja, tko je. Mrha se je kvarla da ni res ... Pa žrl je več kot jaz. Dejstvo je, da ni bila pametna izbira za moje potrebe. Sem se trudil, da bi bil čim bolj brezhiben, a to je bilo Sizifovo delo. Njegov naslednik ni iz VAG koncerna, čeprav me je en čas mikal Touareg. Vendar je za moje potrebe to pretežka reč. Naslednik je korejski, dizl, in avtomatik. Bo predstavljen, žal pa je že svinski (ga še nimam 5 dni ...).
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6784
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 07. Julij 2020, 20:26

Sam ta je še težji od forija. Ga bo še težje iz snega povlečt.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 07. Julij 2020, 20:32

1630 kil. je pa nekoliko bolj oddaljen od tal, razen spredaj. prednji fedri so se mal posedli, ker ima najtežjo kombinacijo, 4kolesni pogon, avtomatski menjalnik in dizel motor. mal na nos visi, ene 3 cm. kar gledam one z ročnimi menjalniki, so vsi več ali manj z blatnikom enako od gume oddaljeni spredaj in zadaj. pa vitel dobi tud.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 4005
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 12. Julij 2020, 09:42

Tko to je, roko na srce, ko se avta navadiš ti prav vseeno tud ni ko ga daš stran.
Čeprav potem, ko imaš enkrat novejši in boljši avto prav hitro pozabiš na grenak priokus momenta, ko si starega ključe predal novemu lastniku.

Jaz sem prejšnji petek na AMZS predal Mondeota (1999) ker je odslužil svoje. Sem ga odpeljal na razgradnjo in mi tudi ni bilo povsem ravno. Avto je naredil 85.000km v treh letih lastništva. Nakupna cena je bila 700 ali 800€ se ne spomnim več točno. V vsem tem času sem ga redko kdaj servisiral pa samo ene 2x olje menjal...nikdar nismo ostali na cesti pa vseskozi smo se udobno z njim vozili. Na koncu ga je zmatrala rja.

Čestitke za nakup novega, predvidevam da kaka (no)Kia Sorento z 2.5 dizlom? Ali kaj podobnega?

Karkol višjega in težjega pač je, se bo verjetno slabše peljalo po lepih cestah. Razen če si imel res tolk zgonjenega forija :D
Naš foter je menjal iz 1.5 Impreze 2007 na 1.6 Vitaro 2017 letnik, pa ti moram po pravici povedat, da kar se udobja tiče je to zanj kar velik korak nazaj.
Plastike ropotajo bolj kot v Imprezi (si morš mislat?) in tudi podvozje dosti slabše pobira vse skupaj, pa čez ovinke je bila Impreza prilimana na cesto ta Vitara pa neve točno kaj bi delala sama s seboj :) Je pa motor kljub "le deci več" precej bolj prožen v Vitari in konkretno bolj varčen...poraba 1.5 impreze ~11 litrov sedaj Vitara pa tam okoli 8. (oba na benz) Dec je pač doma v hribih zato taka poraba...

Vendar glede na količino tvojega jamranja čez Forija dvomim da se ti bo kdaj kolcalo za njim in sem hkrati vesel da si se končno odločil za spremembo in s tem dokazal da nisi povprečen slovencelj ki samo jamra in nič ne naredi. :thup
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 13. Julij 2020, 10:22

Ni sorento, je kr navadn sportage. 2.0 crdi. Prvoščil sem si avtomatika. To se res ne pelje tako kot forester, se pač pozna višje težišče. S ceste sicer ne bo kar odletel zaradi tega, saj ima kar konkretno širšo medkolesno razdaljo. Načeloma je to na prednja kolesa gnan voz, ki mu lahko priklopiš na knof še zadnjo os. To meni popolnoma zadošča, tudi kar se mi vozmo na izlete bo zadost, itak pa dobi priklop za vitl. Reduktorja ni. Avtomatski menjalnik dopušča menjavo na roko, in obdrži nastavljeno prestavo. Motor ma brez čipa dovolj navora da na ravnem komot spelje v drugi.
Za forija pa tko kot si rekel. Mrho sem trikrat častil avtovleko, spoznal sem čar članstva v AMZS ... a na zadnje se je peljal pod lastno paro, to pa je tut nekaj, ane.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost