Dilema, kaj prodat, kaj kupit

Vse kar ne paše v ostale teme...
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 7314
Kraj: Črnuče

Re: Dilema, kaj prodat, kaj kupit

Odgovor Avtor: nebivedu » 22. Julij 2021, 10:07

LSlabe napisal/-a:
22. Julij 2021, 08:59
Ok, nazaj na temo ;P

Nemca nekak ne bi, mi ne pašejo, ostali pa 4x4 nimajo lih ful izbire. Kakšen ford zna bit zanimiv, sam pick-upa pa ne rabim. Kakšni do pa kaj cherokyji?
za bencinarje vem da delajo. Ampak so pa žejni (veliko bolj kot stari subaruji).
klemz napisal/-a:
22. Julij 2021, 07:41
Dvomim da je riknu diff, kvecjem haldex pumpa, ki stane 300€ nekje.
Zmlelo ga je.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1500
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 22. Julij 2021, 10:08

LSlabe napisal/-a:
Ok, nazaj na temo ;P

Nemca nekak ne bi, mi ne pašejo, ostali pa 4x4 nimajo lih ful izbire. Kakšen ford zna bit zanimiv, sam pick-upa pa ne rabim. Kakšni do pa kaj cherokyji?
Ne kupuj tega. Je kr drago če glih nočeš muzejskega kosa. Pa ni glih udobno da bi se hvalil. GC je druga reč, precej bolj udoben in zmogljiv, ampak to pa že pije da se spodobi pogledat na ancestry.com, če nismo kej v sorodu z arabci.
Če gledaš terenca brez šasije, s samonosno karoserijo, je micka (ta dolga na 5 vrat, od 2006 do danes) velik boljša odločitev. Težko je pa najt pajerota z mal kilometri v Sloveniji. Treba pa povedat, da 5 vratni, kljub temu da nima extra šasije kot recimo LC, vseeno vaga 2,1 tone.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 2234
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 22. Julij 2021, 11:04

Aha, ok, pol jeep odpade, micka jr pa tud težka. Ah, sej verjetn bom kar forija obdržal na koncu. Itaq bo treba ta velik servis naredit, pa še sprednje bremze zamenjat, ostalo je pa vse ok. Pa vinjeto mu bom pol mogu nabavt :mrgreen:
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1500
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 22. Julij 2021, 11:26

Vse kar tkole gledaš štirikolesno gnanega, da je 5 vratno in cirka karavanske SUV oblike izven subaruja, pa recimo od 2005 naprej, (ni važno ali ima reduktor ali ne), je težje tako od outbackov kot od foresterjev. Moja kia je približno dolga kot stari forester, pa ma debelih 300 kil več ... (brez mene not :smsw ). Jaz ne vem kaj to delajo, ampak avti so vedno težji in težji, mlinčkom pa cilindre kradejo ...
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 477

Odgovor Avtor: ORLY » 22. Julij 2021, 11:58

LSlabe napisal/-a:
Ok, nazaj na temo ;P

Kaj pa kaka Toyota rav? Micubiši autlender?
ignorance is bliss

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3962
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 22. Julij 2021, 12:59

aleks napisal/-a:
22. Julij 2021, 11:26
Jaz ne vem kaj to delajo, ampak avti so vedno težji in težji, mlinčkom pa cilindre kradejo ...
Na eni strani so proizvajalci prisiljeni avte narediti 'varnejše' ('čvrstejšie' karoserije, več airbagov, kamer, radarjev, lidarjev, ...) , da na raznih crash testih ne pogrnejo.

Na drugi strani pa v njih tlačijo vedno več nepotrebščin, med katerimi mnoge vplivajo na slabšo varnost (touchscreen & Co.), zaradi česar mora naslednja generacija vozil spet biti malo 'varnejša' (še čvrstejša karoserija, še več airbagov, še več kamer, radarjev, lidarjev, ...), a hkrati naredijo krmiljenje klime na 'geste', tako da moraš za spremembo temperature zaplesat kak TikTok challlenge - in potem se cikel 'napredka' ponovi...

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 4501
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 22. Julij 2021, 13:52

LSlabe kaj pa ti pokaže avto.net ko daš želje notri ?
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 22. Julij 2021, 18:01

BackW00d napisal/-a:
22. Julij 2021, 13:52
Mercedes ML :smey :smey :smey

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 7314
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 22. Julij 2021, 20:43

aleks napisal/-a:
22. Julij 2021, 11:26
Vse kar tkole gledaš štirikolesno gnanega, da je 5 vratno in cirka karavanske SUV oblike izven subaruja, pa recimo od 2005 naprej, (ni važno ali ima reduktor ali ne), je težje tako od outbackov kot od foresterjev. Moja kia je približno dolga kot stari forester, pa ma debelih 300 kil več ... (brez mene not :smsw ). Jaz ne vem kaj to delajo, ampak avti so vedno težji in težji, mlinčkom pa cilindre kradejo ...
subaru xv 2012 letnik ina v homologaciji zapisanih 1530kg. forester 1998 je imel pa 1300kg.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2235

Odgovor Avtor: urbancebulj » 23. Julij 2021, 08:00

LSlabe napisal/-a:
22. Julij 2021, 18:01
BackW00d napisal/-a:
Dacia Duster?

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 23. Julij 2021, 10:12

urbancebulj napisal/-a:
23. Julij 2021, 08:00
LSlabe napisal/-a:
22. Julij 2021, 18:01
BackW00d napisal/-a:
Dacia Duster?
Verjamem, da je Duster čist ok avto, ampak kolkr vem ni kombinacije bencin 4x4 pa da ima vsaj 150km... Pa tud zgleda ne lih vrhunsko, za moj okus ;)

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 23. Julij 2021, 11:42

Za foro probaj 4x4 karavanskega Passata s 150 (ali raje 190) konjskim motorjem :P Po možnosti DSG. Jaz sem bil presenečen kako dobro sem se z njim peljal. Poraba sitnica če lepo voziš. Napaka, ki sem jo gor omenil je menda izjema, ki mehanikom ni poznana...

Je pa to avto, ki ga ima "vsak" in sploh vsak ki ima 15 minut cajta pa nima ideje kaj kupit (nekako mi z dilemo pademo sem, heh).

Placa ma dost, to je ziher.
Jaz sem mel službenega, ki sem ga v cca 200km dodobro pretestiral kar se vožnje tiče in sem ers bil presenečen. Sem bil pred tem navajen navadnih FWD passatov, pa so mi bli vsi šrot :)
Je pa dejstvo da po gozdnih vlakah se s takim avtom pač ni za vozit. Ampak za makadamske ceste, vleko prikolice in tudi povsem rahel offroad pa je povsem OK. Če se Klemz z A6 vozi po goši....a veš? :D

Edino kar mu zamerim je to, da elektronika ne dovoli prav čist nobene zabave. Na vse moči sem se trdil tistega službenega 190HP/DSG spravit napočez, pa ni blo tudi centimetra ko bi avto šel počez :) Elektronika ga povsem zabetonira na cesto. No pa DSG ob res divje hitri vožnji tudi ni povsem ziher kaj bi delal.
Ampak to so robni primeri v primeru daily-a ne bodo moteči. Ker tko se pelješ 2x na leto.

A veš, če ti je golf kul, pa da rabiš več placa, se zdi logična stopnica.
Al pa novejši fori. Sicer 2.0i bo dolgočasen, 2.0D pa ti bo dal verjetno malce podzavestne zavore...

Koelga je pred mescem kupil oktavio scouta 4x4 in se mu že cel mesec smeji okol in okol glave...na to je prešaltal iz milenijske Toyote "Prado" in iz "za na odpad" zgonjenega pet let mlajšega megana karavana...

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 23. Julij 2021, 11:49

LSlabe napisal/-a:
23. Julij 2021, 10:12
Verjamem, da je Duster čist ok avto.
Kolega ga prodaja. 1.6 motor bencin 4x4, ki ni nekaj hudo prožen. Avto je kul in gre po terenu povsem spoštljivo, vendar je plastičen znotraj in zunaj.
Kar se udobja tiče ni nekaj hudo dober, pa daleč od tega da bi bil slab, povsem povprečen. Ubistvu je v vseh pogledih vsekakor povprečen, kar ni nujno narobe.

Je pa 4x4 dobrega težko dobit (poceni), cene držijo neverjetno, pa fejst moraš pazit, da sploh imaš kaj od opreme v njemu :)

Uporabniški avatar
Pero89
Uporabnik foruma
Prispevki: 28
Kraj: Postojna

Odgovor Avtor: Pero89 » 23. Julij 2021, 14:01

Mam Outbacka 2006 in mam Jeep Cherokee XJ, pa se po snegu raj peljem z Outbackom, ker pač neverjetno dobro pelje, razen če je zbit sneg pol je XJ, ker nima nobene plastike za odtrgat 8-)

Pomoje z Outbackom ne zgrešiš nič (ce praviš, da ti je Forester premajhen), mam kar nekaj izkušenj s terenci in razen tega, da Outbacka ne moreš dvignit za 10cm in dat gor 33" gume, ne vidim kake posebne slabosti v primerjavi s terenci...

Poglej Toyote Land Cruiser 95 (letniki okoli 2000) in 120 (od mislim da 2001 do 2008), 3.0 motor, ogromno prostora.
Pri 95 pobereš plastike in izolacijo pod motorjem stran (rade se segrejejo), pri 120 in nekaterih 95 (D-4D motorji) pa ob nakupu daš pregledat injektorje (na 100.000 ali 150.000 obvezna menjava). Ostalih problemov nimajo.

Patroli so preveliki, MB G Wagen je predrag, pri Jeep-u in Land Roverju pa nikoli ne veš ali bo delal ali ne 8-) , Pajeroti so tako-tako, tastare kište so kar se motorjev tiče neunicljivi, ampak rada gnije šasija, ta novejši (DID motorji) pa nimam izkusenj, imajo pa spredaj in zadaj roke (nimajo toge preme), zato bi znala bit zelo udobna vožnja (vendar je z leti to potem nočna mora za popravljat/vzdrževat).

Mogoče zate še kak Nissan X-Trail ali pa Nissan Pathfinder. Ali pa če ti ni premajhen, kak Suzuki SX-4.

Smo pa na Subaru forumu, zato Subaru all the way :smey :smey
LP, P.

Uporabniški avatar
lukaprelesnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 282
Kraj: Solčava

Odgovor Avtor: lukaprelesnik » 23. Julij 2021, 17:53

Kaj pa kak Volvo xc70? 200 konjski bencinar ali pa 164/185konjski dizel, oba 5 cilindrov, nimaš kej falit.
'04 Legacy EJ25

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: jutro tisto in 1 gost