Komplet orodja

Vse kar ne paše v ostale teme...
Odgovori
Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 4790
Kraj: Trbowle

Re: Komplet orodja

Odgovor Avtor: BackW00d » 22. April 2022, 10:12

ORLY napisal/-a:
21. April 2022, 17:45
Jaz mam cirkular s starim enofaznim motorjem 4kW moči. Naredil sem ga potem, ko je lesena konstrukcija klecnila. Šajba 400mm in je ko šus za žagat drva, žamat in parat fosne. Je pa i=0,7 in skoraj vidiš zobe, ki se sučejo :sm . Ampak za to delo je odlično razmerje.
Pri meni bo bolj 1/1 razmerje, pa motor ima pomoje pol manj moči :) Bomo vidli kako bo :) Ampak smrekove deske in iverca se bosta ziher dala žagat gor...
Če pa bo lahko paralo hrast ali bukev pa še ne vem :) Prav hitro verjetno ne :D
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 647

Odgovor Avtor: ORLY » 22. April 2022, 16:42

BackW00d napisal/-a:
22. April 2022, 10:12

Če pa bo lahko paralo hrast ali bukev pa še ne vem :) Prav hitro verjetno ne :D
Če boš dal gor šajbo 400mm z redkimi zobmi (32 zob) bi tud moralo gutat, če ne rineš k butl ;P Sej hmal vidiš, kolk požira. Pri veliki šajbi je bolj zagata, če fosn šponaš postrani, da jo žlajfa.V Interdiskontu sem si nabavil dve šajbi fi 400 ena 32 zob za parat in eno 64 zob za drva žagat in je :top:
BTW,Mam pa doma viška komplet velno pa en trofazni motor, če bi kdo sestavljal "tazaresen cirkular". Interesentom sporočim podrobnosti.
ignorance is bliss

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1816
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 23. April 2022, 07:50

LSlabe napisal/-a:
21. April 2022, 18:45
Hvala aleks, res, ampak bom zrihtal sam, ni problema. Ima fotr en res orng trifazni cirkular, gre ploh skozi ko nič :thup
OK. To je pol to! Sem pa pri sosedu porajtal tudi novo pridobitev, tračno žago na vozičku, za hlode žagat na deske in plohe. Morm it spet na obisk. Pot do žage bi bila bisveno krajša, hehe. En sodelavc ima sicer Brento z računalniško vodeno mizo, ampak je od mene do njega skor 25 km čez hribe in doline, mam dve žagi bliže.
"I drive a Rolls Royce, 'cause it's good for my voice" ...
"But you won't fool the children of the revolution"

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1816
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 23. April 2022, 08:04

ORLY napisal/-a:
22. April 2022, 16:42
Pri veliki šajbi je bolj zagata, če fosn šponaš postrani, da jo žlajfa.V Interdiskontu sem si nabavil dve šajbi fi 400 ena 32 zob za parat in eno 64 zob za drva žagat in je :top:
Paralelni kanal v mizo? Če že delaš mizo iz nule, si predstavljam da to ne bi smel bit tak problem. Na eno stran mize jekleno plato, na drugo pa vdelaš kanal iz mal debelejše alu pločevine in distančnikov. Potem si nardiš dolgo sanko, vpneš not obdelovanec, in lepo paralelno na list potegne ploh čez.
pri 3:45 recimo, bi bilo eno tako enostavno pomagalo za to (s prislonom si za prvi rez ne moreš pomagat, ker ti res lahko postrani v list zašpona). Tak kanal bi bil tud koristen, ker si lahko nardiš enostavno sanko za čelilne reze in zajere (al pa kupiš za 30€ od kitajca tako kar dobro vodilo, sam moraš pazit na dimenzijo kanala da ti bo not pasalo).
"I drive a Rolls Royce, 'cause it's good for my voice" ...
"But you won't fool the children of the revolution"

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 647

Odgovor Avtor: ORLY » 23. April 2022, 12:38

Ja, sem tud že žamal s šablono(leseno korito iz deske in dveh lat po robovih, po sredini pa drsi deska, na kateri leži ploh, ki ga obžaguješ). Ponavadi pa mi je najbolj simpl tako, da požnoram linijo reza in žagam črto. Je vse točno in ravno. Je pa res, da rabiš pomočnika na drugi strani.
ignorance is bliss

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost