Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 11

Vse kar ne paše v ostale teme...
Odgovori
Uporabniški avatar
lukaprelesnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 215
Kraj: Solčava

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 11

Odgovor Avtor: lukaprelesnik » 21. Marec 2020, 19:41

Grizliboy napisal/-a:
21. Marec 2020, 18:47
risani STI skozi čas.jpg

:inl :inl

http://shrani.si/f/3I/o5/3nlgOOfd/risan ... zi-cas.jpg Še na shrani.si, 1920x1200
Ena je pozabljena?
'04 Legacy EJ25

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6732
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 21. Marec 2020, 19:48

urbancebulj napisal/-a:
20. Marec 2020, 20:53
A ni to super 80% plače, pa da si doma?

Pri nas NI plače če si doma..
Če si samostojni podjetnik (SP), potem res ni, drugače pa mora delodajalec dat plačo, če nisi po svoji volji doma. Taka je zakonodaja.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 308

Odgovor Avtor: ORLY » 21. Marec 2020, 20:17

Ej Klemz, lepi krofi na travniku :thup
Pol bojo pa NLP-ji krivi!!! Da so pristali pri nas pa da nam hočejo nekaj sporočit, da to ni možno delo človeške rase ipd...
ignorance is bliss

Uporabniški avatar
Legacy_46
Član Subaru kluba
Prispevki: 1395
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: Legacy_46 » 21. Marec 2020, 20:40

Kje pa je to klemz :)
WRX Cup Edition

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2186

Odgovor Avtor: urbancebulj » 21. Marec 2020, 20:42

nebivedu napisal/-a:
21. Marec 2020, 19:48
urbancebulj napisal/-a:
20. Marec 2020, 20:53
A ni to super 80% plače, pa da si doma?

Pri nas NI plače če si doma..
Če si samostojni podjetnik (SP), potem res ni, drugače pa mora delodajalec dat plačo, če nisi po svoji volji doma. Taka je zakonodaja.
Itak, javni sektor vidi samo zakone...

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 21. Marec 2020, 23:26

Če je to name letel, potem se orenk motiš, jaz nisem javni sektor.

Zakonodaja glede zaposlitve in plače ima eno dobro stran: da velja za vse, tudi za tiste, ki majo največ za povedat čez javni sektor. Ker drugače bi navadni delavci imel veliko manj od minimalne plače na mesec.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: urbancebulj » 22. Marec 2020, 06:39

Ne ni letelo na tebe, na splošno sem rekel.

Ker že od prvega dne, ko so recimo prfoksi ostal doma, je bilo samo to za poslušat kolk bodo zdaj imeli plače...
Pa imam ženo prfokso, pa me gre fajn na živce, ker je takoj govora o teh zakonih, kaj vse pripada in kaj mora bit zagotovljeno...

Jaz sem v gospodarstu v službi in vsak € z rokami zaslužim, ampak če nehamo delat, tudi € ne bo.
Sploh pa je problem ker je večino materiala z Italije in ko bo zmanjkalo zalog, se bomo tudi mi ustavli, potem pa bo kriza, ker država nima nič denarja za tako krizo premagat, neglede na to koliko davkov plačamo, je vedno premalo denarja za nenasitne parlamentarce, ampak to je že politika in se ne bom spuščal v njo.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 22. Marec 2020, 08:44

Oprosti, to so gostilniške fore!
A tvoja žena pa ne služi denarja z rokami in glavo? A v službi samo sedi in gleda v luft? Zelo verjetno ne!
Gasilci, policija, medicinske sestre,..., oni pa nič ne delajo, pa jim od mešanja lufta pade denar???
Ljudje tudi v JS/JU delajo in se nekateri zelo zelo pretegnejo za njihove plače. Medicinske sestre, ki sedaj delajo z okuženimi, so večinoma malo nad minimalcem plačane, pa delajo petek in svetek. In če boš ponoč, med sladkim spanjem, padu s postelje, pa si prebil glavo, te bo medicinska sestra sprejela v ambulanti, ker ona pa takrat dela.

Ja vem kaj si hotel povedat; da gospodarstvo prinaša denar. Ja ga, ampak če ne bomo sedaj zaradi virusa ostal doma par tednov, bo vse skupaj trajalo vsaj do septembra. Potem pa gospodarstva ne bo več nič ostalo. Bolje sedaj stisnt, pa izgubit nekaj milijonov, kot pa čakat in izgubit miljarde. In tukaj sedaj pridemo do ljudi, ki jokajo, kako bo to sesulo gospodarstvo, po drugi strani pa doma žurke organizirajo, pa širijo virus naokoli s tem.

Je pa ta virus zajeban za starejše in kronične bolnike. To je pa preko 20% ljudi v Sloveniji. Tudi tukaj na forumu imaš ljudi, ki so v tej kvoti, verjetno so v njej tudi tvoji starši. Si res želimo, da bodo vsi ti ljudje pomrli, ker mora gospodarstvo laufat in ker morajo ljudje okol hodit in se družit?

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: urbancebulj » 22. Marec 2020, 09:31

No to pa ne drži.

Povsem banalen primer.
Moja žena dobi plačo, pa če mulce kaj nauči ali pa nič, ni plačana po učnem uspehu, sam pač sem, če ne bo narejeno kot mora bit, ne bo €.
Ko si ravno izpostavil policiste, dobi plačo če ustavi 5 pijanih ali pa ne, svakinja je dohtarca, sama lepo pove koliko "dela" za juhu dobro plačo...

Vem da s tem ne pridemo nikamor, se lahko kregamo v tri dni, ampak, država živi od gospodarstva in gospodarstvo mora delat, kot tudi ostale nujne službe v JS.
Pa ne bo to trajalo par tednov, ampak bodo kar meseci se bojim, poglej Italijo ali pa kar izvor, Kitajsko, šele zdaj se umirja pa je virus izbruhnil že novembra, ampak so ga skrival...

Sam se ne družim, ne organiziram nikakršnih žurk, v trgovino hodim samo jaz (z masko in razkužilom že 3 tedne, ja a veš kako so me ljudje čukasto gledali prvih 14 dni ko sem z masko hodil okoli), ker sta oba starša kronična bolnika, otroka sem imel doma že 1 teden pred zaprtjem šol in vrtcev, ker sem bral kaj se po svetu dogaja in sem ukrepal sam, nisem čakal na državnike, ipd...

Uporabniški avatar
vrecha
Uporabnik foruma
Prispevki: 1053
Kraj: Ausard, WS
Kontakt:

Odgovor Avtor: vrecha » 22. Marec 2020, 09:34

Oprosti, to so gostilniške fore!
A tvoja žena pa ne služi denarja z rokami in glavo? A v službi samo sedi in gleda v luft? Zelo verjetno ne!
Gasilci, policija, medicinske sestre,..., oni pa nič ne delajo, pa jim od mešanja lufta pade denar???
Ljudje tudi v JS/JU delajo in se nekateri zelo zelo pretegnejo za njihove plače. Medicinske sestre, ki sedaj delajo z okuženimi, so večinoma malo nad minimalcem plačane, pa delajo petek in svetek. In če boš ponoč, med sladkim spanjem, padu s postelje, pa si prebil glavo, te bo medicinska sestra sprejela v ambulanti, ker ona pa takrat dela.
:thup

Evo da enkrat glasno podprem nebiveduja!
In pritisnem še svojo izkušnjo/videnje na tole večno zeleno šankovsko temo.

Nekoč sem bil v univerzitetni prosveti ter raziskavah 100%, danes 100% v delu gospodarstva, ki se mu ne piše dobro (podpora industriji, večinoma avtomobilski). Po mojih opažanjih ljudje v prosveti in raziskavah v povprečju delajo veliko več in intezivneje, kot v industriji. Tam je doma veliko več osebne zagnanosti, altruizma in pripravljenosti delati več od nujnega minimuma, praktično zastonj. V večini industrije večina ljudi odpika šiht in je pripravljena delati več zgolj za eno vrsto stimulacije - denar. Pa pustimo ekstremne primere na eni in drugi strani, govorim o povprečju, večini in splošnem odnosu do dela.

Tako da ko nekdo začne udrihati nad lenobo v javnem sektorju ... ---> :-3e ---> :blast
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: urbancebulj » 22. Marec 2020, 11:16

Torej po tvoje JS dela nadure zastonj, in volentersko brez problema, mi v gospodarstvu pa delamo kaj?
Odpikamo šiht ob 15ih in je to to?
Očitno nisi nikoli delal na terenu,oz nihče od vaju ni, če sta takega mnenja oz mišljenja. ..

mesecnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 1363

Odgovor Avtor: mesecnik » 22. Marec 2020, 11:37

Zakaj bi moralo biti samo eno ali samo drugo? V JS je veliko vestnih delavcev, prav tako jih je veliko v privat. Prav tako je veliko luftarjev na eni in na drugi strani.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 22. Marec 2020, 11:42

Ti vidiš policaje samo ko ustavljajo. Si kdaj videl nesrečo s smrtnim izidom? Nisi, ker ti ni treba. Policaj pa tam mora biti zaradi službe, ki jo opravlja. Verjemi, da ni lep pogled na razmesarjene ljudi, ki samo 5hmh čez omejitev priletijo v drug avto.

Učiteljica uči, če starši otroka ne naučijo da bo poslušal in če mu ne dajo pravilne vzgoje, se pač ne bi naučil ničesar, ampak tukaj niso učitelji krivi, temveč starši. Šola ne vzgaja, vzgajamo starši.

Vprašaj tvojo ženo, če učitelji v službi pipravljajo kontrolne? Jih v službi ocenjujejo? Ne to delajo doma. Zastonj, ker nimajo nadur.

Iz lastnih izkušenj ti pa lahko povem, da kirurgi na urgenci delajo tudi po 72 ur skupaj. Imam takega v familji. Pa da ne boš mislil, da so dobro plačani, niso, ker se pod njihove operacije podpisujejo njihovi nadrejeni, ki pa res za nič dela dobijo bajne vsote.

Spoštuj vse, ki delajo pošteno. Ti tega namreč ne počneš, ker imaš vse, ki ne delajo na terenu, kot ti, za manjvredne, češ da nič ne delajo.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 22. Marec 2020, 11:48

V enem tednu nas je 6 delavcev sestavilo 1400 računalnikov, jih poinštaliralo, skomletiralo s tipkovnico, miško, kabli in monitorjev ter pripravilo za prevzem, da lahko 1400 delavcev dela od doma. Delal smo po 16 ur na dan.
Verjemi, da vem kaj je to delo na terenu.

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: urbancebulj » 22. Marec 2020, 12:05

Očitno si to vzel osebno, pa bom še jaz.

V žlahti je policistka, njene besede, "ni nam hudega, malo delamo, malo se vozimo, dobro smo plačani"...

Jo inam doma in takole s prve roke povem.
Učiteljica ne odgovarja za učni uspeh, ona poda snov, če se bo otrok učil je njegov problem, torej je plačilo vezano na kaj, diplomsko nalogo?
Ne mi razlagat o nadurah pri učiteljih, si kdaj videl prfoksa ki je 8ur v šoli? 4 šolske ure potem pa je čas za teste popravljat oz pripravljat, kakšne nadure, lepo te prosim.

72 ur skupaj dela kururg?
Res? Je robot? Kolikokrat pa dela 72 ur skupaj?
Koliko pa ima potem frej?

Zdaj če se že gremo, torej si en teden delal 16 ur dnevno, bravo, kaj pa prej in potem?
Sam delam minimalno 10 ur vsak dan ne glede na vremenske razmere že 15 let in zato mi gre včasih na ku..c lapanje v tri dni, kdo kaj zakaj...

Spoštujem vse ki delajo pošteno, ki zaslužijo pošteno, še ti daj nas, ki vsak dan garamo v toplem v mrzlem, v dežju in snegu, da lahko država razmetava in si omišlja davek na davek, ki ga kdo plača?
Si kdaj izračunal koliko država vzame in kaj nam nudi?

Banalen primer:
Kupim parcelo, plačam davek
Kupim material in sezidam hišo, plačam davek
Potem pa plačam davek še na vse skupaj ker sem bil priden.
Bravo, grem delat naprej, da bom lahko še kak davek plačal.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost