Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 11

Vse kar ne paše v ostale teme...
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6742
Kraj: Črnuče

Re: Klepetalnica - kar ne sodi drugam PART 11

Odgovor Avtor: nebivedu » 22. April 2020, 17:19

Če kdo ne ve kaj točno je bremzanje na polno v subaruju, naj se enkrat usede v kakega outbacka avtomatika, pa naj stisne sklopko. Po moje taprave bremze še nisem tako močno pohodil, kot sem "sklopko" pohodil pri mojem outbacku. Tudi na šipo me še nikoli ni tako nalimalo kot takrat. Pa ne vem kok 0.xx G je imel pojemek, ampak smo bili vsi orenk nalimani na prednji šipi. Pa odtis varnostnega pasu na koži se je tudi poznal še kak teden.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3578
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 22. April 2020, 23:14

Neprimerljivo z motorjem; tudi če se pozna odtis pasu.

Uporabniški avatar
lukaprelesnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 217
Kraj: Solčava

Odgovor Avtor: lukaprelesnik » 23. April 2020, 10:01

Ima kdo oz. ve kdo ta koga, ki ima CNC/kopirno stružnico za les? Mam cca 20kom za postružit. Po možnosti blizu Savinjske.
'04 Legacy EJ25

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3692
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 23. April 2020, 21:56

aleks napisal/-a:
22. April 2020, 11:15
Ja, ampak to je motocikel, on te hoče vržt čez prednjo gumo. Že 125 cc skuterji imajo dovolj dobre zavore da lahko zavirajo z 1g pojemka ... Kdor obvlada, jasno. Avti so imeli sposobnost zaviranja s pojemkom med 0,9 in 1g že leta 1990 (redki in dražji avti, ford, mazda, BMW), pa varnostni pas te drži v sedežu, in še ročke ne rabiš vlečt. Danes to več ne bi smela bit redkost po mojem.
Seveda ne - na dobrem, dirkališčnem asfaltu in z super-duper gumami. BMF M5 F90 npr. ima zavorno pot iz 100 km/h do ustavitve 30m, kar je povprečno 1,31g - ampak dam roko v ogenj, da tega niso testirali v centru Münchna in gume niso bile Sava Exact.

Danes sem z acelerometrom izmeril pojemek od 50 km/h do ustavljanja, na dokaj tipični mestni ulici, s solidnimi gumami (Michelin Pilot Sport 4, zaradi vročine morda malo preveč napumpanimi) in z polno aktivacijo ABS - max. pojemek je bil 5,9 m/s^2 oz. 0,6g.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1108
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 24. April 2020, 08:40

Verjamem. Asfalt že dolgo ni bil pošteno spran. Pa še, ko bo spet dež, bo treba močno pazit. Vsaj dokler ne spere vse svinjarije, ki se je nabrala.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 24. April 2020, 09:57

Če imaš voljo ter čas probaj stestirat pojemek še brez aktvicaje ABS, torej zaviranje na filing kolkr se da, brez da prime ABS.
Po vsej matematiki bi moralo biti bolje, (če lahko dosežeš dober nivo kontrole nad zaviranjem).

Določeni avti (med njimi mislim da so tudi naši Subaruji okol letnika 2003) imajo dokaj slab ABS sistem. Ker imam filing da ob vstopu v ovinek, ko zaviram maksimalno in mi ena notranja razbremenjena guma potegne špruo mi ABS odvzame zavorni učinek vseh gum, kar seveda ni OK....Kdaj pa kdaj je kar precej strašno...
Kot da ABS ni dovolj kanalen...
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3578
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 24. April 2020, 13:33

Slabo je sprogramirani. Fizično je hidravlična enota sposobna več, kot so omogočili, pa še to je razlika med modeli.
Za ameriški trg so bili tudi popravki, ko so ugotovili, da zadeva odvzame zavorno silo, če se avto zasuka za 180 stopinj, torej, da te nese z zadnjim koncem naprej/ven.

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma
Prispevki: 290
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Avtor: Topo » 24. April 2020, 23:59

Če odstranimo varovalko ''ABS solenoid'', potem sveti CE lučka in ne dela tempomat. Je možno izklopit ABS na kakšen drugi način, da bi tempomat še vedno delal?

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2189

Odgovor Avtor: urbancebulj » 02. Maj 2020, 21:35

Sploh ne vem kako naj začnem.
Prijavljen sem samo na dveh forumih,FBja oz podobnih strani ne uporabljam, zato bom napisal na teh dveh forumih.

Verjamem da ste vsi ki imate kužke, pse, skratka hišne ljubljenčke, ki jih je treba peljati v naravo na veliko in malo potrebo
toliko ozaveščeni, da iztrebke, torej drekec,lulanja pač ne moraš ulovit, pospravite, četudi gre za gozd, travnik ipd...

V zadnjih 2 oz 3 tednih sem opazil, da je nekdo oz. več njih, ki pač tega ne počnejo na določenem privatnem travniku oz poti..
Nihče me ne moti če se sprehaja s psom, ok 4 kolesniki ki na polno priletijo mimo me motijo, ampak to je druga zgodba,
motijo me lastniki psov, ki ne poberejo dreka svojega psa za saboj.

Zato sem postavil napis, ki je miroljubno pozival k pobiranju drekcev.

Danes je napis izginil. (vezice so ostale, napis je bil odtregan)
Jutri ga obesim ponovno, ko se naslednjič odtrga, fizično onemogočim dostop do oz preko svoje parcele.

Malo kulture pa res premoremo mar ne?

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4237
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 02. Maj 2020, 22:17

:crap

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7837
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 03. Maj 2020, 14:11

Men so v roku 45minut ukradli hčerin skiro star 5 let (prislonjen ob gozdičku) nič čuvan..., sinovo kolo 16col in čelado pa so pustili :crap

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6742
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 03. Maj 2020, 14:27

Skiro je lažje skrit, kot pa bicikl. Pa bolj popularni so zdej.

Če rabiš kakšno, mam eno al dve, ki jih je naša tamala že prerasla.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 04. Maj 2020, 17:42

urbancebulj napisal/-a:
02. Maj 2020, 21:35
Sploh ne vem kako naj začnem.
Prijavljen sem samo na dveh forumih,FBja oz podobnih strani ne uporabljam, zato bom napisal na teh dveh forumih.

Verjamem da ste vsi ki imate kužke, pse, skratka hišne ljubljenčke, ki jih je treba peljati v naravo na veliko in malo potrebo
toliko ozaveščeni, da iztrebke, torej drekec,lulanja pač ne moraš ulovit, pospravite, četudi gre za gozd, travnik ipd...

V zadnjih 2 oz 3 tednih sem opazil, da je nekdo oz. več njih, ki pač tega ne počnejo na določenem privatnem travniku oz poti..
Nihče me ne moti če se sprehaja s psom, ok 4 kolesniki ki na polno priletijo mimo me motijo, ampak to je druga zgodba,
motijo me lastniki psov, ki ne poberejo dreka svojega psa za saboj.

Zato sem postavil napis, ki je miroljubno pozival k pobiranju drekcev.

Danes je napis izginil. (vezice so ostale, napis je bil odtregan)
Jutri ga obesim ponovno, ko se naslednjič odtrga, fizično onemogočim dostop do oz preko svoje parcele.

Malo kulture pa res premoremo mar ne?
OK, brez da bi te hotel kritizirat, ama ti ločiš drekec lisice od drekca psa? Meni je paralo živce "češ katera svinja, pa ravno pred garažo, bom zadavu in vodnika in cucka ...", dokler nisem videl lisice in flagranti kako mi sere pred garažo, pa podlasica, da ne govorim o tem. Če počistiš kakec za podlasico ona to vzame za izziv in naslednjič nasere duplo --- sam sicer priznam, po hosti drekcev svojega psa pa res ne pobiram. Po hosti sere še mirijada drugih živali, pa begunci, pa nihče za njimi ne pobira. Po travniku mu ne dovolim, saj se tam kosi. Enkrat so mi rekli, da potem živina takega sena noče jesti (ne vem če je res) in ko smo dobili psa se tega držim. Se strinjam da je grdo da nekdo utrga miroljubno obvestilo. Ampak to je naša lastnost, Slovenčkov, češ, "kdo pa si ti da mi boš govoril kaj lahko in kaj ne ...".
Kolikor je meni znano sicer sploh nisi dolžan omogočati prehoda pešcem čez svojo parcelo, če ni ravno gozd in pot javna (to zadnje bi bilo vpisano v ZK in pot odmerjena).
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2189

Odgovor Avtor: urbancebulj » 04. Maj 2020, 21:43

Gledam ga ko se poserje, opomnim lastnika, pa se samo nasmeje in gre dalje.

Zato sem napisal opozorilo/prošnjo/obvestilo.

Cesta je zasebna, kot tudi parcela, torej...

Slovenčki gor al dol, če ne premorete kulture da poberete drek za svojom psom naj vam serje doma na vrtu, travci, grmovju, pač kjer koli že, bodite malenkost obzirni, četudi je travnik, gmajna oz peš pot jo je treba ohranjat čisto.
Piksno pira vrjetno nesete domov?

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 05. Maj 2020, 06:56

Drugih živali ki serejo po gmajni je velik več kot psov. Tega ne moreš preprečit, končno živali tam živijo, ne človek. Pri nas gmajno in kolovoze uporabljajo tudi razne konjenice, za njimi je vedno vse posrano po poteh, pa kmetje ki razvažajo gnoj, ga tudi vedno tresejo po poti do travnika in njive, in hkrati po travnikih skupaj z gnojevko skipajo sem in tja še vsebino greznic. Gnojevka ima tak smrad, da se ohrani po 2 ali 3 tedne kilometer ali dva na daleč, če ni padavin. Tud perila ta čas ne moreš zunej sušit, kaj šele da bi hišo zračil. Pač, na deželi je tko, smo vzeli v zakup.
Če je parcela tvoja nisi dolžen omogočat prehoda (razen če je gozd ali če gre čez parcelo javna pot). Zapri, in boš mel mir pred kakci.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost