Komplet orodja

Vse kar ne paše v ostale teme...
Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1913
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Komplet orodja

Odgovor Avtor: LSlabe » 30. September 2019, 19:28

Hvala vsem za mnenja.

Orodje se bo uporabljalo praktično ves čas (okol hiše je skos kej za porihtat)

Verjamem da za določene stvari, ki se uporabljajo parkrat na leto, je interdiskont čist ok, račne, nastavke in šraufencigarje pa bi res rabil bolj kvalitetne.

In ravno to me skrbi, kar je povedal simon, daš precej € za kao kvaliteto, pa ti gripi skos dol letijo, to pač ni sprejemljivo...

Tale komplet od Lincosa zgleda zanimiv, a je spet kvaliteta vprašljiva.

Ker imam še dost cajta, bom malo povprašal še pri kolegih mehanikih, da si ustvarim neko realno sliko. Meni se ne zdi dat škoda mal več, pa potem stvari res delajo.

Je kdo kupoval v tujini?
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7751
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 01. Oktober 2019, 00:19

Kaj pa Proxonn.
V Top Novi v Trzinu imamo vezo k dela tam tud exSubarujevec Jaka in njegov prjatu Miha...
Men služ top kokr pač šraufam.
Je pa včas Proxonna rihtal tud Marky - mož z diagnostiko 😀

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 01. Oktober 2019, 04:53

Za Proxxon sem bral da je zelo dober, če ne celo med boljšimi price/performance. Definitivno je za pogledat :thup

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3577
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 01. Oktober 2019, 07:41

Če se boš spomnil, javi kaj si kupil.
Vsekakor priporočam da če že bodo predalniki, da je v njih tudi sortirna podloga, tako najlažje veš kaj ti manjka. Pa da ne govorim koliko hitreje najdeš pravo orodje (številke ključev in drugi nastavki). No pa saj to je verjetno že samoumevno pri orodju za ~1000€.

Sam bi defenitivno gledal tudi, da sam voziček ne škreblja kot konzerva ko jo vržeš po tleh. In da ob morebitnih rukerjih ter raznimi preprekami pod koleščki vozička ne pride do tega, da se nastavki ter orodje "razstrese" po sortirni podlogi. Torej da so ornk posrtavljeni v svoj prostor.

Naš fotr je mel unior škatlo nastavkov ter račen in je bila notri taka tanka plastična podlogica, ki je kaj hitro pričela pokat in razpdat.
Ampak že v času novega se je zgodilo da se je med nošnjo v samem zaboju vse razgonilo in si iskal potem tiste nastavke ko budala...

Kar se tiče snemanja ročajev pa se strinjam. M-tech klešča mi v 15 letih precejšnje uporabe še niso ročke dol padle...Uniorjeve klešče pri očetu, ki so vidle v nekih 20 letih precej malo uporabe pa se snemujejo vsakič, ko jih v roko primem :roll: Ampak to bi verjetno kako namensko dvokomponentno lepilo rešilo.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

kiki
Uporabnik foruma
Prispevki: 348
Kraj: kranj

Odgovor Avtor: kiki » 01. Oktober 2019, 15:26

če se boš odločil za Proxxon, ti lahko jaz zrihtam, ker jih prodajamo, po naročilu.
sam sporoči kaj bi imel, najboljš po njihovih šifrah.
važn da je bokser, spaček subaru ali kaj drugega

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3538
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 01. Oktober 2019, 15:53

Pred kratkim sem kupil Proxxonov 3/8" set NO 23 282:
https://www.proxxon.com/de/images/produkte/23282.png
Zaenkrat imam samo dve pripombi:
  • ročaj račne je zadnja 2-3 cm samo guma (tam okoli luknje), kar je precej moteče, ker je ta zadnji del tako neuporaben, brez tega pa je ročaj prekratek
  • guma v nastavkih za svečke 'premočno' prime svečke, tako da se prej sname nastavek iz podaljška kot iz svečke (sem poskusil tudi posprejat s silikon sprejem, pa ni pomagalo)

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2439

Odgovor Avtor: msenjur » 01. Oktober 2019, 16:09

Naš lokalni mehanik je kupil en oranžen voziček za okol 500€ če se prov spomnem... pa je notri res vse živo od nastavkov. pa zihr je tud pregledal ves internet.

Sicer ne vem, ampak zdi se mi, da če že kupiš nafilan voziček je zraven veliko raznih nastavkov za mehanike - ki ne pridejo v poštev pri domačih opravilih?

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 01. Oktober 2019, 17:16

kiki napisal/-a:
01. Oktober 2019, 15:26
če se boš odločil za Proxxon, ti lahko jaz zrihtam, ker jih prodajamo, po naročilu.
sam sporoči kaj bi imel, najboljš po njihovih šifrah.

Če se bom odločil, ti sigurno sporočim. Mogoče pa še kak "group buy" rata iz tele teme 8-)

Nč več turbo...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov