VAG dizel na skakalnici in ostala jajca...

Vse kar ne paše v ostale teme...
aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1108
Kraj: Ravno Brdo

Re: VAG dizel na skakalnici in ostala jajca...

Odgovor Avtor: aleks » 19. Maj 2020, 19:56

BackW00d napisal/-a:
19. Maj 2020, 14:48
Madona...16 sekund zamudim pa je že vsa žurka mimo...
Moderator ima hitro in težko roko ko se napiše kaj, kar ni v skladu z doktrino subaru fenbojstva. Tudi eni fenboji hitr začnejo agitirat.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6742
Kraj: Črnuče

Re: WRX STI 2021

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Maj 2020, 20:13

aleks napisal/-a:
19. Maj 2020, 19:52
nebivedu napisal/-a:
19. Maj 2020, 16:06
Ne vem od kje ti neko avstrijsko zvezo vlečeš? Pa licence in državno prvenstvo? Sej ni noben tega niti omenjal. Bila je tekma. Tudi če bi jo ena vas naredila, je vseeno. Tekma je tekma. Za kaj šteje je pa irelevantno. Kar pa je zanimivo je pa to, da je tip je z dvajset let starim subaru justyjem na 13 colskih gumah po kupih blata in snega nascal terence. In to je bila vsa poanta.
Napisal si, da je hodil "na tekme", torej več, njih v Avstrijo. Pomotoma (očitno) sem smatral da hočeš netgnt, da je veleslavni tekmoval v DP (kar v reliju se da, ampak so licence v špilu). Tko kot me hočeš nategnt da pride "vsak avto" z ježevkami po Mišjelovki navzgor. Ne pride. Če ti to spelješ z XVjem, povišujem ponudbo: ne sam da ti plačam ježevke, ti dam še za benz do Kitzbühela in nazaj, pa za prespat. Ježevke lahko obdržiš, pa potne stroške in prenočišče tud, tud če ne speleš.
Ja že vejce iščeš. Samo je hodil na tekme v Avstriji. Vsi smo hodili tja. Ker se je šlo za zabavo, pa boljše je bilo kot tistih 5 tekem v Sloveniji. Ampak za eno od njih sem našel video in slikco justyja s katerim ne tekmoval, da ti dokažem da je to res.

Vsak avto s tako opremo se pripelje na tako skakalnico. Brez tiste zajle se tist audi nebi nikamor odpeljal, ker bi mu zaradi naklona predn konc dvignilo, zadnja kolesa bi pa zakopala, pa bi obstal al pa se celo nazaj prevrnil.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Maj 2020, 20:19

Tole bi se mu naredil:
Naklon je tukaj verjetno manjši kot na tisti skakalnici.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3692
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 19. Maj 2020, 20:21

aleks napisal/-a:
19. Maj 2020, 19:56
Moderator ima hitro in težko roko ko se napiše kaj, kar ni v skladu z doktrino subaru fenbojstva. Tudi eni fenboji hitr začnejo agitirat.
Če slučajno nisi opazil, je to 'spletno križišče ljubiteljev vozil Subaru'...

Za slinjenje nad VAG polizdelki verjetno obstaja kak temu namenjen forum, tu se pa slinimo nad Subaruji.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 19. Maj 2020, 20:25

a bejž no, jaz se slinim nad audiji? bodo pa moral še kakšnega nardit če si bom mogoče premislil. znam pa ocent, če je kaj zanimivga; pa tisto, kar v resnici ni nič ekstra posebnega. bil je pač taprv ki mi je padel na pamet, to je vse. ostali so poiskali še land rover ...
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 19. Maj 2020, 20:33

nebivedu napisal/-a:
19. Maj 2020, 20:19
Tole bi se mu naredil:
zaletišče skakalnice je parabolično in gladko. tud se je audi ustavil kar nekaj pod hišco, kjer je naklon največji. ta skaludra ima pred vrhom pukelj, se je že od spodaj video, da se to ne bo dobro končalo. če bi mel avto zajlo vsaj spred, ga ne bi obrnlo, gor pa tud ne bi zlezel.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Maj 2020, 20:37

aleks napisal/-a:
19. Maj 2020, 20:33
nebivedu napisal/-a:
19. Maj 2020, 20:19
Tole bi se mu naredil:
zaletišče skakalnice je parabolično in gladko. tud se je audi ustavil kar nekaj pod hišco, kjer je naklon največji. ta skaludra ima pred vrhom pukelj, se je že od spodaj video, da se to ne bo dobro končalo. če bi mel avto zajlo vsaj spred, ga ne bi obrnlo, gor pa tud ne bi zlezel.
Če bi ta jeep imel zajlo, kot jo imel audi, da bi ga držala z gumami ob skalo, bi šel normalno čez. Brez zajle se pa to zgodi. In enako bi se zgodilo kateremukoli avtu, ki nebi bil privezan z zajlo. Zato je tudi v tistem prvem videu, s pravim quattro pogonom zajla tako našponana, da ga tišči k tlom, ker drugače bi flip naredil.

Sej za ratrake tudi mislijo, da po smučiščih lezejo povsod. Pa ne drži. Lih tko so na zajli, da se potegnejo na vrh hriba. Pa ja ne boš trdil, da ima tist audi več oprijema kot en ratrak? https://www.mphoto.si/wp-content/upload ... 3-8500.jpg

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 19. Maj 2020, 20:56

Igor: če bi tišala zajla prednjo premo dol, bi zadnja kolesa imela manj pritiska na podlago. Potem šele res ne bi zlezel gor. Ker večji ko je naklon, več sile pade na zadnji par koles. Po tvoji teoriji o zajli bi res nekaj malega pomagalo, če bi zajla (ali karkoli druzga) zadnji par, oziroma še bolje: oba para koles (ampak več zadaj) tiščala dol. Kar pa v konkavi parabole ni izvedljivo: ne za spredaj in ne za zadaj, je povedal že Backwood. Ni treba teorije zarote čist v vsaki stvari iskat, no. Tista zajla po konkavni krivulji na notranji strani tudi ne more služit za vleko, eventuelno lahko mal varuje, in po njej se mogoče lahko spusti rikverc dol; česa več pa z zajlo znotraj konkave parabole ne boš mogel rešit.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 19. Maj 2020, 21:09

nebivedu napisal/-a:
19. Maj 2020, 20:37

Sej za ratrake tudi mislijo, da po smučiščih lezejo povsod. Pa ne drži. Lih tko so na zajli, da se potegnejo na vrh hriba. Pa ja ne boš trdil, da ima tist audi več oprijema kot en ratrak? https://www.mphoto.si/wp-content/upload ... 3-8500.jpg
ta zadnja slika pa ni iz konkave parabole ampak je na sliki krivulja konveksna, ker je ratrak pod mizo na doskočišču, in ne na zaletišču kot audi. dejmo se naučit to mal ločit. ratrak itak na zaletišče, ki je konkavno, sploh ne more, je preširok. Profil smučarske skakalnice ima parabolo ki je zgoraj na zaletišču konkavna, na sredi prekinjena z mizo, in spodnjo parabolo na doskočišču ki je konveksna. BTW, na vseh smuških skakalnicah je doskočišče strmejše od zaletišča zaradi krivulje leta, in to je tudi drugi razlog zakaj je ratrak na zajli. čeprav zgleda zaletišče bolj strmo, v resnici nikjer ni tako. to maš lepo razloženo v nordijskem centru v planici, kjer je tudi stalna razstava naših velikank.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 19. Maj 2020, 21:46

Madona, gledam kam bi še malo olja prilil da bo žurka še malce potrajala, pa mi nekak ne rata najdit teme :D

Jaz sem sicer mnenja da z ornk prirejenimi gumami leze v tist breg na zaletišču lih karkoli da ima pogon na vse štiri. Audi se je to spravil sfinancirat in naredit in ala mu. Kaj, saj so carji. Po drugi strani pa veš da jaz ali ti ne bova audija kupila pa če bo domalga zadnji avto na cesti....

Škoda neki sovražt. Sej ne da je slab avto, pač nam ni zanimiv.
Jaz sem zdej "ženi" priporočal holcwagen pa je zadovoljna s turanom (po tednu in pol lastništva) da verjet ne moreš...ko jo vidim za volanom kar žari od veselja. Tudi meni se dopade ko se peljem v njemu...ampak ko presedlam v WRX-o mi je takoj jasno zakaj ne vozim VW.

in tisti ko primerja 2.0 TDI iz leta 2015 in (recimo temu) najnovešo imprezo z 2.4 turbo bencincem, se očitno še ni peljal niti v 250 konjskem turbaku, da bi videl da tisti dizlski navor ni neka posebnost. Avto rabi karakter, rabi surovost in pvoezanost s cesto da bi lahko dal dober vtis na voznika in navsezadnje tudi sopotnika...
Kolegov 2.0TFI s 230 konji gre po ravnem in v določene ovinke ziher precej bolje kot moja WRX-a s 225konji in 50Nm manj. Ampak ko se dec usede v moj avto ima občutek da se 2x hitreje peljeva, sam zarad občutka. Izkušnja v avtu ni samo številka na papirju.
To je povdarjal James May (iz svete trojice top-gear-a) in hvalisanje s številkami iz nurburgringa nima smisla. Naredi avto, ki bo vozniku dajal samozavest in občutek da vozi jebenga miga z 3 mahi čeprav se pelje samo 110 po regionalki. :thup
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Maj 2020, 21:48

Alex, daj si še enkrat poglej filmček tistega rdečega audija. Pa hitrost predvajanja zmanjšaj. Pa si poglej koliko se prednji konec nič ne dviga. Če ga zajla nebi držala, bi se prednji konec orenk moral dvigati. Že ko spelješ z mesta se prednji del avta orenk dvigne na ravnem. V hrib se še toliko bolj, tukaj se pa skoraj nič ne dviga.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Maj 2020, 21:51

BackW00d napisal/-a:
19. Maj 2020, 21:46
Jaz sem sicer mnenja da z ornk prirejenimi gumami leze v tist breg na zaletišču lih karkoli da ima pogon na vse štiri. Audi se je to spravil sfinancirat ...
To jaz trdim že skos, pa Aleks nekak noče verjet.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 19. Maj 2020, 21:58

v redu. pa nej kdo pele, na forumu to vsak reče da bi zlezu. proba pa noben ne.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 19. Maj 2020, 22:08

BackW00d napisal/-a:
19. Maj 2020, 21:46
in tisti ko primerja 2.0 TDI iz leta 2015 in (recimo temu) najnovešo imprezo z 2.4 turbo bencincem, se očitno še ni peljal niti v 250 konjskem turbaku, da bi videl da tisti dizlski navor ni neka posebnost. Avto rabi karakter, rabi surovost in pvoezanost s cesto da bi lahko dal dober vtis na voznika in navsezadnje tudi sopotnika...
porsche (večkrat in različni, od 944 turbo, tud 924, pa boxster, ...), golf V gti (navit), mitsubishi evo (ne vem kera številka, baje 500 konj - ne znam presodit če je res). vse avti mojih sodelavcev. bo šlo, za občutek? nikol vozu, vedno na sedežu spredaj desno. od navedenih največ "karakterja" na rit sem čutil v boxsterju. po mojem zato, ker peljal en, ki celo življenje ne vozi drugega kot porsche. sem napisal prvega dizla ki mi je pač padel na pamet, in ki ima več navora kot omenjeni voz. pa to ni bil navaden tdi, je vseen dvoturbinc.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 19. Maj 2020, 22:29

nebivedu napisal/-a:
19. Maj 2020, 21:48
Alex, daj si še enkrat poglej filmček tistega rdečega audija. Pa hitrost predvajanja zmanjšaj. Pa si poglej koliko se prednji konec nič ne dviga. Če ga zajla nebi držala, bi se prednji konec orenk moral dvigati. Že ko spelješ z mesta se prednji del avta orenk dvigne na ravnem. V hrib se še toliko bolj, tukaj se pa skoraj nič ne dviga.
jaz ne vem, a midva isto gledava? ko sem zdej ponovno ene tretjič gledal, je reža med blatnikom in prednjim kolesom precej precej večja od reže med blatnikom in zadnjim kolesom, sploh ko gre proti hišci. prednji blatnik je pri rdečem audiju precej visok dvignjen, se čisto dobro vidi kako ga dviguje.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost