Nakup XV

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Uporabniški avatar
Psssiho
Član Subaru kluba
Prispevki: 1815
Kraj: Kranj

Re: Nakup XV

Odgovor Avtor: Psssiho » 22. December 2019, 21:15

H6 je doma :-)

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2930

Odgovor Avtor: Sajmon » 22. December 2019, 21:30

Se popravljam, hill assist ni za strmo spuščanje, je samo novejši tip hill holderja.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6633
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 22. December 2019, 21:53

niva13 napisal/-a:
22. December 2019, 19:24
@Nebivedu: Kako je pri avtomatiku reguliraš počasno spuščanje po spolzkem klancu? Kako zaviraš z motorjem?
Tanovi naj bi imeli eno zadevo za spuščanje po klancu. Moj še nima (al pa ima, pa še nisem našel).

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3643
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 22. December 2019, 21:58

nebivedu napisal/-a:
22. December 2019, 21:53
niva13 napisal/-a:
22. December 2019, 19:24
@Nebivedu: Kako je pri avtomatiku reguliraš počasno spuščanje po spolzkem klancu? Kako zaviraš z motorjem?
Tanovi naj bi imeli eno zadevo za spuščanje po klancu. Moj še nima (al pa ima, pa še nisem našel).
To naj bi bila ena od funkcij X-mode-a...
Pressing the X-Mode switch activates 5 different forms of control to limit slipping tires:

1. Engine Throttle

In normal driving, when the driver steps on the accelerator pedal, the engine throttle opens up, however X-Mode is designed so that the throttle doesn't open too quickly. If the driver presses the accelerator further, the engine then delivers torque faster. X-Mode employs special settings that deliver torque gradually at first, but then makes it come on stronger.

2. Transmission

X-Mode keeps transmission in a lower gear so that engine power can be delivered stronger. This shifting pattern, while X-Mode is ON, lets the driver make the most of the power that is available.

3. All Wheel Drive

AWD control is improved by raising the front/rear coupling force when X-Mode is ON, which helps the driver drive power more evenly between the four wheels. This maximizes the traction of the tires.

4. Vehicle Dynamics Control System

The VDC system, when X-Mode is ON, includes a specially-tuned "Enhanced LSD Control". For example, if the left and right wheels are behaving differently, the system applies brakes only to wheels that are slipping. Compared to ordinary operation, the brakes are applied a lot earlier when X-Mode is ON, resulting in LSD control activating much faster.

5. Hill Descent Control

At low speeds (under 12 mph) Hill Descent Control helps maintain vehicle starting speed for safer maneuvering--the car itself manages the throttle and breaking allowing the driver to fully concentrate on steering.
Ali to velja za vse X-mode generacije ali samo za novejše, pa žal ne vem.

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker
Prispevki: 4003
Kraj: Venera

Odgovor Avtor: niva13 » 25. December 2019, 22:41

Psssiho napisal/-a:
22. December 2019, 21:15
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14852725
Ta v oglasu ni naprodaj, ampak je le primer po naročilu. Sem jih pa že kontaktirala, pa tudi Autobroker, ki uvažajo iz tujine.

Na mobile.de imam že par ogledanih. V ponudbi sem opazila tudi ameriško verzijo Crosstrek, ampak ne vem, kako je glede izdelave, ker so narejeni v Zda, evropski pa na Japonskem.

Nakup novega ne pride v poštev, ker je cena 23k € za 1,6 z osnovno opremo. Samo zaradi eyesighta ni vredno, imam raje rabljenega 2.0 pa xenonke za manj denarja.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 04. Januar 2020, 14:51

Danes sem sprobal 2.0 motor v XV-ju, 36 konjev več ne odtehta. Se mi zdi čisto neprožna mašina. Mogoče v višjih obratih, ampak za v kolone je pa patetična. Speljuje kot da si na 600 obratih. K da se noče premaknit nikamor. Se mi zdi, da je 1.6 bolj odzivna mašina, lepše se pelje, lepše speljuje s križišč, manj je tresenja mašine pri pospeševanju, lažje in hitreje pride do željene hitrosti (do 120km/h, več nisem sprobaval). Končno ima 2.0 res višjo, ampak tisto me ne zanima. Zanimivo pa da po 100km vožnje nisem uspel spravit porabe pod to, ki jo imam na mojem XV-ju (7.6l/100km).

Pa kar je meni najbolj moteče pri "testnem" 2.0: Simulirat hoče prestavljanje in ima 6 prednastavljenih prestav. Zakaj bi to rabil pri CVT menjalniku? Če že imaš skuter menjalnik, naj vsaj od 0 do končne vleče brez "prestavljanja".

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker

Odgovor Avtor: niva13 » 04. Januar 2020, 16:03

Simulacija prestavljanja, da sam šaltaš na volanu (paddle shifters)? Ziher prav pride v kritični situaciji, ko rabiš nižjo prestavo od avtomatično izbrane.🤷‍♀️

Po testih na YT je verzija z ročnim menjalnikom bolj živahna, ker so avtomatiki naštelani bolj na šparanje z gorivom. Končna brzina tudi meni ni toliko pomembna, mi pa je odzivnost, sploh v mestu ali pri prehitevanju.

Sem pa v mojem finančnem rangu gledala tudi enega Legacyja 2,5i v kombinaciji bencin s cng plinom. Sicer sta trenutno samo 2 pumpi v Lj.

Ima kdo na forumu izkušnje z vzdrževanjem teh motorjev in cng?

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker

Odgovor Avtor: niva13 » 04. Januar 2020, 18:18

Sem na forumu brala problem s servisiranjem plinske napeljave. Klinc vse skupaj, ni čudno, da je ta Legacy že toliko časa v oglasu. Najbolje, da vzamem bencinarja z ročnim menjalnikom in nič dodatnih elektronskih gizmotov, klasika bo še najmanj zajebavanja.
@Nebivedu: kako, da je imel 1,6 boljše pospeške kot 2.0, če ima v specifikacijah en 13 drugi 10?

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma
Prispevki: 280
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Avtor: Topo » 04. Januar 2020, 19:35

Itak, da ima 1.6 boljše pospeške od 2.0. Še dobro, da Subaru ne dela več 3.0 H6, to bi bila šele nepremičnina.:mrgreen:
Sorry, moral sem. :twisted: :-)

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7803
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 04. Januar 2020, 19:37

:mrgreen:

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3541
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 04. Januar 2020, 22:01

:mrgreen:

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 04. Januar 2020, 22:25

Topo napisal/-a:
04. Januar 2020, 19:35
Itak, da ima 1.6 boljše pospeške od 2.0. Še dobro, da Subaru ne dela več 3.0 H6, to bi bila šele nepremičnina.:mrgreen:
Sorry, moral sem. :twisted: :-)
Mam doma imprrezo 1.5. Ajde, to res nikamor ne gre, ampak 2.0 XV povezavi s CVT menjalnikom je čisti poraz (al pa je sam ta avto, ki sem ga fural tak poraz, sicer je imel šele 250k kilometrov, ampak...).
Spelješ, pa sam kao šalta v višjo - sumulacija, ki mu oduzame gas, kao prešalta in doda gas, čeprav pedal za gas držiš tako kot takrat ko si speljal. Kot da bi speljeval en star ata na križišču s svojim golfom 2 dizel, k hoče še mal na gorivu prišparat, pa ne da dost gasa. Pa zdi se mi kot da se mašina orenk matra da avto prestavlja.

Naj bi 2.0 imel 3 sekunde boljši čas od 0 do 100, pa po občutku tist avto ni šel tako dobro kot naj bi šel.

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker

Odgovor Avtor: niva13 » 05. Januar 2020, 14:42

Mogoče pa so prestavna razmerja pri cvt bolj prilagojena 1.6 motorju.🤔

Sem na Mobile.de opazila, da imajo 1,6 z ročnim menjalnikom še eno ročko, a je to reduktor?

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 992
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 05. Januar 2020, 15:09

niva13 napisal/-a:
05. Januar 2020, 14:42
Mogoče pa so prestavna razmerja pri cvt bolj prilagojena 1.6 motorju.🤔
a ni fora cvt ravno v tem da ima "neskončno" prestavnih razmerij :?: oziroma da zvezno prilagaja prestavno razmerje da čim bolj izkoristi navor motorja? na skuterju z varijatorjem je tak princip. med pospeševanjem se, za vsak trenutek ko gnana os ne potrebuje več velik navora, prestavno razmerje podaljša (ali samo ohrani če je pospeševanje končano). in, dokler gnana os zahteva večji navor, se razmerje ohrani ali skrajša. ampak avto ni skuter, zato je mogoče kaj drugače?
"Že vem kaj bova! Zažgiva hišo, krivdo bova pa zvalila na Winstona Churchila!"
Adolf (imaginarni prijatelj) Jojo-tu, potem ko se je skregal z Elso

Uporabniški avatar
niva13
NoizeMaker

Odgovor Avtor: niva13 » 05. Januar 2020, 15:43

Govorim monade, res je. Možno, da je pa Nebivedu vozil enega zmatranega 2.0.

http://www.subarucomplaints.com/cvt/

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost