Outback

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Odgovori
Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma
Prispevki: 180
Kraj: Slov. Bistrica - Celje

Outback

Odgovor Avtor: Nightwish » 17. Oktober 2008, 13:26

Pozdravljeni!

Sem razmeroma nov na tem forumu (sicer že dlje časa spremljam vaše debate), nisem pa opazil, da bi bilo kaj dosti napisanega o Outbackih...
Torej, a je tako malo lastnikov teh vozil tle gori, ali je avto tako zelo soroden z Legacy-em, da najdeš več podrobnosti na njihovih straneh??

Nekje naslednje leto imam namreč namen zamenjati vozilo, in so me totalno fascinirali Outbacki. Predvsem zanesljivost, vozne lastnosti, uporabnost in opremljenost so bili tista dodatna zrnca na tehtnici v njihov prid... In pa seveda septembrska testna vožnja na Vranskem :lol:
Za firbce - ogrevam se za letnik nekje od 2004 dalje in model z 3.0 motorjem.

V glavnem, zanimajo me vaše izkušnje z Outbacki, najraje pa bi videl, da se oglasi kakšen, ki ima to zverino tudi doma - recimo bikec303 ;-) (in ne samo takšni v stilu: "... ga ima prijateljev prijatelj"...!) :D

LP, Nighty :cool:

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6612
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 17. Oktober 2008, 13:43

v osnovi gre za dvignjen Legacy,.. s praviloma malo več opreme (pri 3.0 je ta razlika pomojem manjša); zadaj LSD,...
novih ne poznam, ker imam prejšnjo generacijo (00-03);
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 17. Oktober 2008, 14:04

Hvala za hitri odziv! :-)
Nisem pa povsem razumel, kako je pri 3.0 razlika manjša... V čem? Kolikor sem bral, je za 3.0 ravno hec v tem, da skoraj "ni da ni" od opreme.

Ja, pa da se ne bo po nepotrebnem nabirala "navlaka", bi prosil bolj za lastna mnenja in izkušnje ter seveda kak nasvet okoli vzdrževanja. Tehnični podatki se namreč najdejo povsod...

Fino bi bilo, če bi še kdo dodal kakšno mnenje v primerjavi z 2.5 in 3.0 motorjem - priznam, da me malce muči registracija in pa seveda večja razlika v morebitnih stroških... Recimo za primer: dolgo časa sem gledal VW Passata 1.9 in 2.5 TDI, kjer je razlika v cenah servisa nekje 2x!

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 17. Oktober 2008, 14:08

A ja, pa še to... A se samo meni zdi, ali je pri novejših Outbackih sprednja maska kar preveč "bahačasta"? - Prav grda mi je, cela takšna kormirana! :x

Uporabniški avatar
BMW_rok
Uporabnik foruma
Prispevki: 838
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: BMW_rok » 17. Oktober 2008, 14:19

Opremo ima 3.0 praktično vso, izbiraš lahko le še barve, nekaj dodatne opreme in razne dodatke (plastične zaščite odbijačev, mrežasta pregrada tovornega prostora, vlečna kljuka itd).

Jaz imam 2001 H6-3.0, če te karkoli zanima vprašaj ;-)

Je pa tako, da 3.0 res gre in odvisno koliko ti to sedaj pomeni. Če ja, potem ne gledati 2.5, če ne pa vzemi 2.5, ki ima cenejšo registracijo in sigurno kakšen liter nižjo porabo. Pa tek 3.0 motorja je skoraj neslišen in nezaznaven v avtu :cool:
95% of Subaru vehicles built in the last 10 years are still on the road.

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6612

Odgovor Avtor: gorazd0 » 17. Oktober 2008, 14:31

Nisem pa povsem razumel, kako je pri 3.0 razlika manjša... V čem? Kolikor sem bral, je za 3.0 ravno hec v tem, da skoraj "ni da ni" od opreme.
mislill sem na razliko v opremi Legacy - Outback; Legy 3.0 ma itak vse.. tko da Outback 3.0 ne more met kaj več opreme...
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
Unikat
Član Subaru kluba
Prispevki: 1111

Odgovor Avtor: Unikat » 17. Oktober 2008, 16:40

Krom maska je stvar okusa, meni se zdi prav lepa. Doma smo imeli 2003 Outbacka 2.5, pa je že pri 2.5 motorju od opreme ni da ni. Napisal si, da te zanimajo od 2004 dalje, zdaj nevem točno do katerega letnika, ker cena se krepko viša z novejšimi letniki. Doma imamo Outbacka 2007 3.0, glede opreme se z 2.5 ne more primerjat, od takšnih zanimiv stvari ki jih ima serijsko so recimo prestave na volanu, GPS z možnostjo predvajanja DVDjev (no, tale GPS je v Sloveniji popolnoma neuporaben, ker še ne obstaja karta, ki bi pokrivala našo kuro, imaš pa zato za vso severno, in zahodno evropo). Outback 3.0 ima recimo najbolj napreden pogon izmed vseh Subarujev ta hip. Vozi se ga otročje lahko, elektro krmiljen momo volan, zelo udobno podvozje s samoizravnalno zadnjo premo, ki se kljub mehkobi v ovinkih vseeno ne nagiba (nizko težišče - boxer), pelje se kot tank, tudi občutek za volanom je tak. Nevem kaj bi ti še povedal kaj takega, v nobenem primeru ti ne bo žal, če vzameš 2.5 ali pa 3.0, starejšega ali pa novejšega - Subaru je droga, ki se je ne moreš rešiti. :-)

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 17. Oktober 2008, 18:08

Unikat - hvala za tale super komentar!
Tisti GPS je res neroden za tole našo deželico, ampak me čisto nič ne moti, ker jo že poznam skoraj kot svoj žep (za vsak slučaj pa je še vseeno vedno nekje na dosegu papirnata verzija navigacije ;-) )
Me pa mikajo tisti "uheci" na volanu in SI-Drive (sm pač malo techno frika).
Cena je pa tko, za novega ravno nimam, za nekje dve do tri leta starega pa bi se brez problema našlo.
Sem vozil že 2.5 verzijo, in je že tista dovolj močna ter opremljena, le rabljenega najti s tako opremo kot si jo sam želim se dosti hitreje najde 3.0... Pa še konjenica je že prav nesramno spodobna :D

bikec303
Uporabnik foruma
Prispevki: 21

Odgovor Avtor: bikec303 » 20. Oktober 2008, 09:10

Nightwish napisal/-a:Unikat - hvala za tale super komentar!
Tisti GPS je res neroden za tole našo deželico, ampak me čisto nič ne moti, ker jo že poznam skoraj kot svoj žep (za vsak slučaj pa je še vseeno vedno nekje na dosegu papirnata verzija navigacije ;-) )
Me pa mikajo tisti "uheci" na volanu in SI-Drive (sm pač malo techno frika).
Cena je pa tko, za novega ravno nimam, za nekje dve do tri leta starega pa bi se brez problema našlo.
Sem vozil že 2.5 verzijo, in je že tista dovolj močna ter opremljena, le rabljenega najti s tako opremo kot si jo sam želim se dosti hitreje najde 3.0... Pa še konjenica je že prav nesramno spodobna :D
Si si mogoče ogledal mojega - http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2270156 - tudi pri ceni se lahko še kaj zmeniva.
Subaru for ever :)

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 21. Oktober 2008, 12:19

bikec303 - hvala, vendar je avto žal v planu šele za naslednje "proračunsko leto" :roll:
Če se iz tvojih prejšnjih postov pravilno spomnim ga prodajaš zaradi nakupa dizelske različice... Kako pa si kaj na splošno zadovoljen z njim - redni servis, še kaj drugega?

bikec303
Uporabnik foruma
Prispevki: 21

Odgovor Avtor: bikec303 » 21. Oktober 2008, 14:40

Saj verjetno te počakam do drugega leta (kupcev se žal ne otepam - kaj češ - recesija). Drugače pa Subaru je in bo Subaru - razen rednih servisov na 15k nič drugega. Enako je bilo pri Foresterju (kupljen nov - letnik 1998 - naredil 310k km)- razen ležajev in izpuha (2x) nič, ala pa redni servisi).
Takoda, ko boš imel prišparano, me pokliči, saj se mi ne mudi s prodajo (je itak zima vmes :lol: )
Subaru for ever :)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost