Nakup outbacka 2,5 bencin/plin

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Odgovori
Uporabniški avatar
subarukros
Član Subaru kluba
Prispevki: 61
Kraj: LUKOVICA

Nakup outbacka 2,5 bencin/plin

Odgovor Avtor: subarukros » 28. Junij 2010, 22:49

Pozdravljeni subarujci :)
Namen imam kupiti subaruja outback 2,5 l.2000
Pa me zanima ali se ga splača ali je bolš počakat na kaj bolšega?
Nisem pa preveč pri denarju. :D

na temu linku je:
http://www.bolha.com/subaru/subaru-outb ... s383940553

hvala vam za pomoč
leone 2,0 turbo intercoller wrx sti :)

tadejk
Uporabnik foruma
Prispevki: 262

Odgovor Avtor: tadejk » 29. Junij 2010, 00:21

Avta ne poznam. Glede plina pa je vprašanje, kako dela. Plinska napeljava ni večna, po desetih letih je lahko že marsikaj iztrošeno. Sicer se hitro čuti, če motor ne teče lepo na plin. Zato bo verjetno testna vožnja rešila vse dileme okoli tega.

Želim uspešen nakup,
Tadej K.
'05 Outback 2.5 AT LPG

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2434
Kraj: Vrhnika

Re: NAKUP OUTBACKA 2,5 bencin/plin

Odgovor Avtor: msenjur » 01. Julij 2010, 14:58

subarukros napisal/-a:Pozdravljeni subarujci :)
Namen imam kupiti subaruja outback 2,5 l.2000
Pa me zanima ali se ga splača ali je bolš počakat na kaj bolšega?
Nisem pa preveč pri denarju. :D

na temu linku je:
http://www.bolha.com/subaru/subaru-outb ... s383940553

hvala vam za pomoč
hja, poglej. jest tud kupujem outbacka, pa sm bil tud že pripravljen avtomatika kupit. pa so me prepričali, da naj ga raje ne kupim, ker drug menjalnik ne bo poceni. Avtomatiki so zelo delikatni, vprašanje, kako je bil vožen, vzdrževan... raje čakaj na ročnega, je dost bl zihr! (jest sm se naveličal čakati, in sem začel gledati po nemčiji in italiji... je mal več izbire)

Plin - tud so mi ga odsvetovali. Pri plinu moraš na 20.000km štimati ventile. To je spet en storšek, k ga moreš plačati. In na koncu ko izračunaš, se niti ne splača tok ta plin. In spet - ne veš, kako so bili ventili prej vzdrževani, kako je bila plinska naprava vgrajena...

tadejk
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: tadejk » 01. Julij 2010, 15:14

Jaz imam plin in AT, pa sem zaenkrat z obojim zelo zadovoljen. Do zdaj ni bilo nobenih posebnih stroškov, štelanje ventilov pa je bilo na pooblaščenem servisu vključeno v ceno servisa.

Sicer pa sta tako plin kot AT precej delikatni zadevi in se hitro opazi, če zadeva ne deluje OK.

Lp
'05 Outback 2.5 AT LPG

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 01. Julij 2010, 15:17

jap...

kako hitro se opazi? na tisti 1. testni vožnji zihr ne... (govorim za plin)

in koliko boš dal naslednje leto za štelanje ventilov?

tadejk
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: tadejk » 01. Julij 2010, 16:03

Komplet delo na pooblaščenem servisu redni pregled na 105k km je prišlo 180 eur, notri je všteto tudi štelanje ventilov.

Sicer ima OB 2.5. motor SOHC, kjer štelanje ventilov ne predstavlja nekega posebnega stroška. Druga zgodba so motorji DOHC, ki so vgrajeni v OB H6. Zadnjič se kričač ni odločil za vgradnjo plina ravno zaradi visokih stroškov vzdrževanja.

Lp
'05 Outback 2.5 AT LPG

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 01. Julij 2010, 16:28

a da ni več kot 180? no ja... potem se mogoče se splača malo izračunati, kaj če se mogoče plin poplača...

Uporabniški avatar
subarukros
Član Subaru kluba
Prispevki: 61
Kraj: LUKOVICA

Odgovor Avtor: subarukros » 01. Julij 2010, 17:53

hvala za info. ali mogoče kdo pozna ta avto na linku? zgodovino....
leone 2,0 turbo intercoller wrx sti :)

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7737
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 01. Julij 2010, 21:15

Svetujem npr. nakup Outbacka, ki nikoli ni videl plina in daste sami zmontirat enemu od vgrajevalcev. Novo je le novo.
Pa naj povem še to da je na plin avto še veliko bolj občutljiv na kake napake ali odstopanja vrednosti pri senzorjih, govorim seveda o avtu ki ima blizu 200.000km in nato vgradnja...

Uporabniški avatar
rokyluk
Uporabnik foruma
Prispevki: 123
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Odgovor Avtor: rokyluk » 12. Julij 2010, 11:02

Dejte povedat kakšen konkreten primer ko je prišlo do resne okvare avtomatskega menjalnika- ker to lapanje v prazno me ne prepriča...
To se mi zdi isto kot tiste pripovedke ko so vsi pomrli in nikoli več ni noben slišal za njih, ampak pripovedke so pa še vseeno pa jih govorijo...
"Mislis, da obstaja neka meja.Ko se je dotaknes, se nekaj zgodi.Šele tedaj ves, kje je tvoja meja."--->Ayrton Senna da Silva

Winners are simply willing to do what losers won't

Dai Nippon

Uporabniški avatar
rokyluk
Uporabnik foruma
Prispevki: 123
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Odgovor Avtor: rokyluk » 12. Julij 2010, 11:03

Drugač pa tale subi se mi zlo dopade

http://www.bolha.com/oglas383940553/slika0/subaru
"Mislis, da obstaja neka meja.Ko se je dotaknes, se nekaj zgodi.Šele tedaj ves, kje je tvoja meja."--->Ayrton Senna da Silva

Winners are simply willing to do what losers won't

Dai Nippon

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4578
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 12. Julij 2010, 11:32

Karlija uprasi :roll:

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7737
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 12. Julij 2010, 12:32

rokyluk napisal/-a:Dejte povedat kakšen konkreten primer ko je prišlo do resne okvare avtomatskega menjalnika- ker to lapanje v prazno me ne prepriča...
To se mi zdi isto kot tiste pripovedke ko so vsi pomrli in nikoli več ni noben slišal za njih, ampak pripovedke so pa še vseeno pa jih govorijo...
So primeri okvar prav tako kot okvare ročnih menjalnikov!!! Pri avtomatikih je to toliko dražje, ampak da bi pa bilo Subaruji kakorkoli znani po lomljivosti menjalnikov, mislim da ne . Osebno bi menjal olje in furu, moraš pa že za moje pojme na testni vožnji vedeti kako zadeve fukcionirajo, da ni kakega presenečenja v prvih nekaj 100 kilometrih.

tadejk
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: tadejk » 12. Julij 2010, 12:38

Pri mojem je prodajalec menjal AT z novim pri 90.000 km. Njegovo pojasnilo je bilo, da prenosi niso delali, če je bil volan v skrajni poziciji. Ker so popravila izjemno draga in ni nujno, da se vzrok za napako takoj odpravi, je iz previdnost menjal kar cel menjalnik.

(Ko sem na servisu spraševal, kaj bi lahko bil vzrok za okvaro, pa so se samo čudili simptomom.)

Lp
'05 Outback 2.5 AT LPG

Uporabniški avatar
cheno
kaj je AWD?
Prispevki: 2514

Odgovor Avtor: cheno » 12. Julij 2010, 12:43

kar se mene tiče so pri avtomatskih menjalnikih problem, uporabniki oz. servisi, kjer ne menjajo olja v menjalniku ali svetujejo menjavo. Ker od dveh avtomatskih menjalnikov ki sem jih videl, je bilo olje popolnoma črno(ATF je svetlo rdeče barve). Pri prvemu je požrlo planetarne zobnike, pri drugem je počila cevka od hladilnika za menjalnik, tm je pa zjebalo vse :shock: , ko bom obnavljal menjalnik bom naredil kakšne fotke, da boste vsi videli.Govora je o "phase 1" menajlnikih prvi letnik 90 drugi letnik 94, vmes je bilo mnogo popravkov, phase 2(99+) so boljši, glede na to da je veliko imprec WRX z avtomatskim menjalnikov v Ameriki.
The only treasure my car came with was rust...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov