Outback, nakup. Pomoč

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6086
Kraj: Črnuče

Re: Outback, nakup. Pomoč

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Marec 2013, 13:51

danci1973 napisal/-a:
dukimen napisal/-a: glede na tvoj quote: ".... To je tudi moja želja za legacy-ja - dvig za 5cm in večje gume gor. Ampak ali mi s časom ne znese, ko pa imam čas, pa nimam denarja, da bi to izvedel"... koliko denarja pa to znese?
Samo z dvignjemim Legacy-em in večjimi kolesi si 'nelegalen' (nehomologiran), z Outback-om pa si tudi 'serijski' pripravljen na 'off-road' podvige.

Če imaš kakršnekoli ambicije (tudi po lahkem) off-road-u, vzami Outbacka. Na asfaltu 'zna' vse, kar zna Legacy in to nič kaj slabše, na makadmu ali lahkem off-road-u pa bo (precej) lažje prebavil kakšno luknjo.

D.

Ena stvar, policaji ne marajo športnih vozil z znižanimi pnevmatikami in na splošno znižanih avtomobilov s spojlerji in podobno. V te se spuščajo redno. Dokler pa ti daješ višjo gumo na navadnega malo povišanega karavana, pa te noben ne bo povprašal po tem (legacy 195/60 ali 65/15, outback 205/70/15). Kvečjemu te pol "športniki" čudno gledajo, zakaj višaš avto. :D
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3448
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 19. Marec 2013, 13:57

nebivedu napisal/-a: Ena stvar, policaji ne marajo športnih vozil z znižanimi pnevmatikami in na splošno znižanih avtomobilov s spojlerji in podobno. V te se spuščajo redno. Dokler pa ti daješ višjo gumo na navadnega malo povišanega karavana, pa te noben ne bo povprašal po tem (legacy 195/60 ali 65/15, outback 205/70/15). Kvečjemu te pol "športniki" čudno gledajo, zakaj višaš avto. :D
Kar pa ne spremeni dejstva, da si nelegalen in v primeru kakšnega 'incidenta' te lahko to drago stane.

D.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Marec 2013, 14:27

Lahko pa homologiraš višjo gumo, pa potem nimaš problemov. Cena homologacije je pa mnogo nižja v primerjavi med legacy-jem in outbackom v ceni za isti letnik.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 19. Marec 2013, 15:06

nebivedu napisal/-a:Lahko pa homologiraš višjo gumo, pa potem nimaš problemov. Cena homologacije je pa mnogo nižja v primerjavi med legacy-jem in outbackom v ceni za isti letnik.
Vso srečo... :lol:

D.

Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6612
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 19. Marec 2013, 15:23

Tole s homolomo gume ne gre skoz niti v teoriji. Sem probal. Z nižjo (in biiiiistveno cenejšo).

Na koncu sem se pač sprijaznil, da se bom vozil z nelegalnimi gumami.
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
dukimen
Uporabnik foruma
Prispevki: 42

Odgovor Avtor: dukimen » 19. Marec 2013, 15:55

danci1973 napisal/-a:Mislim, da je bila 'debata' le, ali imajo 4- ali 5- stopenjsko avtomatiko... In zaključek, koilikor sem razumel, je, da imajo tisti z 2.5 motorjem 4-stopenjsko, tisti s 3.0 motorjem pa 5-stopenjsko. D.
my bad :oops: ...

glede gum se malo preigral, da bi dobil 5 cm razlike http://www.miata.net/garage/tirecalc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
predvidevam, da se menja v kompletu s platišči...
bi morda imel en višji komplet za kakšno daljšo in resno turo, samo premontiraš kolesa (že tako ali tako za tako turo pelješ na strehi 2 rezervna kolesa... samo če niso kolesa enakih dimenzij verjetno nastane problem glede AWD??) ....hitrost in prevoženo kilometražo pa tako spremljaš preko navigacije....

koliko pa je sploh ta vrednostna razlika med Legacy in Outbackom, ki je bila že parkrat omenjena
http://www.pic4ever.com/images/129fs238648.gifListen to Yoda. “Try Not. Do or do not – there is no try.”

Uporabniški avatar
galimim
Uporabnik foruma
Prispevki: 517
Kraj: Grosuplje okolica-na hribu pod cerkvico

Odgovor Avtor: galimim » 19. Marec 2013, 20:08

dukimen napisal/-a:... samo če niso kolesa enakih dimenzij verjetno nastane problem glede AWD??...
Ja use gume morejo bit enake dimenzije drugače bo šla visko sklopka rakom žvižgat, 1000€ za novo pa tudi.
Ex Renault Twingo
Toyota Corrola 1.4VVT 2004

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 20. Marec 2013, 07:23

Razlike so tam od 5 do 6.000 evrov. Legacy 2007 je od 9 do 10.000, outback 2007 stane pa od 15 do 16.000.

Homologacija nižje gume je problem pri vseh (spet smo pri športnikih), homologacija višje pa ne ravno. Vsaj na LPP se homologira ogromno terencev za večje gume (in to konkretno večje - recimo iz 31" na 35 ali celo 37", kar je v premeru tudi do 20cm večja guma) , pa ne delajo nekih problemov pri tem.

Gabrc
Uporabnik foruma
Prispevki: 124
Kraj: GABERJE

Odgovor Avtor: Gabrc » 20. Marec 2013, 09:26

Jaz menim da je neka povprečna ali realna razlika v ceni med Legacyem in Outbackom med 1500 in 2000 euri.
Tukaj se ne gre orientirati samo na cene ki so na avto.netu.
Outback 2007 letnik: lahko sprašuješ 14 do 16k eur,druga zgodba pa je za koliko ga lahko prodaš.
Pa tudi ne vem zakaj bi bil Outback toliko dražji od Legacya,saj gre v osnovi praktično za isti avto,le da je Outback bolj dvignjen.

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4895
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 20. Marec 2013, 09:55

Višina naredi svoje ;-)
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 20. Marec 2013, 10:41

Ko sem kupil legacy-ja sem na dvorišču pri Karlu nasedel. To se mi ni zgodilo zadnjih nekaj let, da bi kje nasedel na ravnem. in to je razlika legacy - outback/forester, ki je zelo pomembna, če greš na kako potovanje po državah, kjer je blatni kolovoz edina pot, ki jo imenujejo regionalka.

Uporabniški avatar
dukimen
Uporabnik foruma
Prispevki: 42

Odgovor Avtor: dukimen » 20. Marec 2013, 11:51

super ste mi pomagali, hvala.

imam še dve vprašanji:
nekdo mi je omenil, da je Outback l.2007 facelift in da je vizuelno drugačen, jaz kljub intenzivnem guglanju in primerjanju slik ne vidim tega :/

če ugodno dobim bifuel in se odločim vzet ven plinski rezervoar (za stalno ali začasno), ker nujno potrebujem prostor za rezervno gumo, je to možno brez komplikacij?
http://www.pic4ever.com/images/129fs238648.gifListen to Yoda. “Try Not. Do or do not – there is no try.”

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 20. Marec 2013, 12:40

dukimen napisal/-a:super ste mi pomagali, hvala.

imam še dve vprašanji:
nekdo mi je omenil, da je Outback l.2007 facelift in da je vizuelno drugačen, jaz kljub intenzivnem guglanju in primerjanju slik ne vidim tega :/
Pred facelift-om:
outback_prefacelift.jpg
Po faceliftu:
outback_facelift.jpg
Maska in zadnji del prednjih luči. Verjetno so še kaki drugi kozmetični 'popravki' na zadnjem koncu.

D.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 20. Marec 2013, 12:51

Kar se pa tiče notranjosti, pa je od 2007 naprej avtomatska klima dvo-področna.

D:

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 20. Marec 2013, 12:59

dukimen napisal/-a:če ugodno dobim bifuel in se odločim vzet ven plinski rezervoar (za stalno ali začasno), ker nujno potrebujem prostor za rezervno gumo, je to možno brez komplikacij?

Nebi jaz ven dajal tega, ker zna biti uporabno da se voziš na plin, raje tatanko rezervno gumo v lepo vrečo in jo pokonci v prtljažnik zmontiraš dokler se voziš tu naokoli.
Za na daljša potovanja imaš pa itak offroad košaro(prtljažnik) na avtu in daš gor obe gumi, ker sta lažje dostopni (kot vse zmetat ven iz prtljažnika, da prideš do gume pod vsem tovorom).

Jaz sem imel takole košaro na foriju za v Maroko.
http://www.shrani.si/t/3q/gb/2F1fl27l/image00045.jpg http://www.shrani.si/t/12/b8/1D8F9iNj/image00046.jpg

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost