Outback, nakup. Pomoč

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Odgovori
Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3425
Kraj: Krško

Re: Outback, nakup. Pomoč

Odgovor Avtor: strumf666 » 23. Maj 2013, 23:47

Nebivedu ti lahko iz prve roke pove, kako je bilo v maroku s foresterjem. Mislim, da je napisal, da z njihovim bencinom kej več kot 100 avto ni hotel it.
Senzor odmične gredi, glavne gredi, pa knock senzor so različne stvari. Filtra za gorivo pa preveri, ker sta verjetno dva, prvi je vrečka na pumpi v posodi za gorivno, drugi pa pločevinka v motornem prostoru.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6086
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 24. Maj 2013, 07:25

dukimen napisal/-a:Sem omenil mojo namero z Outbackom v Mongolijo, pa mi pravi, da zna biti problem z 80 oktanskim bencinom. On je zato svojega bencinskega Patrola zamenjal za dizel Toyoto. Je pa delal za Subaruja in pravi, če bom šel z letnikom 98 ali novejši, obvezno s seboj OBD tester, senzor odmične gredi (?knock senzor) in rezervne filtre za gorivo, itd.
KAj pravijo izkušnje (če jih kdo ima z benc.motorji v teh deželah)? Kaj pravi teorija za uporabo nizkooktanskega bencina v navadnih ( ne-turbo) Subaru mašinah?
Maroko je bila kar zanimiva izkušnja. Ponoči sem nabiral mrčeš na hladilniku (med lučmi), podnevi pa orenk vročina, da je klima na polno delala.
Za bencin imajo sicer napisano 91 oktanov, ampak je veliko manj, a se pri navadni vožnji ne pozna. Ko pa prideš na avtocesto, pa vidiš razliko. S polnim gasom, pedalom zabitim v poden, je avto po ravnini šel največ 130 po števcu. Poraba je sicer narastla, ampak avto je delal brez problemov tudi nad 3000 metri nadmorske višine (maksimum je bil 3257m in največji dvig je bil v enem dnevu iz 1300 mnv na 3257mnv). Nisem rabil pa nobenih senzorjev, samo filtre za zrak in za gorivo.
Imel sem pa s seboj za vsak slučaj:
- kufer orodja
- 2 zračna filtra,
- 1 bencinski filter,
- 5 litrov olja za motor + oljni filter,
- 2 litra olja za menjalnik in diferencial
- 4 svečke
- eno prednjo in eno zadnjo polosovino z zgloboma
- 2 rezervni gumi

Od vsega sem rabil samo 1l olja na avtocesti za nazaj (po 5000 prevoženih) in obe rezervni gumi, ker sem 2 gumi zluknjal v eno vožnji čez gore.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
dukimen
Uporabnik foruma
Prispevki: 42

Odgovor Avtor: dukimen » 05. Junij 2016, 18:13

dukimen napisal/-a:moja želja je letnik 2005/6 - 2009, bencinar 2.5 (brez plina), avtomatik
......sicer gledam Outbacka in eventuelno Foresterja,
sicer je trajalo malo dlje časa ;) ampak zvezda je dobila družbo (hvala za nasvete) :cool:
k hiši se je pripeljal Outback 2.5 Unlimited :c

zvezda še vedno za veter v laseh, Subaru pa za s ceste zapeljati
http://shrani.si/t/18/T0/3gf1Vey0/img1838.jpg
http://www.pic4ever.com/images/129fs238648.gifListen to Yoda. “Try Not. Do or do not – there is no try.”

Uporabniški avatar
kamsedlo
Član Subaru kluba
Prispevki: 510
Kraj: Mengeš

Odgovor Avtor: kamsedlo » 05. Junij 2016, 19:31

Čestitke ob nakupu in veliko varnih km. :thup
Forester diesel

Uporabniški avatar
Legacy_46
Član Subaru kluba
Prispevki: 1347
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: Legacy_46 » 05. Junij 2016, 20:08

Čestitam. Mercedes ima samo eno zvezdico, Subaru jih ima šest :)
WRX Cup Edition

Uporabniški avatar
picinni
Član Subaru kluba
Prispevki: 3357
Kraj: Atrans
Kontakt:

Odgovor Avtor: picinni » 05. Junij 2016, 20:32

Čestitke! In kakšni so kaj občutki. Sedeži so v redu?
Go Westy, go!

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2886

Odgovor Avtor: Sajmon » 05. Junij 2016, 21:00

Uuu, tole je pa najnovejši, že polepšan model. Čestitke! Čakalna doba?

Uporabniški avatar
dukimen
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: dukimen » 06. Junij 2016, 10:19

lep je res u nulo... in verjamem, da bo tudi dobro služil :thup
picinni napisal/-a:Čestitke! In kakšni so kaj občutki. Sedeži so v redu?
:) se kar v redu pelje... ga bo pa potrebno stestirati v različnih pogojih
Sajmon napisal/-a:Uuu, tole je pa najnovejši, že polepšan model. Čestitke! Čakalna doba?
nekaj drobnarij smo dodali in čakali skoraj 4 mesece. ravno prav, da smo nabrali denar ;)

Imam pa eno vprašanje: na avtu so bridgestone dueler h/p sport, za katere berem da niso najboljše v mokrem.
Jih je kdo že imel na avtu? Kako se obnašajo?
http://www.pic4ever.com/images/129fs238648.gifListen to Yoda. “Try Not. Do or do not – there is no try.”

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 06. Junij 2016, 10:53

duelerce niso za nič dobre.

Če poveš dimenzijo, ti lahko zrihtam yokohamo ATS za na tvoj avto. Dobra guma, meni je komplet na foresterju zdržal 72k kilometrov, zdej jih pa še Karli goni naprej na svojem, tako da so vsaj 80k že naredile, pa Karli pravi da še držijo.

Je Mongolija še želja?
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
dukimen
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: dukimen » 06. Junij 2016, 12:33

nebivedu napisal/-a:duelerce niso za nič dobre.

Če poveš dimenzijo, ti lahko zrihtam yokohamo ATS za na tvoj avto. Dobra guma, meni je komplet na foresterju zdržal 72k kilometrov, zdej jih pa še Karli goni naprej na svojem, tako da so vsaj 80k že naredile, pa Karli pravi da še držijo.

Je Mongolija še želja?
kar ne predstavljam si zamenjat čisto nove gume :(
če in ko bom menjal (in tudi nabavljal zimske) se sigurno javim za nasvet

najprej bi rad ponovil lansko Jugo, ki sva jo z ženo prevozila z vetrom v laseh in sva si kar nekajkrat zaželela zapeljat s ceste, sploh na Durmitorju
http://shrani.si/t/j/SO/4IBc2pTS/juga-2015.jpg

potem je v planu malo daljša v Pireneje, po francoski strani do Atlantika in po španski nazaj
(če me bo le zdravje služilo :thup )

Mongolijo sem odmislil, ker se mi zdi novega avta škoda, pa še moj prijatelj, ki je bil tudi kandidat za to pot je žal preminil v prometni :-( . Z njim sva l.2012 prevozila Alpe in Dolomite https://vimeo.com/45896071" onclick="window.open(this.href);return false;
Tudi Pireneje sva planirala skupaj prevozit...

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 06. Junij 2016, 12:47

Letos sem imel namen it do izvira Tare v Srbiji in potem ob reki do črne gore, od tam pa potem mimo plitvic in Željave (podzemno letališče) nazaj preko velebita. Sem tudi tukaj napisal, če bi bil kdo za, pa se ni nič kaj dosti junakov našlo. Res pa da sem mislil večino poti ob reki narest po makadamih.

Mogoče pa se mi bo to uresničilo letos septembra. Mogoče pa se kaj zmenimo in gremo skupaj. Pa potem se bo še kdo opogumil verjetno.

Uporabniški avatar
dukimen
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: dukimen » 06. Junij 2016, 13:53

@nebivedu
to pa bo uživancija!
če boš že v Črni gori potem obvezno čez Durmitor. Midva sva peljala od Žabljaka do Trse (sicer je to motoristična ruta). Cesta ozka, pokrajina in pogledi pa nepozabni :D

Kako si mislil izvir Tare v Srbiji?

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 06. Junij 2016, 14:24

Tara kot planina med bosno in srbijo kjer izvira Drina, potem pa še ob reki Tari (ki se zliva v Drino) in njenih kanjonih v črni gori.

Uporabniški avatar
dukimen
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: dukimen » 06. Junij 2016, 14:42

bil tam
http://shrani.si/t/3Y/Qr/3VcQ1AHR/img6755.jpg

ne da se primerjati z nacionalnim parkom Durmitor

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4468
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 06. Junij 2016, 19:39

@nebivedu, letos ne, naslednje leto bi pa mogoce ze bla kaksna taksna turca izvedljiva. Trenutno res se avto ni v stanju za tako pot.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost