Nakup Legacy H6, 2005 letnik

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

andraz3d
Novinec
Prispevki: 9

Odgovor Avtor: andraz3d » 31. December 2010, 18:45

hehe, tole, da bi saab zice selil med avti, hehe.. tocno vem, kaj mislis. So odlicni. Podobno super so od Lancie thesis, mercedesa E, phaetona ... :)...

fora, da bi rad mel rocni menjalnik, je samo vec al manj znano mnenje, da subarujevi avtomatiki pac niso ne vem kaj.

j4ka
Uporabnik foruma
Prispevki: 548
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Avtor: j4ka » 31. December 2010, 19:06

lahko pa pocakas se par let na saaba 9-5 turbo6 awd...aja, sej ta avto se da dobit za ful cenej v obliki insignie opc :cool:

ne, resno, pozabil sem omenit se saaba 9-3 turbo-x... 2.8 V6 4x4. cene so mislim da okrog 30k za par let starega z malo km.

oba imata saab zice ;-)

malo sale...srecno v nl pa lepo praznujte!
sapere aude

Uporabniški avatar
Perezvon
Uporabnik foruma
Prispevki: 125

Odgovor Avtor: Perezvon » 31. December 2010, 19:12

Ena možnost bi bila tudi Honda Legend.

Avto je zelo močan, mislim, da je 3.5L V6 motor s tehnologijo V-TEC, zmore okrog 300 konjev.

Stvar te nalepi na zice, ko daš gas. Avtomatik je hiter in zelo odziven, vožnja pa neverjetno tiha.
Poraba ni prehuda 10-15 L.

AWD je odličen (navor prenese tudi na eno samo kolo z oprijemom), sem preizkusil.

Sedeži so udobni, usnjeni in z dobro ledveno oporo.

Edino, kar me je motilo na tem avtu, je preglednost nazaj, ker nisem vajen uporabljati kamere in zaslona, ki sta vgrajena.

Klima je vrhunska, tiha, nič ne piha v oči, ohladi pa v parih minutah razgret avto.

andraz3d
Novinec
Prispevki: 9

Odgovor Avtor: andraz3d » 31. December 2010, 19:25

tole glede legenda sem, ne mors verjet, tud gruntal. Ampak ta avto je potem ze par tisoc zunaj mojega zeljenega dosega. In najbrz potem lahko zacnem spet gledat mercedese pa phaetona :). Ta ma tud 4x4 :)

j4ka
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: j4ka » 01. Januar 2011, 11:59

tud passat ma 4motion pa 6 cilindrov. men se zdi, da tud skoda superb prve generacije ;-)
sapere aude

Uporabniški avatar
birdy
Uporabnik foruma
Prispevki: 2204
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: birdy » 01. Januar 2011, 12:42

sam novi passsat mislm da ma haldex :?

j4ka
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: j4ka » 01. Januar 2011, 13:31

sej haldex jih ma vecina, tud v saabu je haldex recimo. sam je razlika med haldex 3. in 4. generacije. ta zadnja je baje proti prejsnji kot dan pa noc. ne morem pa trdit, ker se nisem probal zadnje. ce se osredotocmo na kakovost pogona, potem itak debata nima smisla, se posebi ce upostevamo, na katerem forumu smo :-) samo ce gledamo na vse andrazeve postavke, je tip pogona nekje na sredini seznama.

(ce bi bil seznam moj, bi postavka s 6 cilindri odpadla, pa dodal bi preverjeno robustno podvozje na primer)
sapere aude

Uporabniški avatar
kricac
Član Subaru kluba
Prispevki: 245
Kraj: Vransko

Odgovor Avtor: kricac » 01. Januar 2011, 20:48

med stvarmi, ki me nervirajo dodajam še:

- osvetlitev potniške kabine ... a bi bilo tako zelo težko eno žarnico dat še spredaj, da bi bila kabina osvetljena, kot se šika?
Outback 3.0 ... GRRRRRR! ;)

subarko
Uporabnik foruma
Prispevki: 156
Kraj: Kamnik

Re: Legacy 6 cilinder, 2005 letnik

Odgovor Avtor: subarko » 03. Januar 2011, 09:59

kricac napisal/-a:
andraz3d napisal/-a: Na shortlisto je prisel tudi legacy, 2005 letnik, 6 cilinder, z rocnim menjalnikom.
Imam 2005 3.0 outbacka z vsem zgoraj napisanim ... samo plina nimam, pa avtomatik je, ker mi ni čisto jasno, zakaj bi želel imet ročni menjalnik pri tako močnem in kamot avtu ...

Avto je prav fin ... pije med 10 in 11, ampak delam 120 km na dan v službo, pri čemer je 112km po avtocesti pri 130 na uro ...

Kaj bi na njem spremenil:

- skopil bi dizajnerja avdio sistema ... prešaltal z Vulve, v katerih sem že tako ultimativen sistem HU-803 v petih letih spedenal do konca, na tole gajbo od audio sistema ... menda je najboljši serijski, ampak je čisto sranje! zbiram ideje, kako spulit ven vse zvočnike in kable in jih zamenjat ...
- skopil bi človeka, ki je imel idejo in na zadnjo šipo anteno namontiral MED grelnike ... ko greješ, šumi k svina!
- vzel bi sedeže iz saaba in jih po pošti poslal na fuji heavy industries, da jih predelajo na subarujeve nosilce
- vzglavnik prednjih sedežev ... kje so pa te vzeli? iz dacie?
- strešne sani ... pa kaj jim je bilo, ko so to sranje dajali na avto! nekaj orto nestandardnega s totalno čudnim razmakom, tako da si ful omejen pri dolžini letev
- zaklepanje oken je narejeno butasto ... ko spredaj zakleneš stekla, jih niti voznik ne more odpirat (drugih)
- odpiranje pokrova motorja je na bedastem mestu ... ko lezeš notri/ven se zgodi, da z nogo odpreš pokrov, pol se pa alarm vklopi v kabini "err HC" in moraš spet zapirat pokrov

to je približno to ... če bi se pa rad malo zapeljal, pa pokliči ... ni blema ... skočiva na ene kremšnite, da dobiš občutek ...
Ne vem kakšne sedeže imaš ti (mogoče so v outbacku drugačni), ampak v mojem legacyu 2005 so prav odlični imel sem tudi saaba 93 pa ne morem reči, da so boljši kvečjem slabši.

lp

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6176
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 03. Januar 2011, 10:12

saab 93 ni lih pojem dobrega saaba (vektra al insignia pod saabovo značko).
Probaj kake sedeže v 95 po možnosti 95 aero, pa boš videl da so sedeži v 93 daleč za leseno žlico.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

subarko
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: subarko » 03. Januar 2011, 12:47

nebivedu napisal/-a:saab 93 ni lih pojem dobrega saaba (vektra al insignia pod saabovo značko).
Probaj kake sedeže v 95 po možnosti 95 aero, pa boš videl da so sedeži v 93 daleč za leseno žlico.
Jaz sem imel saab 93 l. 99, čeprav je že bil v kompaniji z GM je bil to še pravi Saab tko, da vem kakšni so sedeži in kvaliteta Saab-a

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6176
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 03. Januar 2011, 13:04

Paradni konj saab-a je model 95. Od manjših modelov je bil samo stari 900 turbo in 93 aero od novejših, da je imel boljše sedeže.

Sedeži iz 95 so premija proti tistim iz 93.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

subarko
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: subarko » 03. Januar 2011, 16:22

nebivedu napisal/-a:Paradni konj saab-a je model 95. Od manjših modelov je bil samo stari 900 turbo in 93 aero od novejših, da je imel boljše sedeže.

Sedeži iz 95 so premija proti tistim iz 93.
Kar sem jih jaz videl med njimi so bili tudi aeroti se ne morem čisto strinjati s tabo, so boljši niso pa ne vem kakšen presežek.

Uporabniški avatar
kricac
Član Subaru kluba
Prispevki: 245
Kraj: Vransko

Re: Legacy 6 cilinder, 2005 letnik

Odgovor Avtor: kricac » 04. Januar 2011, 15:19

subarko napisal/-a: Ne vem kakšne sedeže imaš ti (mogoče so v outbacku drugačni), ampak v mojem legacyu 2005 so prav odlični
Nimam pojma, kakšni sedeži so po imenu ... glede na opremo avta (kupil sem ga rabljenega) pa so najboljši ledrasti, ki se v outbacku za denar da kupit ... ampak so še vedno jajc
imel sem tudi saaba 93 pa ne morem reči, da so boljši kvečjem slabši.
Ne verjamem. Potem si moral imeti nekaj totalno opuljenega ... 900, 95 in tudi 93 cabrio, ki sem jih imel možnost vozit, so imeli vsi za vsaj tri do pet razredov boljše sedeže od teh ... vmes pride še cel kup drugih avtov, tudi vulva, pa celo Kia Carnival ...
Outback 3.0 ... GRRRRRR! ;)

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2434
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: msenjur » 04. Januar 2011, 19:02

uf, lahko rečem le to: ti si pa strog!

samo... verjetno je se tukaj skriva tista razlika 10k€ v ceni... japonci se niso tok predajali udobnosti, pač pa so več truda vložili v tehniko.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost