Pomoč/Nasvet pri nakupu

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Gabrc
Uporabnik foruma
Prispevki: 125
Kraj: GABERJE

Re: Pomoč/Nasvet pri nakupu

Odgovor Avtor: Gabrc » 23. December 2014, 09:06

Imam enega Outbacka z plinom,ki bi lahko prišel v upoštev...

sco4x4
Novinec
Prispevki: 13

Odgovor Avtor: sco4x4 » 28. December 2014, 14:32

Se opravičujem za mal daljši mrk, Klemz in Gaberc - so bili prazniki in sem bil mal miselno odsoten :)

Klemz o katerem avtu 3.0. pa je govora? Je na plin, letnik, ohranjenost, okvirna cena, slikca?
Gaberc kako ohranjen pa je Outback, mogoče okvirna cena, slikca?

Hvala obema za ponujeno!!!

Lp

mesecnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 1351

Odgovor Avtor: mesecnik » 28. December 2014, 14:44

Klemzov je prodan.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4657
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 28. December 2014, 19:42

Biu pa ni biu :lol: Avto ostaja v moji lasti :thup

Gabrc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Gabrc » 28. December 2014, 22:07

Outback je lepo ohranjen,nikoli karamboliran.
Je pa avto letnik 12/2003,model pa ta, katerega so izdelovali od konca 2003 pa do konca 2006.
Avto ima realnih 175000km! Velik servis je bil narejen pri 92000km,plinski sistem ima Lovato,deluje odlično.
Obut je v praktično nove M+S gume Maragoni.
Avto pa je trenutno pri mehaniku,kjer čaka da pride na vrsto za predelavo iz dvomasnega vztrajnika na enomasni,se pravi da bo posledično dobil tudi novo sklopko,avtu se bo še na novo preventivno nastavilo ventile.
Ko bo to storjeno gre avto še na servis plina,kjer se bo zamenjalo filter plina.
Na avtu se je pred kratkim zamenjalo 1.Lambda sondo,ter prednja zavorna diska.
Po teh posegih bi moral bit avto poštiman kot je treba. Tak bo na voljo za 6300 eur.
V kolikor bi vas avto zanimal vam lahko slike pošljem šele v torek,ker je kot sem že omenil avto pri mehaniku in ga nimam doma.

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma
Prispevki: 682

Odgovor Avtor: Fusion » 29. December 2014, 14:56

Gabrc napisal/-a:predelavo iz dvomasnega vztrajnika na enomasni,se pravi da bo posledično dobil tudi novo sklopko
lahko poveš kakšen strošek bo to, pa kje si dele nabavil.
Hvala!

Gabrc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Gabrc » 29. December 2014, 19:03

Strošek predelave iz dvomasnega vztrajnika na enomasni stane cca 330 eur.
Novo sklopko dobim z popustom za cca 150eur, za cca 70eur lahko dobiš rabljen enomasni vztrajnik,le tega moraš dat postružit ter zamenjat ležajček. Delo pa je cca 100 eur.
Sklopko ti lahko jaz zrihtam,če jo sam ne dobiš kje po podobni ceni,za vztrajnik pa kontaktiraj Tinčka iz foruma.

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4921
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 29. December 2014, 20:06

Fusion pozabi, tele predelave na enomasni vztrajnik so samo za bencinarje.
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma
Prispevki: 682

Odgovor Avtor: Fusion » 29. December 2014, 23:03

Ok, obema hvala;)

sco4x4
Novinec
Prispevki: 13

Odgovor Avtor: sco4x4 » 03. Januar 2015, 15:51

Pozdravljeni,
Hvala vsem za vse nasvete, ponudbe,...
Naj sporočim da je odločitev padla, vozilo pa je doma.
Po dolgem premisleku, večih ogledih itd se je ponudila ugodna priložnost za nakup Mazde3 (bencin). Večina vas bo mnenja da sem napisal čisto drugačne zahteve, kar je sicer res. Želel sem si 4x4, veliko prostora, itd.
Vendar naj povem da sem vozilo pred nakupom sprobal, voziček gre vanj brez problema, prostora pa ostane še za kakšno torbo ali dve. Avto mi je všeč že od samega prihoda na trg, prav tako se je na testih izkazal za dobro vozilo, motor je nova generacija, ima ketno, ni turbine, ni velikega servisa, redni servisi so nekje do 150E, garancija 5let oziroma 150 000 km, avto samo 2000 km, všečen tako na vzven, kot na vznoter, drža za volanom meni fenomenalna. Skratka po testni vožnji sem šel na testne vožnje še s Ford Cmax, Renault Clio karavan, Kia Ceed karavan, skratka glede vožnje ni nihče primerljiv, drugo, nihče nima verige, vsi imajo turbine tudi bencinski motorji, da ne omenjam ko sem si ogledoval testne primerke, povsod je bila kakšna "napakica" in to pri vozilih starih še niti leto dni.
Kar se tiče Subarujev, Ogledani na plin niti slučajno niso bili vredni svojega denarja - ABC avto, ogledani dizli so imeli še EURO4 motorje (cenovno v mojem dometu), tako da sem se odločil da vseh niti ne grem pogledati. Gledal sem še škodo 4x4, BMW 4x4 (njihova ohranjenost me je presenetila - pozitivno), vendar ponovno cena tako kot pri subaruju nekje do 15000E kilometri pa vsi krepko čez 100 000. In ravno kilometri, letnik, EURO4 motor oziroma pri ogledanih plinskih "čudna" napeljava in zgaranost vozila je neprimerno prevelika glede na obljubljene km na števcu vozila, so na koncu prevladali v odločitvi med Subarujem in Mazdo. Ogledoval sem si samo vozila dostopna na Leazing - zaradi financiranja.

Po prvih km mi ni žal za nakup, kljub manj prostora v prtljažniku, želja po Subarujevem 4x4 pa še vedno ni umrla, in če bo sreča bo čez kakšno leto morda dve prišel na vrsto Forester (seveda starejši model)- To bo vozilo za mojo dušo, saj uživam v offroad vožnji in je Forester edini Subarujev model ki je vsaj malo dvignjen od tal.

lp

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost