Pomoč/Nasvet pri nakupu

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

timoban
Uporabnik foruma
Prispevki: 52
Kraj: jesenice

Re: Pomoč/Nasvet pri nakupu

Odgovor Avtor: timoban » 17. December 2014, 17:48

Zdravo,

Foresterja sem gledal tudi jaz. Pomoje je dalec od dobre ohranjenosti. Notranjost je vsa zapacana, obratomer ne deluje, senzor za zunanjo temberaturo tudi ne, voznikov sedez je slabo pritrjen, ne da se premaknit toliko naprej, da bi lahko normalno sedel in vozil (mam 186 cm), pod havbo zgleda, kot da bi enkrat vrglo ven vso vodo - moje mnenje, nisem nevemkaksen strokovnjak, avto vzge bolj pocasi, servisna knjiga ima od 94000 do 142000 "luknjo", naprej pa nisem vec gledal,ker, ce nekdo za avto v takem stanju obkljuka "odlicno ohranjeno", se pomoje mal norca dela iz morebitnih kupcev.

Zna bit kar problem dobit dobrga subaruja, sploh pri teh nasih kontejnerskih prodajalcih. Sam ze cel teden gledam in iscem (pa se ze v startu izogibam splosno znanim nategunskim "avtohisam). Teska bo.

Lp Ales

timoban
Uporabnik foruma
Prispevki: 52
Kraj: jesenice

Odgovor Avtor: timoban » 17. December 2014, 18:14

Sem sel gledat tudi v Avto Ljubljana, k majo une tri subaruje. Tocno tega z 181.000 nisem gledal, pogledal sem na brzino outbacka in onega drugega legacya z 167.000 km na stevcu. Legacy se cel zatrese, k spustis gas (baje da klimo vklaplja in izklaplja), prizgala se je tudi lucka za olje (naj bi prevec stal pod naklonom, k so ga peljal na tovornjaku), outback zgleda se kar uredu, se pa nisem prevec poglabljal vanj, ker mi oblikovno ni najlepsi, pa zadnji servisni listek je na cca. 90.000 km, servisne naj bi sicer bile, ampak nismo prisli do njih.
Gledat sem sel se unga legacya na Avto Triglav, pa je ves popraskan, prednji odbijac je poskodovan, notranjost pa kot da bi bil do polovice potopljen.
Nasploh vsi te ogledani avti dajejo vtis, kot da je za njimi precej vec km, kot pa jim kaze na stevcu. Sem sel prov za foro pogledat se par rabljenih avtov na en pooblascen servis, kjer si ravno ne morejo privoscit kaksne blamaze, pa so avti, kot da bi prisli iz drugega sveta. Pri podobni in tudi vecji kilometrini na stevcu.

Lp Ales

sco4x4
Novinec
Prispevki: 13

Odgovor Avtor: sco4x4 » 18. December 2014, 11:47

Kako je s turbino. Vem da je to velik strošek, pa me zanima zaradi česa turbina sploh gre (nepravilna vožnja?).
Kar se pa tiče bencinarja, bi prišel v poštev, če bi bil v kombinaciji s plinom, vendar če sem iskren se jih pri nas prodaja res malo in še ti mi delujejo precej zmatrano že na slikah, kako je potem šele v živo? Pa še težko si prepričan v kvaliteto plinske napeljave.

lp

Uporabniški avatar
Legacy_46
Član Subaru kluba
Prispevki: 1356
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: Legacy_46 » 18. December 2014, 16:04

Zato pa je edina pametna rešitev, da se najde en lep subaru z bencinskim motorjem brez plina (plin je za kuhat), poraba je poraba, subaru je subaru!
Ne me jemat preveč resno ;)
WRX Cup Edition

Gabrc
Uporabnik foruma
Prispevki: 124
Kraj: GABERJE

Odgovor Avtor: Gabrc » 18. December 2014, 16:53

Plin je čisto ok,tudi za Subaruje... So pa eni modeli malček bolj primerni kot drugi. Jaz osebno nebi imel na plin predelanega samo Subaruja z turbino,čeprav se tudi to da, da zadeva dolgoročno funkcionira.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4501
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 19. December 2014, 18:30

sco4x4 napisal/-a:Kako je s turbino. Vem da je to velik strošek, pa me zanima zaradi česa turbina sploh gre (nepravilna vožnja?).
Kar se pa tiče bencinarja, bi prišel v poštev, če bi bil v kombinaciji s plinom, vendar če sem iskren se jih pri nas prodaja res malo in še ti mi delujejo precej zmatrano že na slikah, kako je potem šele v živo? Pa še težko si prepričan v kvaliteto plinske napeljave.

lp
Lahko prideš mojga pogledat če te zanima.

Uporabniški avatar
subi4x4
Uporabnik foruma
Prispevki: 743
Kraj: Podljubelj
Kontakt:

Odgovor Avtor: subi4x4 » 20. December 2014, 15:11

Po avto pojdi v nemčijo, je dosti primerkov za pošten denar, jaz sem z mojim legijem super zadovoljen, pač če misliš kupiti diesela kupiš takega , ki ima menjan motor, seveda na subaru servisu z vsemi računi, izbiraš med opremami in barvami itd...tu pri nas ni nič.

Glede RAV-a 4, te pa ne razumem , starši ga vozijo, 136 hp diesel 2.2. in je poraba okol 7- 7.5, enako porabo sem imel jaz na 180 hp avensisu, d-cat motor.
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drive you.
In Japan car BREAK you.

sco4x4
Novinec

Odgovor Avtor: sco4x4 » 21. December 2014, 18:55

Kar se tiče RAV4 poznam tri in niti ena nima pod 8l, raje več. To pa je zame preveč.
Kar se pa tiče vozil iz tujine, se popolnoma strinjam. Tudi sam bi raje kupil vozilo iz nemčije, vendar iamam problem saj mi družinski proračun ne omogoča gotoviskega nakupa, tako da sem primoren vozilo kupiti na leazing.
Ravno zaradi tega se mi gre, da kupim kvalitetno vozilo, saj si ob plačilu vrtca in vsega ostalega kar zahtevajo otroci ne morem privoščiti dodatnih stroškov.
Kar se subaruja tiče, oziroma legaciy 2008 letnik, dizel mašina(oziroma plin), bi rad vedel kako/s čim naj svojo drago prepričam da je to boljši nakup kot kateri, novejši karavan 2013 letnik, z 20 000km, z garancijo do tri leta in isto ceno!? Če v obzir vzamemo da bo subaru čez pet let(ko poteče leazing) star 12 let, kateri novejši primerek(clio, kia, chervolet, opel) pa zgolj 7 let.

Hvala vsem!

Lp

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma
Prispevki: 236
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Avtor: Topo » 21. December 2014, 23:10

sco4x4 napisal/-a: kako/s čim naj svojo drago prepričam da je to boljši nakup kot kateri, novejši karavan 2013 letnik, z 20 000km, z garancijo do tri leta in isto ceno!? Če v obzir vzamemo da bo subaru čez pet let(ko poteče leazing) star 12 let, kateri novejši primerek(clio, kia, chervolet, opel) pa zgolj 7 let.

Hvala vsem!

Lp
Bom napisal svoja opažanja/mnenje:

1.)Pri Subaruju ni treba šteti, koliko let je star in koliko kilometrov ima. Dosti krat je pri 12ih letih boljši, kot drugi avtomobili pri 7ih (moje izkušnje: doma imamo dva Subaruja letnik 1995 in 1997 kupljena iz druge roke, ter Mazdo 2005, kupljeno novo)

2.) Garancije nekako ne rabiš. Če se kaj pokvari, moraš sam popravit ali plačat popravilo. Kar so pa v garanciji popravili, so se napake večkrat spet pojavile. Jaz imam raje brez garancije in že s tem veliko prišparam, ker ne vozim k dragim in dostikrat slabim pooblaščenim servisom.

3.) Jaz se izogibam lizingov, kreditov… Menim, da je cenjše kupiti, vzdrževati in tankati cenejši in s tem nekoliko starejši avto. Če izbereš pravega, nisi v ničemer prikrajšan.

4.) V prvem prispevku si omenil, da bi rad imel 4x4 pogon. Če upoštevaš ta pogoj, potem ne obstaja za isto ceno ''konkurenca'' 2013 letnik, z 20kkm…

Lp

sco4x4
Novinec

Odgovor Avtor: sco4x4 » 22. December 2014, 08:49

Kar se tice 4x4 - je to samo velik bonus katerega mi nudi subaru, in zaradi cesar sem se sploh odlocil da dam subaruja na prednostno listo! Meni 4x4 pomeni veliko, moji partnerki pa pac ne :) - njeno misljenje je, da bomo pac mal bol merkal ko se vozimo ;)
Vseeno pa mi je tale filozofija starejsega vozila kar vsecna, vendar se ponovno pojavi problem saj so subaruji starejsi letniki vsi bencinarji, tako da so prepozresni. Avta na plin pa za majhen denar ne dobis.
Razlika pri porabi 10l ali pa 6l je pri meni dobrih 300e na mesec!!! Absolutno prevec!

Gabrc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Gabrc » 22. December 2014, 10:29

Dobrega starejšega Subaruja na plin se da dobit. Lahko se dobi tudi dober primerek brez plina in mu potem naknadno vgradiš plinsko napravo. Napr. Lovato ti vgradijo za 1200 eur, plačaš pa na 12 obrokov,se pravi 100 eur na mesec. Lovato je dober sistem z pokrito servisno mrežo v Slo...
Imam pa jaz trenutno doma zelo lepega Legacya 2008 dizel z slabim motorjem,v avto nameravam vgradit popolnoma nov motor in vztrajnik. Tako poštiman bo na voljo za kakšnega stotaka nad 11000 eur...
Se pa popolnoma strinjam z Topotom,da je brez veze dajat toliko denarja za avto,če ti denar res ne ostaja...

Uporabniški avatar
4x4WD
Član Subaru kluba
Prispevki: 459

Odgovor Avtor: 4x4WD » 22. December 2014, 11:34

Kakšna pa je cena kompletnega novega motorja ?
Samo pol motor je 5000 eurou.

Gabrc
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Gabrc » 22. December 2014, 11:47

Se opravičujem. Avto bo dobil nov polmotor,glave bodo stare,ter nov vztrajnik.
Polmotor+nov vztrajnik se da dobit za 4500 eur.

sco4x4
Novinec

Odgovor Avtor: sco4x4 » 22. December 2014, 19:30

Sem bil danes v Lescah kjer se je prodajal Forester na plin, pa ga žal ni več. prav tako sem bil pri ABC.avto (legacy na plin) in me avto ni prepričal.
Pa imate kakšnega v mislih-mislim dobrega subaruja na plin oziroma primernega za predelavo na plin?

lp

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4501
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 22. December 2014, 20:05

Jst mam enga, če te ne mot da je 3.0.

Zaklenjeno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost