Nakup Subaru XV

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Odgovori
adventurer
Novinec
Prispevki: 5

Nakup Subaru XV

Odgovor Avtor: adventurer » 15. Januar 2016, 23:03

Pozdravljeni,

v družini razmišljamo o nakupu Subaruja XV, in sicer gre za ta avto:
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... KAMERA..ST.." onclick="window.open(this.href);return false;.

Avto je uvožen iz Italije, sumljivo mi je, ker ni napisano, da ni karamboliran.
Ko sem gledal ostala vozila tega trgovca, so nekatera imela napisano, da niso karambolirana, približno enako pa jih tudi ni imelo napisano...
Je to le "šlamparija" trgovca, da pri nekaterih to ne napiše, ali ima avto lahko dejansko hujšo nesrečo za seboj?

Kakšna so sicer mnenja o avtu in tudi o trgovcu?

Hvala za vsak odgovor in pomoč,

lp, Aleš

Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 693
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Re: Nakup Subaru XV

Odgovor Avtor: Kanumlc » 16. Januar 2016, 22:02

Pozdravljen.

V ponudbi imaš, da lahko pelješ vozilo na pooblaščeni servis, tako da ti priporočam, da peljete h Kržiču in ti ga tam pregledajo. Verjetno ga sam Kržič že dobro pozna in bi ti znal povedati kako je s tem.

Če vam je namen kupiti dizla je glede moči in opreme dobra izbira, če pa vam ni pomembna oprema in motor, pa raje povprašajte za novega. Res da je oprema osnovna in motor bogi 1.6 bencinar...ima pa reduktor ter še novejšo obliko in dobre 2500€ dražji od tega ki ga gledaš.

Glede svojega xv dizla ti lahko povem, da sem zelo zelo zadovoljen. In ravno danes me je presenetil! Ma kako to rije skozi zamet. :-2

Uspešno pri izbiri in nakupu. Lp.

adventurer
Novinec

Odgovor Avtor: adventurer » 17. Januar 2016, 21:14

hvala za odgovor, Kržič praviš?
fajn, da nekdo pohvali dizla - od drugega ljubitelja subarujev sem namreč slišal, da so imeli težave z dvomasnimi vztrajniki, ki so lahko zlomili gred, oziroma blok motorja. Me zanima, kakšni so stroški z redno menjavo dvom. vztrajnika, še preden je fuč...

No, bomo še videli, švohotni bencinarji pa tudi meni niso všeč - najbolje pa je, da se najprej usedemo in malo zapeljemo, da bomo videli, ali nam je udobno :)

hvala!

adventurer
Novinec

Odgovor Avtor: adventurer » 18. Januar 2016, 12:58

še eno vprašanje, vidim, da je Kržič prav tako na Vrhniki, kot tudi MaPos, ki prodaja VX-a.
Ali je možno, da med njima velja tudi kak dogovor, da Kržič kot serviser potencialnemu kupcu priporoči avtomobile, ki jih MaPos prodaja in jih kupec da pregledati pri Kržiču? Čeprav z avtom mogoče ni vse O.K.?

To vprašanje postavljam le kot varovalko za nas, potencialne stranke, nikakor ne impliciram, da takšen dogovor zares obstaja...

hvala za odgovor

Uporabniški avatar
kamsedlo
Član Subaru kluba
Prispevki: 510
Kraj: Mengeš

Odgovor Avtor: kamsedlo » 18. Januar 2016, 14:08

Na tole tvoje vprašanje v zvezi z "dogovorom " ti bo težko kdorkoli kaj pametnega odgovoril. Dandanes je vse možno ali pa tudi ne.Prav gotovo pa tega ne bo nihče od možnih "vpletenih" obešal na veliki zvon. ;-)
Forester diesel

Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 693
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Odgovor Avtor: Kanumlc » 18. Januar 2016, 21:36

Glede loma gredi naj bi odpravili iz letniki 2010 oz. 2011...tako mi je rečeno. Koliko pa pride strošek preventivne menjave pa ne bi znal povedati.

O kakih dogovorih težko verjamem. Drugače pa, če boš pri Kržiču se oglasi pri Borutu.

Se pa tale xv kar dosti vozi....srečujem ga Logatec- Vrhnika.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6324
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Januar 2016, 08:50

Poanta je v "naj bi".

Pa niso.

Kolegu je na 2013 dizlu šla gred, pa še ketno je strgal. Vsaj tako so sedaj pri kržiču ugotovili. Avto je imel malo čez 180.000km.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4921
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 19. Januar 2016, 10:25

Pa smo spet nazaj na vztrajniku :?
Kar pa ni nič čudnega saj še vedno prodajajo isti vztrajnik kot leta 2008 :cr :?:
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma
Prispevki: 682

Odgovor Avtor: Fusion » 19. Januar 2016, 11:14

pa se da kej prej vedet če je kaj narobe in se preventivno zamenja?

kero firmo se pa vgradi potem?

adventurer
Novinec

Odgovor Avtor: adventurer » 19. Januar 2016, 17:02

kakor sem izvedel iz nekega drugega foruma, bi bilo vztrajnik (mogoče skupaj s sklopko?) dobro preventivno menjati na 100.000km.
Strošek je pa res vprašljiv. Menda tako pri Golfu kot BMW-jih pride vztrajnik okrog 500€...

Ja, res se da tistega XV-ja videt na cesti Vrhnika - Logatec, je prodajalec povedal, da ga oni zdaj začasno uporabljajo.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Januar 2016, 20:39

Najlepše se rešiš dvomasnega vstrajnika, le vzameš avtomatika.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2917

Odgovor Avtor: Sajmon » 19. Januar 2016, 21:35

Jaz sem pa mislil, da se dizel težav rešiš z bencinarjem.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. Januar 2016, 22:29

To itak, ampak nekateri so mahnjeni k "šparanju", pa hočejo na vsak način imeti dizla.

Subaru je 4wd in je bencinar, vse ostalo je pa polizdelek od subaruja (mislim na 2wd in dizel). Ampak to je samo moje mnenje.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost