Nakup in prodaja STI,WRX,GT

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Uporabniški avatar
Play
Uporabnik foruma
Prispevki: 40

Re: Nakup in prodaja STI,WRX,GT

Odgovor Avtor: Play » 28. Marec 2016, 11:51

irCAR81 napisal/-a:Ja kje je pol še kako "dirkanje", k pokurš še mal več gum, bremz, pa 40-60€ štartnina, še kak sendvič na mal za pit, poln tank doma, mal odfuraš in spet poln tank za domov. Si hitr bliz 200€ za en tak dan, če nč novga ne začne rožlat ali puščat in ne upoštevaš obrabe. :)

Bog ne daj da greš na grobnik. :)
to že to vem, lej če sem pustil na racelandu za cel dan 200eur+ z minimoto, pol vem da je diraknje pač dražji špas...., sklopka, 2x gume in bohnedaj kaj druega, pa sme bil prec ob 240eur+ brez bencina..in sedviča, ter vsaj vode...hehe...

Hočem rečt, da je avto dejmo rečt da ok, da se ne pokvarja vsak mesec nekaj, kot na mojem renoju, ne vem no če je res pol strošk 500 flik++, ok ne rečem, če kupiš avto, in sam veš da bo kr neki obnov in vsega vzdrževaja, pol tole drži, ne drži pa da imate stare kante, da je to enak avto kot nek reno power kakorkoli pač, ne žalim renoja, ampak se mi dostirkat revež pokvari k sm stoji, ne vem kaj mu je....na tak način mislim, avto dokaj ok, ne norm, ga redno servisiram, mi je to drug avto, za nedeljsko vožjo...pa tudi ni hudič če je mal sreče, da ne bom rabu zapravljat 500 flik+', ker če ja, treba vedt daš za avto 10k, na 12 mesecev pa še 6k, 60% avta, ta je res pol mal huda..., še hujša da imaš GTjko za cca 6k, pa hudiča mnde ne daš 6k za avto v enem letu...

Je pa vse moje mnenje, ker pač ne poznam vzdrževanja stija in vsega, ma molm boga da me tole ne bo odvrnilo od nakupa, mal ste mi pokvarl pondelk... :4r hecam se! :cool:

Mogoče bo na koncu tko, kto je bilo pri mnei z original minimoti, če ne bi prodajal delov, kosov, i celim minijev, si neb mogu privođčit vožnje treningov, ker je bil šport drag, oz predrag za 19kil železja in 18 konjev... :roll:

Uporabniški avatar
Cr00k
Član Subaru kluba
Prispevki: 301
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: Cr00k » 28. Marec 2016, 12:11

Jst sem imel pred parimi mesci velik servis, pa sani je se nekaj malenkosti ustimal, pa je bilo blizje 1000€, kot pa 500€. Trenutno je avto pri Saniju, kjer bo slo spet neki dnarja... Beri: par jurjev, pa ne bo prakticno nic za videt. Pa sem ze blizu 6k ;) pa se vsaj enkrat tolk bo za vlozit, da bo avto po mojem okusu :)

Uporabniški avatar
Legacy_46
Član Subaru kluba
Prispevki: 1356
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: Legacy_46 » 28. Marec 2016, 12:20

Aja Play, a ti si Playgame z bivšega minimoto foruma? Sem bil takrat včlanjen, ker sem se zanimal za nakup kakšne vodno hlajene Blate (kopije), pa smo potem kar na Tomosu ostali, to je že skoraj 10let nazaj ;) Svet je majhen. Pardon za offt.
WRX Cup Edition

Uporabniški avatar
Play
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Play » 28. Marec 2016, 12:38

Cr00k napisal/-a:Jst sem imel pred parimi mesci velik servis, pa sani je se nekaj malenkosti ustimal, pa je bilo blizje 1000€, kot pa 500€. Trenutno je avto pri Saniju, kjer bo slo spet neki dnarja... Beri: par jurjev, pa ne bo prakticno nic za videt. Pa sem ze blizu 6k ;) pa se vsaj enkrat tolk bo za vlozit, da bo avto po mojem okusu :)
Servis in bližje 1k, vem to se zavedam, sm grdo rečen koliko časa ne boš rabil takega servisa delat za 1k eur?

Zakaj dvomim, da je relno možno toliko zapravit za avto, vem da je, ni pa glih normlano, se pravi en k ima prezo doma 7 do 10let, pusti v 10letih 60k keša...aloo??? za 60k do 100k si lahk človk če se mal znajde za zmer življenje poštima...

Te cifre, ko računam več mesec, več let....so grozne, hude, boli me pr src k računam hehe... :mrgreen:

Zdej edin spet, če je človk res picajzl ,da si resno hoče avto naredit v top stanje,(mene ne moti pač tak človek, eini so res natančni, vidi vsako vsako mini napako, sicer sam nism glih tak) ,da ga bo imel, grejo te cifre v višave, in vseen ne mir rečt, da kdor fura sti ima vsaj 1,5k eur+ plačo, al smo v SLO doma hudiča... :mrgreen:
Legacy_46 napisal/-a:Aja Play, a ti si Playgame z bivšega minimoto foruma? Sem bil takrat včlanjen, ker sem se zanimal za nakup kakšne vodno hlajene Blate (kopije), pa smo potem kar na Tomosu ostali, to je že skoraj 10let nazaj ;) Svet je majhen. Pardon za offt.
Jup drži ja...minimoto je kr šel počasi iz leta v leto v pozabo
tole je bla žvau 19,800rpm+
http://shrani.si/files/dmkarbon16b6s.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4628
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: beliblisk » 28. Marec 2016, 12:51

No jaz osebno se ne strinjam z 6k Eur za "normalno" vzdrževanje.

Cene za kose,ki zdržijo veliko trpinčenja in njihova predvidena življenska doba na cesti (z konkretno vožnjo vmes):

- Sklopka Exedy twin cca 1600 Eur .....40 k km (rebuild kit...800 eur)
- Gume AD08r 225/45 r 17 500 Eur...... 20k km
- Bremze: navadni diski ter PF. 01 ploščice spredaj/zadaj, pletene cevke, tekočina 800 Eur...25/50 k km
- AST 5100 Coilovers....... 1900 eur.......50 k km (revizija 500 eur)
- Generalka: vse pumpe,napenjalci,jernema,ležaji,tesnila 1500 eur .......100k km
- Redni servis: Shell helix ultra 5W-40 in filter 50 Eur......4 km

Čez palec cena za 100k km skupaj: 12,5k + 25% za random robo = 15,6k

Seveda kakšni nebi naredili take obrabe v 200k km, najbolj zagrizeni pa bi seveda prišli do tega zneska v 50-75k km:P

Jaz sem na leto naredil do 8k se pravi 1,25 k Eur za normalno obratovanje:P

8k x 12L/100= 1150 Eur
Zavarovanje = 450 Eur
Tehnični/cestnina = 200 Eur

Cena na leto skupaj: 3050 Eur

Grobnik (Cena na dan, potrošnji material vštet): 400 eur
Race land (Cena na dan, potrošni material vštete): 400 eur

Za te miljone se STIka vozi in je dobro vzdrževana:)
Za 6k letno + benz + zavarovanja ipd. nebi nihče vozil STIke:P

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4209

Odgovor Avtor: irCAR81 » 28. Marec 2016, 13:13

Ker sm lih bliz 100k, kar se benza tiče:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: beliblisk » 28. Marec 2016, 13:20

O kmalu bo lubilej.....glej,da ji boš kej lepga kupu :mrgreen:

Za Grobnik sm mislu 1000 eur ne 400 seveda:P

Uporabniški avatar
Cr00k
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Cr00k » 28. Marec 2016, 13:33

Jst tud ne govorim o 6k za normalno vzdrzevanje, ko si enkrat porihtal avto...:) sicer pa vprasanje: kdaj pa smo zadovoljni z naisimi avti? :P

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: beliblisk » 28. Marec 2016, 13:41

Ko gre počez sam z gasom v tretji na suhi cesti v klanec gor:P

Uporabniški avatar
Cr00k
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Cr00k » 28. Marec 2016, 14:29

Ni avto.net, je pa avstrijska bolha... Gc8 sti za 8k.

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtw ... 133989360/

Ps. Screenshot nej kdo drug naredi, k iz mobitela cesk zgleda :)

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4501
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 28. Marec 2016, 14:35

Volan na desni strani, DMV, ni računice.

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: beliblisk » 28. Marec 2016, 14:43

Cena je kar normalna za GC8 RHD STI.......v kolikor bi imel kose za konverzijo sploh nebi bil neumen nakup :mrgreen:

Uporabniški avatar
Play
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Play » 28. Marec 2016, 15:02

beliblisk napisal/-a:Ko gre počez sam z gasom v tretji na suhi cesti v klanec gor:P

Igi fora, par dni nazaj, pocas ze vse skup kapiram. :cool: :cool:

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2055

Odgovor Avtor: urbancebulj » 28. Marec 2016, 19:19

Zdaj ko tele cifre berem me mineva da bi še eno kupil.
:lol:

Uporabniški avatar
Play
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Play » 29. Marec 2016, 10:44

Včer sva imela debato, kolega ima legacya 2.0 bencinar cca 140konjev, se mi zdi da letnik 04 enako ga ima kot jaz hondo cvici letnik 06, oba imava enako skor 4leta avto, pri njemu sva preračunala, ker dela letno skor 35k km, in ga avto stane mesečno okoli 60 do 70eur glede servisov itd, pol grem pa še sam računat zase za civic 1.8, in imam stroška z avtom 18e mesečno, s tem da jaz delam le do 6k km...., nism nikoli dajal povdarka koliko zapravim (še to bi grdo rečeno manj, ker sem uničil desni amortizer, en deda mi je letel v škarice in sem zapeljal na mal hribčka, pa se je uničil), in resno mislil sem da imam več stroška, pa vse kaže na minimalni strošek...zdej ne pišem to zato da bi rekel alo en avto 10e, drug 500e, ampak mi pa da mal mislilt, da nism v 4 letih na civic zmetal niti za 700, 800e kosov, ...ker pol 500e je res proti vskadanji krači res velka razlika....

je pa je....a, men ne gre 3tja v klanc počez :D :D , mal se hecam, dal sem le malo primerjavo, nek navadni avto, proti prezi, pa bi na koncu kr reku, pomoje če je preza ok itd, bi bli nekak realni stroški okoli 200e ali manj..., mi je pa ajsno da je vse zelo odvinso kak avto dobiš, koliko je lastnik naredil na njemu, kako kolješ avt itd, STI je nek posebn dejavnik, pomoje proti nekemu normalnemu avto je prokleto težko podat oceno, pa nato se še pomoje karakter človeka če ima STI zna spremenit, misliš da si mirna duša....pol pa žez par mesecev , pa sm kolješ in kolješ, res en kup dejavnikov. ;-)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost