K: Outback MY2013+ 2.5i

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1876
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: K: Outback MY2013+ 2.5i

Odgovor Avtor: LSlabe » 09. Avgust 2016, 05:34

Naši imajo doma golfa v, 1.9tdi, dsg, pa je šel en ležaj v menjalniku pri nekih 150kkm. Sicer je že kar nekaj časa od tega, ampak se mi zdi da je tud fotr mal zaj... ker so diski tresl na ful, kar nekej časa, pa ni zamenju... pol so priznal 70% garancije, sam je bilo vseeno slaba 2k€ za doplačat :cr zaenkrat je vse ok, pa baje, da pri tem menjalniku, ki ga ima sedaj, ni treba olja menjat. Je pa 7 stopenjski, poraba pa: teb ne bo tok nikol ratal :D (okol 5)
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4499
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 09. Avgust 2016, 06:01

Passat men pije, recimo Kranj-zasavje (po zasavki) 4.5L po omejitvah. Na AC pri 110-130 5.5L, pri 160 kar je bol kot ne stalna hitrost pri moji je pa na tank goriva 5.8-6L.

Pri DSGju je treba vedt, da so suhi in mokri. Suh ima 7 prestav in je narjen za mlinkčke do 250Nm navora. Teli passati 140KM in nekateri 170KM imajo 6 prestav, 400Nm, nekateri pa 7 prestav in 380-600Nm menjalnike. Pride pa kmalu 10 stopenjski kmalu.

V DSGju, razen če je suh, se vedno menja olje!

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 919
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 10. Avgust 2016, 05:43

Če smem kot bivši Subarujevec in sedaj VAGovec dodati ... DSG je odličen menjalnik. Meni je sicer všeč tudi zvezni (Lineartronic pri Subaruju), ker vozim precej umirjeno, ampak mi CVT bolj sede pri hibridih. Tam res sede kot ata na mamo.
Imam 6-stopenjski DSG v Passatu 4motionu 170 KM in so far so good. Olje se menja na 60 kkm - in to naj bi bilo vse, če lepo ravnaš (kot pač pri vsaki stvari). Lahko pa tudi kaj crkne, kot povsod :cr ampak doslej sem zelo zadovoljen. Ravno včeraj sem se vrnil iz francosko/švicarsko/avstrijske turneje po prelazih in ga res lahko pohvalim. Tudi zaviranje navzdol je precej dobro rešeno - to me je zelo zelo motilo pri starih Foresterjih (4EAT ali kaj so že). Dizel s svojim navorom je res primeren za prelaze, saj igraje zvozi vse skupaj, menjalnik pa je zelo usklajen. Passat je odličen tudi na avtocesti, tam res zaživi, kot pravi moj sin. Tih in dobro zvočno izoliran, hiter po potrebi, dobra akustika in prostornost, poraba pod 6 je povsem normalna, res odličen Climatronik za vzdrževanje temperature ...
V omenjenih zadevah se mi Passat zdi boljši kot Outback. Outbacku pa bi dal prednost pri preglednosti in seveda povsod, kjer se potrebuje malo višje podvozje. Tam Subaruje res pogrešam. Sam sem precej in dolgo iskal Outbacka, pa enostavno nisem našel takšnega, kot sem želel. Pa sem se odločil, da malo poskusim Passata. Toliko na kratko, nekaj pa sem maja napisal na blogu.

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4628
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: beliblisk » 10. Avgust 2016, 09:47

Hvala za odgovorje.....verjetno bo res Passat padu v kolikor ne najdem primernega Outbacka :.sup

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2055

Odgovor Avtor: urbancebulj » 11. Avgust 2016, 06:42

Zanimivo, da imate tako pozitivne izkušnje z DSG-jem.
Zadnjič sem se peljal s taksistom, ki ima v VW Jetti letnik 2011 ali 2012 DSG.
Menjali so mu ga že trikrat.
Hm...
:cr

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 11. Avgust 2016, 09:07

Vprašanje, kaj počne ... ker načeloma kakšnih posebnih težav z DSGji res ni.
Seveda se najde kar nekaj zapisov, ampak je teh menjalnikov res veliko v uporabi, pa še veliko je ljudi, ki apriori ne marajo VAGa (DSG uporablja cel koncern za Škode, Seate, VW, Audije ... in za velik nabor modelov) in potem vse popljuvajo.
Seveda pa lahko crkne kot vsaka stvar, vendar res ni nekih posebnosti.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3465
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 11. Avgust 2016, 09:52

gore napisal/-a:Vprašanje, kaj počne ...
Kaj pa sploh lahko 'počne' narobe pri DSG-ju?

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 11. Avgust 2016, 10:37

Vsako stvar se lahko uniči.
DSG recimo ne mara, da bi prestavil, še preden se avto ustavi (recimo iz R v D ali obratno). Potem ni priporočljivo počasno drsenje. Pa seveda tudi, da bi pustil, da menjalnik drži avto na strmem klancu (saj načeloma zagrabi Autohold, ampak če je ta izključen ali ga avto nima, pa je smiselno uporabiti zavoro) ...
Pa mogoče ne pustiti, da je avto parkiran na klancu v položaju P brez uporabe ("ročne") zavore.
In še kaj bi se našlo (menjava in uporaba pravega olja recimo).

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3465
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 11. Avgust 2016, 10:51

gore napisal/-a:Vsako stvar se lahko uniči.
DSG recimo ne mara, da bi prestavil, še preden se avto ustavi (recimo iz R v D ali obratno). Potem ni priporočljivo počasno drsenje. Pa seveda tudi, da bi pustil, da menjalnik drži avto na strmem klancu (saj načeloma zagrabi Autohold, ampak če je ta izključen ali ga avto nima, pa je smiselno uporabiti zavoro) ...
Pa mogoče ne pustiti, da je avto parkiran na klancu v položaju P brez uporabe ("ročne") zavore.
In še kaj bi se našlo (menjava in uporaba pravega olja recimo).
Torej vse, kot pri navadnem ročnem, samo da so posledice (še) dražje...

gore
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 11. Avgust 2016, 10:55

Tako nekako.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4499
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 11. Avgust 2016, 16:50

urbancebulj napisal/-a:Zanimivo, da imate tako pozitivne izkušnje z DSG-jem.
Zadnjič sem se peljal s taksistom, ki ima v VW Jetti letnik 2011 ali 2012 DSG.
Menjali so mu ga že trikrat.
Hm...
:cr
Vrjetno ima 1.6tdi in suh dsg.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost