Nakup Legacy-ja; pomoč, mnenja, nasveti...

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Odgovori
Vaseer
Novinec
Prispevki: 8

Nakup Legacy-ja; pomoč, mnenja, nasveti...

Odgovor Avtor: Vaseer » 07. Oktober 2016, 23:04

Ker se bliža čas menjave avtomobila in je eden od kandidatov Subaru Legacy, se obračam na vas za pomoč, predloge, mnenja...

Želje in informacije:
- rabljen avto, letnik 2013 ali novejši (garancija je dobrodošla)
- cena do 20.000 € (izjemoma, dober razlog, do 22.000 €).
- letno naredim ~15.000 km (do službe in nazaj imam dnevno ~50 km; od tega ~10 km avtoceste, ostalo regionalka)
- oblika: karavan
- gorivo: diesel ali bencin+LPG
Želja je dobiti avto za daljše obdobje (vsaj 10 let).

Vprašanja (številčena, da bo lažje za odgovarjanje oz lahko podate odgovora samo na določena vprašanja :) ):
1. Vaši predlogi glede na napisane želje in informacije (lahko link do avtomobila na avto.net oz podobnih portalov sosednjih držav (DE, AT, IT…); seznam opreme, ki jo za omenjen znesek lahko dobim; ...)?
2. Stroški zavarovanja, servisa, vzdrževanja… (lahko okvirne cifre in če lahko navedete tip motorja in opreme)?
3. Kam vozite na servis in katere strokovnjake (pooblaščene in domače mojstre) predlagate?
4. Kakšne servise, menjave, posege... lahko po vašem mnenju pričakujem v dobi 10 let glede na ~15 kkm/letno (poleg rednih servisov seveda)? Bral sem, da je treba vztrajnik menjati na 80 kkm. Je še kaj takega?
5. Na kaj moram biti pri nakupu pozoren (kakšne hibe, posebnosti…)?
6. Bral sem, da je bilo nekaj težav z diesel motorji. So pri letnikih 2013+ te težave še prisotne oz je kaj drugih posebnosti?

Uvoz vozila iz tujine
1. Se splača?
2. Vaša mnenja in izkušnje pri uvozu vozila iz tujine?
3. Kakšen je strošek uvoza (vem, da je treba plačati DMV, kakšen pa je strošek storitve uvoza)?
Razlika med Nemčijo, Avstrijo in Italijo pri uvozu? Bral sem, da se splača uvoz iz Italije, ker pozimi naj ne bi solili cest in se pozna pri ohranjenosti podvozja; po drugi strani se splača uvoz iz Nemčije, kjer načeloma dobro skrbijo za avtomobile. Koliko je po vašem mnenju ali izkušnjah resnice v enem ali drugem?
Pimer: avto.net (19.300 €) vs mobile.de (14.580 €). Isti avto, 5000 € razlike z uvozom? Meni se to zdi pretirano. Vam?

Na http://www.subaru.si/ Legacy-ja nimajo več na seznamu, zgodovine pa tudi ne najdem, da bi si ogledal seznam možne opreme. Obstaja kakšen katalog/spletna stran za EU trg, da si lahko pogledam?

Na avto.net je glede na napisane karakteristike 1 kandidat. Ga kdo pozna oz ima kaj informacij o tem avtomobilu?

Če sem kakšno vprašanje pozabil ali čudno zastavil/oblikoval, me opomnite :)
Na hitro še seznam ostalih kandidatov: Mazda 6, Honda Accord, Škoda Octavia/Superb.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: strumf666 in 1 gost