Oglasi vozil Subaru pri nas in tujini no.6

Oglasi in mnenja uporabnikov o nakupu in prodaji vozil
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Odgovori
Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3568
Kraj: Trbowle

Re: Oglasi vozil Subaru pri nas in tujini no.6

Odgovor Avtor: BackW00d » 06. September 2019, 13:05

No potem je neškodljiv piston slap...pri 340kkm si ga lahko motor malce privošči.
Razen da je glasen nima nekega (drastičnega) vpliva na delovanje in porabo olja.

Jaz sem šel povsem zavestno in samozavestno v sestavljanje motorja z bati rahlo pod tolerančno mero.

Standardna toleranca lufta med batom in cilindrom je od 0.01-0.03mm, limit za menjavo je 0.05mm jaz imam pa največ 0.7mm. Pa še to je samo na enem batu, na povsem zgornjem delu bata. 4cm v cilinder je že luft 0.05mm, na dnu cilindra (ko je bat povsem pogreznjen, pa je zračnosti na tem batu 0.03mm kar pa je celo v STD toleranci. Ampak očitno je to že dosti, da se bata sliši, da malce ploska ob steno cilindra.

Kovani bati naprimer morajo pa imeti zračnosti za ~0.1mm, ta pa se s segretjem nato stisne na neko STD toleranco 0.02mm

Pri 340kkm je ziher cilinder že malce ovalen ali načet, bat pa tudi, in vse to botruje da se tolerance prestavijo proti maksimumu, to pa lahko nato v mrzlih dneh rata slišno ja. Nič ne de. Na kompresijo in porabo olja to naj ne bi vplivalo.
Itak je subarujev bokser motor z ležečo postavitvijo podvržen rahlo večji obrabi bata/cilindra.

Nekje sem celo bral da je toleranca 0.15mm za standardni bat, vkolikor so batni obročki zdravi, povsem neškodljiva. Povzroča le zelo slišen piston-slap neglede na obrate/segretost motorja. In da dizli (recimo golf 2 :) ) itak z leti fašejo nenormalne zračnosti bata, ampak da to še vseen dela, samo kleplje pač zelo nadležno....

*Vsepovsod kjer sem našteval zračnost ali tolerance, so to absolutne tolerance. Torej zračnost 0.1mm pomeni 0.05mm na vsaki strani bata ko je bat v cilindru.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

klemzb
Novinec
Prispevki: 5
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: klemzb » 29. September 2019, 12:10

Pozdravljeni,
odločam se za nakup prvega Subaruja. Razmišljam v smeri bencinskega Outback-a ali Legacy-a, predvsem zaradi dobrega pogona na vsa 4 kolesa in prostornosti. Pozimi so naše lokalne ceste precej "zanimive", občasno pa bomo tudi kakšen makadam srečali. Poleg tega pa mora biti avto dovolj prostoren, da se lahko vanj zapakira 4 članska družina in se odpelje na kakšen izlet ali na morje. Delali bomo cca. 30 tisoč km na leto, tako da je zaželena tudi predelava na plin. Če je še ni, pa jo bo avto 100% dobil. V preteklosti sem večinoma vozil nemške avtomobile, tako da Subaru poznam samo preko brskanja po internetu in pohval znancev, ki jih že imajo. :) Toliko za malo ozadja.. :)
Že nekaj časa opazujem ponudbo na avto.net in vidim da Subarujev ni ravno veliko. Določeni se tudi že kar nekaj časa prodajajo, tako da bom vesel vašega znanja in izkušenj. Če kdo pozna oz. si je ogledal katerega od spodnjih avtov, bom zelo vesel komentarjev. :)

Tale mi na prvi pogled s slik zgleda kar lep, tudi cena je sprejemljiva. Po drugi strani pa ga oglašujejo kot Legacy-ja, tako da očitno si tudi toliko časa niso vzeli da bi šli okoli avta in pogledali kaj piše na njemu.. :roll: Mogoče kdo ve kaj več o tem avtu?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Plin%20...

Tale je videti lep in ima malo manj kilometrov kot ostali...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %204WD%20A...

Tale je malo pobuškan, vendar me to ne moti, če ni rje in je tehnično OK. Menjava zavornih ploščic ni omembe vredna, če je drugače avto dober..
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20FQ%204WD

Komentarji dobrodošli.

Če pa kdo pozna koga, ki prodaja solidno ohranjenega Outback-a ali Legacy-a, letnik 2006 ali novejši, s kilometri do cca. 250 tisoč ( lahko tudi malo več, če je tehnično OK ). Raje bi imel ročne prestave, vendar bom tudi z avtomatikom preživel.. :) Proračun je nekako do 7 000€, mogoče tudi malo več, če bi bil avto res lep. Zaželjeno pa je manj, ker smo ravno sredi adaptacije hiše in denar kopni, kot sneg sredi maja. :)

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1913
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 29. September 2019, 12:45

Ti predlagam, da se obrneš še na uporabnika Gabrc, je že veliko forumašem zrihtal dober avto, če bi jaz kupoval bi se sigurno na njega obrnil.
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 107

Odgovor Avtor: ORLY » 29. September 2019, 13:05

LSlabe napisal/-a:
29. September 2019, 12:45
Ti predlagam, da se obrneš še na uporabnika Gabrc, je že veliko forumašem zrihtal dober avto, če bi jaz kupoval bi se sigurno na njega obrnil.
Točno tako. Si mi vzel besede s tipkovnice. :) Ko bom rabil drugega Subruja, se zihr spet obrnem na Gabrca :thup

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 438
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 29. September 2019, 14:50

Forumovec Nebivedu prodaja outbacka

viewtopic.php?f=48&t=11542
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Legacy_46
Član Subaru kluba
Prispevki: 1377
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: Legacy_46 » 29. September 2019, 18:23

LSlabe napisal/-a:
29. September 2019, 12:45
Podpis. Pa naslednji bo tud upam od Gabrca :thup
WRX Cup Edition

Uporabniški avatar
Psssiho
Član Subaru kluba
Prispevki: 1791
Kraj: Kranj

Odgovor Avtor: Psssiho » 29. September 2019, 18:53

Ti dam SVOJEGA, je tud od Gabrca 8-)
H6 je doma :-)

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4617
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 29. September 2019, 18:58

Psiho če daš, ga uzamem jst :-f . Drugače pa od nebivedu je pošraufan ali se obrni na gabrca.

Uporabniški avatar
Psssiho
Član Subaru kluba
Prispevki: 1791
Kraj: Kranj

Odgovor Avtor: Psssiho » 29. September 2019, 19:38

klemz napisal/-a:
29. September 2019, 18:58
Psiho če daš, ga uzamem jst :-f . Drugače pa od nebivedu je pošraufan ali se obrni na gabrca.
Dam :inl
H6 je doma :-)

Hranata
Uporabnik foruma
Prispevki: 117
Kraj: Cerkno

Odgovor Avtor: Hranata » 30. September 2019, 10:33

klemzb napisal/-a:
29. September 2019, 12:10

Tale mi na prvi pogled s slik zgleda kar lep, tudi cena je sprejemljiva. Po drugi strani pa ga oglašujejo kot Legacy-ja, tako da očitno si tudi toliko časa niso vzeli da bi šli okoli avta in pogledali kaj piše na njemu.. :roll: Mogoče kdo ve kaj več o tem avtu?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Plin%20...

Če se prav spomnim se tale prodaja že zelo dolgo, ker ko sem jaz svojega kupoval 3 leta nazaj sem ga šel gledat čisto podobnega in je bil katastrofa (porpen popravila, pobuškan). Na koncu sem kot še marsikdo kupil od Gabrca in (če odmislim težave s plinsko inštalacijo) je bil odličen nakup.

klemzb
Novinec
Prispevki: 5
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: klemzb » 30. September 2019, 21:20

Hvala za predloge in komentarje. Zakon ste! :thup
Kontaktiral sem uporabnika Nebivedu in sva domenjena za ogled. :)

Uporabniški avatar
axaQ4
Uporabnik foruma
Prispevki: 486
Kraj: Začetek Gorenjske baje

Odgovor Avtor: axaQ4 » 14. Oktober 2019, 09:42

Pozna kdo tole?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... preza%20Gt

VIdim, da ima STI bremze in pa na prvi pogled bilstein-e B16?
Nimam kulija, da bi se podpisal.

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2087

Odgovor Avtor: urbancebulj » 14. Oktober 2019, 13:23

Te mika nazaj na Imprezo prešaltat?
:vctry

Uporabniški avatar
axaQ4
Uporabnik foruma
Prispevki: 486
Kraj: Začetek Gorenjske baje

Odgovor Avtor: axaQ4 » 14. Oktober 2019, 14:00

Od kadar sem moral svojo prodati za namen nakupa nepremicnine (ni bila prodaja zato ker bi jo zelel prodati :lcry )...se pravi mika me od takrat naprej :D
Nimam kulija, da bi se podpisal.

denza1234
Novinec
Prispevki: 12

Nasvet

Odgovor Avtor: denza1234 » 16. Oktober 2019, 09:14

Pozdrav
Prosim za nasvet za xvja iz mb,ecomobil maribor
Si ga je ze mogoce kdo ogledal? In mnenja,ja ali ne?
Hvala lp

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost