Chiptuning

Izboljšave zmogljivosti in voznih lastnosti
Uporabniški avatar
leon
Uporabnik foruma
Prispevki: 45
Kraj: Šoštanj

Re: Chiptuning

Odgovor Avtor: leon » 10. Januar 2013, 15:58

Neo57 napisal/-a:Sem jaz narobe (prehitro) prebral, res je v prvem postu napisano WRX. :cr

Vseeno je vse isto (beri moj post) + dodati je treba to kar je že axa omenil cat-less uppipe in silikonsko cev za IC in s td04 boš prišel na nekih 270-280ps :)

Drugače pa piši na scooby.si mail če te kaj zanima in boš dobil vse in še več za svoj avto...

LpS
Mi lahko malo okvirno napišete koliko bi me predelava stala da ne bo na koncu tako da se mi bolj splača kaj močnejšega kupit.Vedno so mi bile všeč impreze in sem si jo tudi nameraval kupiti samo je tako naneslo da sem to vzel u račun in upam da nisem naredil napake. :sh

Uporabniški avatar
leon
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: leon » 10. Januar 2013, 16:05

karel napisal/-a:
leon napisal/-a:Ker v naših koncih nobeden nič ne ve o subarujah-naprimer kako menjati svečke :cr
Sedaj pa že pretiravaš,mene nisi nič zadnjič vprašal,ko si prišel po kape :/
Oglasi se pri meni,če te kaj zanima ;-)
Karl se opravičujem sploh nisem vedel od kot si in da si ljubitelj subaruja.Sem mislil da si mi pač samo kape pripeljal pa še z kombijem si bil.Se boma čula da mi mal svetuješ kam to čudo peljat na kakšen pregled da bo bp. :thup

Uporabniški avatar
strojnik005
Član Subaru kluba
Prispevki: 2509
Kraj: On the road again.

Odgovor Avtor: strojnik005 » 10. Januar 2013, 16:16

Karli ma tok subarujev da se ni mogu odloct s kterim bi prsu pa je citroena vzel :)
To bomo pa pol rihtal ko se bo štrihu avto...

jure-sti
Uporabnik foruma
Prispevki: 238

Odgovor Avtor: jure-sti » 11. Januar 2013, 23:14

Mislim da ce te zanima okrog tuninga, ti lahko odlicno svetuje scooby.si. Poves mu svoje zelje, poves koliko denarja si pripravljen vlozit in ti na podlagi tega svetuje kaj zamenjaj in kaj bos s tem pridobil. Govorim iz lastnih izkusenj, ker je na moji sti naredil nekaj sprememb s katerimi sem izredno zadovoljen! Odsvetujem ti pa neke "vaske mehanike"(upam de ne bom s tem koga uzalil ce slucajno je :? ), ker wrx in sti sta le bolj delikatni zadevi za tunanje in bi raje to prepustil to nekomu ki je ze imel nekaj projektov za sabo.
Type 25

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4236
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 12. Januar 2013, 08:55

@leon: ko se boš odločal za mehankarja in za tunerja, malo poglej kok ima podobnih projektov za sabo, kakšna je njihova vzrdžljivost / če sploh še delajo, potem mislim da ne bo več veliko izbire.

Uporabniški avatar
leon
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: leon » 12. Januar 2013, 09:53

Se bom mal pozanimal ali pa če mi še vi malo delite vaše izkušje kam pa kje kupiti dele.Menjal bi po vaših izkušnjah vse 3 cevi okoli turbine,zračni filter in pa bencin pumpo.To bi po mojem moralo zadostovati za potemšnji tuning. :th

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4236
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 12. Januar 2013, 10:00

Jaz sem te zadeve sam nabavlja prek ebaya, iz Anglije, nemčije, potem se je pa pojavil scooby.si, kjer sem dobil isto stvar ceneje. Mislim da imajo neko dobro varjanto za silikonske cevi enakega kakovostnega razreda kot SAMCO, po bistveno bolj sprejemljivih cenah.

Uporabniški avatar
Neo57
Uporabnik foruma
Prispevki: 635

Odgovor Avtor: Neo57 » 12. Januar 2013, 11:28

leon napisal/-a:Se bom mal pozanimal ali pa če mi še vi malo delite vaše izkušje kam pa kje kupiti dele.Menjal bi po vaših izkušnjah vse 3 cevi okoli turbine,zračni filter in pa bencin pumpo.To bi po mojem moralo zadostovati za potemšnji tuning. :th
+ STI uppipe

in bo to vse kar lahko narediš z TD04 turbino.

Vse lahko dobiš pri meni :arrow: :c
Impreza STI 2,1 stroker by SCOOBY.SI

Uporabniški avatar
leon
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: leon » 12. Januar 2013, 14:27

Kakšna bi bila okvirna cena da se mal pripravim če ni za javnost lahko pa na zs. :roll:

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4642
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: beliblisk » 12. Januar 2013, 14:32

Najd še VF35 ter STI inter cooler pa si za dodatnih 500-700 eur na 330-350 bhp :.sup

Uporabniški avatar
jayz
Uporabnik foruma
Prispevki: 466

Odgovor Avtor: jayz » 12. Januar 2013, 18:26

axaQ4 napisal/-a:Jaz imam zelo dobre izkusnje z CSS tuning (http://www.css-tuning.com/osebna-vozila/subaru" onclick="window.open(this.href);return false;), meni ga je lani remapiral. SAm tudi malo kdaj za hobi prckam po teh mapah, pa sem malo logiral (z ecutekom) in preveril kaj mi je naredil itd in lahko mirno povem, da dec ve kaj dela. Pa se cenovno je bolj ugoden skoraj od vseh, ki so pri nas (cca 300-350 eu). Pa ni to nek vaški tuner, ima že konkretno delavnico, remapira ogromno avtov iz tujine (glih ko sem jaz pripeljal, je imel na dvorišču ene par novih hudih audijev nekje iz dubaja celo, ker so bile neke sila cudne tablice hehe).

Pa rade volje upošteva tvoje želje seveda, ne da ima to neke striktno generične mape. Meni je naredil zelo vozen avto (več navora spodaj itd), ker nisem šel na lov za konje, ker ta zabaven del je itak zmeri v navoru :).

Moj "setup" (ce se mu da sploh rect tako), je menjan upipe, zadnji prodrive lonec, cosworth zracni filter(ajde nej bo :D ), iridium svecke, silikonske cevi za ic (menjat mors tisto plasticn cev, k ti jo drugace prej al slej razžene). Z lahkoto je ven potegnu 266hp, s tem da je bilo se kar nekaj rezerve (to je bila moja zelja).

Lahko se zmeniva pa ti dam eno probno voznjo, da bos imel za referenco.
kako pa cipira Imprezo GT 211KM, ce ima ta se OBD1?

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: beliblisk » 12. Januar 2013, 19:43

AlkaTek ;)

Uporabniški avatar
jayz
Uporabnik foruma
Prispevki: 466

Odgovor Avtor: jayz » 12. Januar 2013, 19:48

kaj pa je to :?: :D kak piggyback al kako, na kak nacin naredijo novo mapo za OBD1...?

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: beliblisk » 12. Januar 2013, 21:00

Hud stand alone ECU....tazga k ma moja lubica:mrgreen:

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3574
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 12. Januar 2013, 22:25

Impreze '99 in naprej se lahko mapira z ecutek-om preko servisno/diagnostičnega priključka, pri starejših je potrebno pa drug ECU ali obstoječega prilagodit (čip, dodatna kartica,...).

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost