Impreza STI Hawkeye amortizerji, coiloverji

Izboljšave zmogljivosti in voznih lastnosti
Uporabniški avatar
pero_mt
Uporabnik foruma
Prispevki: 62

Impreza STI Hawkeye amortizerji, coiloverji

Odgovor Avtor: pero_mt » 24. December 2013, 13:30

Živjo, malo gledam da bi izboljšal vozne lastnosti Impreze. Gledam coiloverje in samo amortizerje, avto ima namreč eibach vzmeti.
Moti me poskakovanje avta na avtocesti - na kratkih neravninah, zanima me če se da s kakšnim setupom odpraviti ta efekt :-D

Zaenkrat nekako dobivam sliko:
- KYB nastavljivi amortizerji
- bilstein coiloverji B14
- BC racing nastavljivi coiloverji (sem našel par mnenj, da niso ok.
- še kaj drugega....?

Če ima kdo kakšne izkušnje in mnenja, kar na plano, hvala.

Uporabniški avatar
Turbak
Uporabnik foruma
Prispevki: 177
Kraj: Glavni Grad

Re: Impreza STI Hawkeye amortizerji, coiloverji

Odgovor Avtor: Turbak » 24. December 2013, 16:15

Še Tein-e maš hehe :)

KYB > nastavljivi ?
Bobdrive™

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4237
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 24. December 2013, 16:46

- AST kr pohvaljo za hawka
- kw v3 se dobr obnesejo na bugeye

Če bi jaz imel hawka bi šel po vrsti:
1. ast (ker hvaljo in ker so ugodne)
2. bilstein B14 ali B16 (ker bi jih rad probal)
3. kw v3, ker jih mam na bugeye in vem da so ok

Je pa vedno nek kompromis, lahko nastaviš hitr npr. rebound, pa bo na ac dober, stabilen občutek, na drsečem asfaltu kjer grbince, pade lih v tako resonanco, da je kolo v zraku in se abs matra avto pa z nezmanjšano hitrostjo drvi proti ograji. :)

Uporabniški avatar
pero_mt
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: pero_mt » 24. December 2013, 18:42

Turbak napisal/-a:Še Tein-e maš hehe :)

KYB > nastavljivi ?
Aha tein ja.

Tole gledam, so pa samo amortizerji, nastavljivi:
http://shop.scoobyclinic.com/index.php? ... uct_id=321" onclick="window.open(this.href);return false;
irCAR81 napisal/-a:- AST kr pohvaljo za hawka
- kw v3 se dobr obnesejo na bugeye

Če bi jaz imel hawka bi šel po vrsti:
1. ast (ker hvaljo in ker so ugodne)
2. bilstein B14 ali B16 (ker bi jih rad probal)
3. kw v3, ker jih mam na bugeye in vem da so ok

Je pa vedno nek kompromis, lahko nastaviš hitr npr. rebound, pa bo na ac dober, stabilen občutek, na drsečem asfaltu kjer grbince, pade lih v tako resonanco, da je kolo v zraku in se abs matra avto pa z nezmanjšano hitrostjo drvi proti ograji. :)
Bom še malo pobrskal, B14 so mi zanimiva kombinacija, tudi ne bi rad dal celega bogastva za amortizerje.

Bi se lahko kdaj zmenila, da me zapelješ kak krog, da vidim kako se obnesejo KW V3? Kako imaš ti nastavljene za vsak dan?

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4642
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: beliblisk » 24. December 2013, 19:06

Cene so nekje med 800 eur in 10k.........torej odvisno od želja in spektra uporabe.
Pošl ponudbo za KWje :.sup

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2189

Odgovor Avtor: urbancebulj » 24. December 2013, 21:48

Doma imam Vogtland za GT-jko, upam/verjamem da bo ok za vsak dan,
"track day" pač vem, da ni mogoče za ta denar.

Kolikor pa imam z KW izkušnje in slišim mnenja uporabnikov, super zadeva, seveda za primerno količino €. :-P

Uporabniški avatar
Luka
Uporabnik foruma
Prispevki: 101

Odgovor Avtor: Luka » 24. December 2013, 22:54

Auto ti skakuta iz dva razloga:
prvi je, da su tvoji amortizeri vjerovatno već pri kraju i uz ostale manjke koji dolaze uz to nemaju više ni dobar rebound damping.
drugi je, da Eibach ne radi federe za Hawkeye Impreze pa tako vozis federe za Blobeye koji imaju drugacije spring rates (za laksi Blobeye i njegovo drugacije F/R prerasporedjenje težine).

Generalno
- ako zelis udobje iznad svega onda ne ulazi u coiloverse nego u kombinaciju amortizera i federa.
Za OEM amortizere jako su dobar komplement bili Prodrive crveni federi, koje ces tezko jos gdje dobiti.
Zamalo isto dobri za primjenu sa OEM amortizerima jesu Tein zeleni federi. Dolaze u dve izvjedbe za Hawkeye pa tako pazi sta uzimas.
- ako su ti vazne sportske vozne osobine auta iznad svega i spreman si to platiti sa malo zveckanja i pomalo tvrdim autom kod voznje na posao onda gledaj coiloverse.
I u tom slučaju idi "all the way" i uzmi podesive (visinu i čvrstinu). Znači kod primjerice Bilsteina barem B16 i ne B14.

Ja ti tada preporucujem australske coiloverse Racing Logic (kupio sam jih i ja). Napravljene na Taiwanu ali jako dobre kvalitete - tako izrade kao osobina. Australci su ludi za njima.
Uz to imaju dobru cijenu od samo 700 GBP.
http://www.racing-logic.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ako ti treba vise info o RL pitaj.
Na dane kada "lepo mislim" bio bih spreman, da ti na Tein i RL sredim jos cca 15% popusta.

Nije, da ti treba ali ako bi želio mogao bih ti srediti i Ohlins DFV za 1.000 EUR nizu cijenu, t.j. cca 2.100 EUR.

I sta god, da radis ne gledaj BC.

Edit: I kao sto kaže IrCAR, AST jesu jako dobri. Verziju Sportilne I (sada imenom Sportline 4100) ugradjivao je Iain Litchfield u njegov Type25.

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3578
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 25. December 2013, 02:28

Kater model od racing logic pa imaš?

Uporabniški avatar
Luka
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Luka » 25. December 2013, 06:40

Dobro jutro :).

Hyper Street.

Uporabniški avatar
pero_mt
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: pero_mt » 25. December 2013, 08:26

beliblisk napisal/-a:Cene so nekje med 800 eur in 10k.........torej odvisno od želja in spektra uporabe.
Pošl ponudbo za KWje :.sup
Budget imam okoli 1000 eur. Predno se kaj zmeniva bi se rad zapeljal, ter videl kako so ohranjeni, koliko časa so na avtu, itd... - ker se gre seveda za rabljeno robo. Sporoči če imaš kaj časa te dni.
Luka napisal/-a:Auto ti skakuta iz dva razloga:
prvi je, da su tvoji amortizeri vjerovatno već pri kraju i uz ostale manjke koji dolaze uz to nemaju više ni dobar rebound damping.
drugi je, da Eibach ne radi federe za Hawkeye Impreze pa tako vozis federe za Blobeye koji imaju drugacije spring rates (za laksi Blobeye i njegovo drugacije F/R prerasporedjenje težine).
Možno, da je drugi razlog, avto ima 94000 km in nevem če bi bi bili amortizerji že slabi. Lahko me popraviš, vendar sem slišal, da imajo vse hawkeye sti ta efekt poskakovanja na cesti z original fedri. Problem naj bi bil hod amortizerjev...?
Luka napisal/-a:
Generalno
- ako zelis udobje iznad svega onda ne ulazi u coiloverse nego u kombinaciju amortizera i federa.
Za OEM amortizere jako su dobar komplement bili Prodrive crveni federi, koje ces tezko jos gdje dobiti.
Zamalo isto dobri za primjenu sa OEM amortizerima jesu Tein zeleni federi. Dolaze u dve izvjedbe za Hawkeye pa tako pazi sta uzimas.
- ako su ti vazne sportske vozne osobine auta iznad svega i spreman si to platiti sa malo zveckanja i pomalo tvrdim autom kod voznje na posao onda gledaj coiloverse.
I u tom slučaju idi "all the way" i uzmi podesive (visinu i čvrstinu). Znači kod primjerice Bilsteina barem B16 i ne B14.

Ja ti tada preporucujem australske coiloverse Racing Logic (kupio sam jih i ja). Napravljene na Taiwanu ali jako dobre kvalitete - tako izrade kao osobina. Australci su ludi za njima.
Uz to imaju dobru cijenu od samo 700 GBP.
http://www.racing-logic.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ako ti treba vise info o RL pitaj.
Na dane kada "lepo mislim" bio bih spreman, da ti na Tein i RL sredim jos cca 15% popusta.

Nije, da ti treba ali ako bi želio mogao bih ti srediti i Ohlins DFV za 1.000 EUR nizu cijenu, t.j. cca 2.100 EUR.

I sta god, da radis ne gledaj BC.

Edit: I kao sto kaže IrCAR, AST jesu jako dobri. Verziju Sportilne I (sada imenom Sportline 4100) ugradjivao je Iain Litchfield u njegov Type25.
Malo sem brskal včeraj za RL in so kar pozitivni komentarji, če jih imaš na avtu, bi se priporočil za kakšno vožnjo, da vidim kako se avto pelje.

Ne iščem udobje, rad bi samo odpravil efekt poskakovanja na avtocesti, saj je zelo moteče, rad bi lepo vožnjo, ampak tudi čvrsto - trdo, saj se gre za športn avto in nekega udobja ne pričakujem. :D
Poleg tega, dajem prednost coiloverjem nastavljivim po višini, saj bi lahko pozimi zvišal avto.

Do konca zime bom še vozil se na original amortizerjih in eibach vzmeteh, potem pa bi počasi zamenjal z novim setupom.

Hvala vsem za odgovore in predloge. :thup

Uporabniški avatar
Luka
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Luka » 25. December 2013, 08:49

Original Kayaba amortizeri nisu baš neka kvaliteta i poslije prijedjenih 60.000 km mogu biti na samo jos cca 60-65% funkcije. idi pa jih pomjeri.

Auto sa originalnim setupom skače (bobble head) isključno samo zbog suviše čvrstih tvorničkih opruga. Sa njihovom čvrstinom željeli su postići kompromis izmedju udobja na auto putevima i manjem body rollom u zavojima.
Zamjeniš jih (kod još dobrih amortizera) za crvene Prodrive (koji su progresivni) ili Tein-ove i auto će biti magično transformiran.

Ja trenutačno imam još RB320 setup na avtu. RL montirati ću u proljeće.

Uporabniški avatar
pero_mt
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: pero_mt » 25. December 2013, 08:55

Luka napisal/-a:Original Kayaba amortizeri nisu baš neka kvaliteta i poslije prijedjenih 60.000 km mogu biti na samo jos cca 60-65% funkcije. idi pa jih pomjeri.

Auto sa originalnim setupom skače (bobble head) isključno samo zbog suviše čvrstih tvorničkih opruga. Sa njihovom čvrstinom željeli su postići kompromis izmedju udobja na auto putevima i manjem body rollom u zavojima.
Zamjeniš jih (kod još dobrih amortizera) za crvene Prodrive (koji su progresivni) ili Tein-ove i auto će biti magično transformiran.

Ja trenutačno imam još RB320 setup na avtu. RL montirati ću u proljeće.
Kakšen pa je RB320 setup? Se pelje veliko bolje kor original? Kako misliš homologirati RL?

Uporabniški avatar
Luka
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Luka » 25. December 2013, 09:02

RB320 je Prodrive-ov setup/podešenje Bilsteina B16 u zatvorenom kućištu sa komplementarnim Eibach oprugama opet sa spring rates po Prodrive specifikaciji.

Homologacija RL je moja mala tajna :). Može na ZS.

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4237
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 25. December 2013, 09:37

pero_mt napisal/-a:
Bi se lahko kdaj zmenila, da me zapelješ kak krog, da vidim kako se obnesejo KW V3? Kako imaš ti nastavljene za vsak dan?
Ni problema. Listek imam v avtu, na pamet ne vem ampak mislim da je trenutno nastavljeno zelo blizu kw-jevim priporočilom. Bump sem spreminjal ene 5x (nastavlja se pod avtom), rebound pa bistveno večkrat (nastavlja se zgoraj)... kot sem rekel je cel kup kompromisov, tako da na koncu ko počečkaš cel a4 list z datumom, bumb, rebound, tlakom pnevmatik in komentarji, ugotoviš da priporočene nastavitve niso zgrešene.

Uporabniški avatar
pero_mt
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: pero_mt » 25. December 2013, 10:34

irCAR81 napisal/-a:
pero_mt napisal/-a:
Ni problema. Listek imam v avtu, na pamet ne vem ampak mislim da je trenutno nastavljeno zelo blizu kw-jevim priporočilom. Bump sem spreminjal ene 5x (nastavlja se pod avtom), rebound pa bistveno večkrat (nastavlja se zgoraj)... kot sem rekel je cel kup kompromisov, tako da na koncu ko počečkaš cel a4 list z datumom, bumb, rebound, tlakom pnevmatik in komentarji, ugotoviš da priporočene nastavitve niso zgrešene.
No super slišat. Za več ti pa pošljem ZS. hvala za info. :thup

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost