Poliuretanske puše - splošno

Izboljšave zmogljivosti in voznih lastnosti
Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 620
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: Poliuretanske puše - splošno

Odgovor Avtor: Grizliboy » 17. Oktober 2018, 19:08

Schudr napisal/-a:
05. Julij 2018, 19:37
Zdravo,Kdo bi bil tako prijazen in mi pomaga pri naročilu PU-puš? :111 dva v dobrem ;P
Velikosti puš me zanima za Forester S-Turbo 1999, nebi rad narobe naročila!
https://www.strongflex.eu/en/subaru-imp ... 20262.html
Jaz bom za svojo subico rabil telele puše. A si potem naročil ? Kako so se obnesle ? Ali si naročil rumene (ala sport) ali rdeče ?
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 328
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Odgovor Avtor: Schudr » 17. Oktober 2018, 19:37

Nisem še, drug mesec naročam pa lahko upalimo skup naročilo ;)
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 18. Oktober 2018, 00:24

Če mi ta mesec uspe naročit celotno zadnje vzmetenje, bo dosti možnosti za drugi mesec puše. Samo moram dobro preverit ker je 5 ražličnih možnosti pri izbiri v paketu. :ast

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 18. Oktober 2018, 01:18

Jaa tocn to, ful mas razlicnih dimenzij...
Drugac pa mislim da bom narocil trso varjanto. Ce se odlocis sporoci da ne placujeva vsak posebaj postnine
itd. :vctry
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3906
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 18. Oktober 2018, 07:06

Rdeče. puše so že kar precej trde, rumene so pa bolj kot ne plastika :) Tako so trde, da se jih da stružit na stružnici, vem ker sem to že delal...
Sam sem za WRX-o naročil rdeče. Ker se imam rad, in rad pri normalni vožnji slišim tudi motor in radio, namesto ropota iz ceste :D

Kar se tiče dimenzij, se načeloma uležeš pod avto s šublerjem (kljunasto merilo) pa malce premeriš :thup
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 18. Oktober 2018, 16:10

BackWood, ker bom naročil celotno vzmetenje proizvajalca KYB (tukaj berem da so precej trdi -- ali to velja samo za outback verzijo ? ), je potem bolje da naročim mehkejšo različico puš (rdeče) :?: :?:

Jaz imam legacy druge generacije (1998) wagon. Sicer imam rad da je avto v ovinku stabilen, res pa glih ne rabim čutit vsake razpoke in kamčka na cesti. :th

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 18. Oktober 2018, 19:13

Jaz sem na dveh prejšnjih Legacy-ih (torej 1999 BH in 2006 BP) amortizerje zamenjal s Kyb in nisem opazil, da bi bili kaj posebej trdi in neudobni.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 18. Oktober 2018, 19:58

:thup :vctry

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 18. Oktober 2018, 20:20

Sam sem že na vse možno vgradil KYB Kayaba amortizerje, pa ni še nikoli blo ekstra trdo/trše od originala. To je moral bit nek ekstremen primer, to ali pa je Sajmon bolj picajzlast od nas.

Puše ne bodo pripomogle h trdosti vožnje. Bodo pa pripomogle h vodljivosti. Vendar rdeče napram rumenem ne bo nekaj hudo občutljive razlike, sploh pri mehkih amortizerjih (kar original ali nadomestek originala, definitivno je). Rumene se uporabljajo za motoršport, torej za divjake pa za dirkalnike. Sam jih razen na avto namenjen za dirke/avtoslalom/rally nebi dajal, ker ne vidim neke uporabne vrednosti za neko vsakdanjo vožnjo.

Trde puše pa lahko precej dodajo h zvočnem/vibracijskem neudobju. Torej, hrup iz ceste (guma ki se neenakomerno kotali po slabi cesti) bo prenašala ta ropot v kabino. Hkrati bo cel avto vibriral po tem ropotu, pa na volanu boš občutil več tresenja s ceste.
Ali po domače, 2x bolj boš cesto slišal kot zdaj....

Trdi amortizerji/fedri pa bodo naredili trdo vžnjo. Torej lukenj ne bo blažilo ampak jih boš začutil direkt v zadnjico. Kot da te en čez luknje brca v rit med vožnjo.

Na navaden avto za vsakdanjo vožnjo sodijo od stronglexa rdeče zadeve. Rumene so za ekstremiste, pa za tiste, ki se nimajo radi :)

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 18. Oktober 2018, 21:21

:thup :thup :rock

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 18. Oktober 2018, 23:05

Hvala za lepo in siroko razlago....

Kyb amortizacijo sem pa tut jst menjal in da bi bil avto trd nism porajtal...
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1171
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 18. Oktober 2018, 23:46

Forester se prav lepo pelje na kyb. Za outbacka me loči pa par dni da preverim ... :) V vsakem primeru pa rdeče puše ...
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2930

Odgovor Avtor: Sajmon » 20. Oktober 2018, 09:12

Rdeče mam tudi jaz. In so super. Prav nič nisem opazil povečane trdote vožnje. So kyb prevzele to funkcijo...

Zdaj vsaj vem, kateri mojstri za podvozje so poleg mene še picajzli. Dva sta mi takoj rekla za pretrde amortizerje, pa imata neskončno več servisnih izkušenj kot mi vsi skupaj tle gor.
Kakšna pa je verjetnost, da sta bila oba kyb amortizerja že ob nakupu zanič, pa prepuščam statistiki....

Važn, da sem jaz zadovoljen, da ne boste več poslušal mojga jamranja :)

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 20. Oktober 2018, 10:54

Kaj pa veš, lahko bi bilo, da je imela cela serija po neki neumnosti notri pretrdo olje, nevem. Težko je sodit takole, preko besedila :)
Jaz sem enkrat vzel monroe, in sem se pošteno zajebal, ker je bilo napram KYB vseskup že kar malo smešno. Monroe sploh ni uspel ublažiti kratkih hitrih vibracij, in se je zgodilo, da če je bila cesta rahlo napokana, da so se te vibracije prav pomnožile in je vseskup prišlo v kabino in na volan...Tečno ko sam vrag.

Opazil sem tudi, da naprimer, Monroe čez daljšo slabo makadamsko cesto je delal čedalje slabše, nakoncu je že nabijalo kja v tri krasne in poskakovalo.
Pri KYB tega ni bilo opazit...je pa to pojav, ki se imenuje "oil aeration" oziroma mehurčkanje olja. Prav zaradi tega imajo proizvajalci v teh "plinskih" amortizerjih namesto zraka (nad oljem) raje plin, ki naj bi zmanjšal/eliminiral ta pojav, da lahko amortizer deluje brez zmanjšanja učinkvitosti.

Povsem mogoče pa je tudi, da kombinacija vzmeti/amortizerjev ni bila prava, ker je prav zelo pomembno, da je to dobro usklajeno. Če ni, se ne boš udobno peljal, neglede na trdoto...

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6732
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 20. Oktober 2018, 11:23

Po moje je bila napaka kar v samem amortizerju.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost