I: Varilca (rostfraj izpušni kolektor)

Mali oglasi ki ne sodijo v kategorijo avtomobilizma.
Pravila foruma

· Pri pisanju naslova oglasa se zaradi boljše preglednosti poslužujte okrajšav:
- P: (prodam)
- K: (kupim)
- M: (menjam)
- Po: (podarim)

· Iz naslova oglasa naj bo jasno razvidno kaj je oglaševani predmet,
· Besedilo oglasa naj bo kratko in jedrnato, vsebuje naj ceno, vaše kontaktne podatke (telefon ali elektronski naslov) in možen kraj prevzema.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3962
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Re: I: Varilca (rostfraj izpušni kolektor)

Odgovor Avtor: danci1973 » 21. Julij 2021, 10:17

Z največjim veseljem bi se izognil demontaži preostalih kosov izpuha, nimam pa prave ideje, kako poravnati tisto flanžo, ki ostane na avtu...

Tesnilka ima kovinski obroč na sredini, okoli pa je 'nekaj' stisljivega - boj ali manj takšna:
https://www.clampcouk.co.uk/media/catal ... pin_32.jpg

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 4501
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. Julij 2021, 12:30

Tele na sliki so načeloma bolj za enkratno uporabo :)

Namaži s prvo pasto ki ti jo v roke porine v trgovini na frazo "rabm dihtmaso za auspuh dihtungo zadihtat".

Al pa 300°C silikon v tehnični trgovini. Tiste za 1200°C in tam okoli ratajo po montaži trde in bojo bolj kot ne odpadle slej kot prej.

Jaz sem enkrat uletel h "mojstru" in ker na čuden dan v tednu ni mel original konusne tesnilke v merah subaruja za dobit, mi je na flanšno navil (khm khm) azbestno vrvico in vseskup na debelo namazal s tem silikonom. Zadeva je držala 1 al clo 2 let povsem BP dokler se nisem lotu tega demontirat ko sem nekaj avto šraufal. Takrat je to vseskup itak razpadlo pa sem lahko sam še stran vrgu :)

Drugače so kovinske "MLS" tesnilke boljše za take spoje pa načeloma dlje zdržijo pa večkratno uporabo imajo (če niso prerjavene). Samo moraš dobit take da pašejo na luknje.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 21. Julij 2021, 14:15

To, da je za enkratno uporabo, me ne moti - da pa pri tej 1x uporabi ne tesni dobro, me precej bolj. Sicer je to tesnilo dobro držalo, dokler nisem zadeve vzel narazen (na drugi strani motorja še vedno drži).

Danes grem na tehničnega, pa če bo šel skozi, se bom s tem ukvarjal naslednji teden, ko bom imel dostop do pravega dvigala - trenutno mi ležanje pod avtom gre malce na živce.

Če pa ne bo šel skozi, bom pa zvečer še malo ležal pod avtom pa pacal s pasto.

MLS tesnila očitno niso preveč razširjena, saj najdem samo dve varianti, ki bi lahko pasali - ena iz Nemčije (18,95€ + 19,95€ poštnina), druga iz USA (US $14,95 + US $95 poštnine).

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. Julij 2021, 19:49

Kar se tiče tesnenja, lahko daš tudi dve tesnilki skupaj, če še imaš staro kako, pa bo mogoče držalo dosti za čez tehničnega.

Tehnični te zna hecat, ker taka luknja vleče kisik v izpušni sistem in potem zadaj sonda (od tehničnih) javlja napačno vrednost lambda. Vkolikor se to zgodi, moraš rečt majstru da malce pohodi plin, pod pretvezo da zaradi pretočnosti večjega zadnjega lonca in cevi na nastavku vleče nazaj luft in zato kvazi kaže slabo lambda vrednosti. Mogoče prođe :)

Meni na Imprezi je že bilo tako. Je ravno toliko večja cev na nastavku, da tista dosti kratka lambda sonda cevka ko jo porine v cev ne gre dosti globoko....že ob rahlo dodanih obratih je bila vrednost idealna.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 21. Julij 2021, 21:57

Tehnični je šel skozi b.p., jaz pa še vedno slišim rahlo sikanje - je pa to zdaj bistveno manj kot je bilo prej z luknjico.

Ob priliki oz. ko poštar prinese, bom poskusl z Remflex grafitnim tesnilom...

Načeloma se lahko ta tema zaklene (morebitne debate o tesnilih ipd. pa prenese v primernejše področje).

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. Julij 2021, 22:35

V izpuh nabiješ čep ali coto, nekdo pa nabije gaz pri prižganem avtu, tam kjer piha bo takrat defenitivno pihalo bolj, ker bo v izpuhu par barov pritiska...

Še vsak izpuhar mi je tako preveril "tesnenje" izpuha...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost