Kupujem rabljenega Levorga in imam polno vprašanj

Nov športno uglašen karavan
Odgovori
kajetan
Novinec
Prispevki: 9

Kupujem rabljenega Levorga in imam polno vprašanj

Odgovor Avtor: kajetan » 01. December 2019, 18:59

Dober dan,

zdaj že en mesec tuhtam, kaj bi kupil. Začel sem z Mazdo 6 2.5 192km, nakar sem se zadnji teden zaljubil v Levorga. Sicer ga še nisem videl v živo, ampak ker je moj sanjski avto že od nekdaj Subaru Impreza WRX in hkrati iščem karavana, me je ta oblika presunila.

Tudi s tem avtomatskim menjalnikom verjetno ne bi imel problema. Zdaj, pripravljen sem odšteti do 19.000€+ uvozne stroške, ali še raje 18k+uvoz za rabljen avto. Najraje letnik 2016 ali starejši.

Najbolj me zanima kaj je zdaj s temi izdajami in s tem novim 7mestnim menjalnikom?

Kar me je najbolj zmedlo je ta stavek:

"Doch dann geht es auch in 8,9 Sekunden auf Tempo 100. Im Normalfall aber sinkt die Nadel des Drehzahlmessers sehr flott auf ein niedriges Niveau, weil Subaru jetzt einen virtuellen siebten Gang implentiert hat. Im Vergleich zu früherer und tatsächlich ziemlich fieser CVT-Technik ein Quantensprung."

Ne razumem, zakaj trdijo da je preskok iz prejšnjega na ta virtualno 7 -stopenjski menjalnik KVANTNI SKOK!? Zakaj bi se naj letnik 2018 (kot prejšnji letniki) toliko boljše obnesel - tega res ne razumem. Mi lahko kdo razloži?

celoten review lahko preberete tukaj: https://www.motorsport-total.com/auto/n ... -19011201- kdor razume nemško je na konju.. kdor pa ne bo pa moral vklopiti prevajalnik.

Zanima me tudi kaka je cena vzdrževanja, kakšne so cene zavarovanja? Baje naj bi bile visoke? Recimo, dajmo primerjati z Mazdo.
In....tudi katere letnike naj gledam? Trenutno sem se ustalil pri Sport verziji, letniku 2016. Kaj pravite na ta oglas:

https://www.autoscout24.at/angebote/sub ... ?cldtidx=3

?

in še moj najbolj priljubljeni test:

https://www.youtube.com/watch?v=ihbCoIQMqpM

človek je že testiral 100252380582 avtov, ampak se je na koncu zaljubil v Levorga... je še omenil, da si predstavlja, da bi ga nabavil.. In tudi na ta CVT menjalnik se je navadil, čeprav jih sovraži - ampak NE v tem avtu. No on je testiral 2017 verzijo.. verjetno ne more biti dosti drugačen od 2016ke...

Zanima me pa tudi če so kake razlike v porabi med 2016 in 2018/2019 verzijo? In tudi. če so kake velike kozmetične spremembe?
Porabo sem že preštudiral in ugotovil, da bo odvna od tega kako bom vozil. 7.5 do 10 ali celo več je možno.

Hvala že vnaprej, če mi bi kdo pomagal. Odprl sem novo temo, ker se mi zdi, da je ona že prastara in se izgubiš v njej. To so aktualna vprašanja, na drugo ste že verjetno odgovorili v temi.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3616
Kraj: Trbowle

Re: Kupujem rabljenega Levorga in imam polno vprašanj

Odgovor Avtor: BackW00d » 02. December 2019, 07:49

Priporočam da se greš usedit vanjga in se malce peljat. Glede na navdušenost si potencilno zelo dober kupec za nekega prodajalca. Torej testna vožnja nebi smela bit nekaj kar bi ti prodajalec branil.

Škoda ljudi spraševat kaj oni mislijo. Kupuješ zase in važno je da ta nakup odkljuka tebi pomembne lastnosti/občutke.

Kar se tiče priporočil in morebitnih napak/pazljivosti pa ti bodo tudi forumaši verjetno težko pomagali iz prve roke. Sam vem le za enega forumaša da vozi levorga.

Men je avto oblikovno hud. Sem ga tudi že videl v živo in je kul. Ampak ker je CVT nekako v moji glavi zaradi tega čez njega pade nek zastor in ga povsem skrije v pozabo. Sam bi, če bi se že hotel podati na pot nakupa levorga (ali drugega novejšega subaru CVT skuterja), moral primarno najprej sest za volan in naredit nekih 10-20km, da vidim če je osnova pogonskega sklopa za pogoltnit.
Defenitivno bi moral bit CVT ugoden kar se tiče pospeškov in dinamike vozila. Vprašanje pa je če CVT olajša porabo, pri mojem načinu vožnje.
Ob ekonomični vožnji defenitivno pomaga pri porabi da se lahko 50m/h pelješ z manj kot 2000 obratov.
Če CVT potem ob dodatku gaza takoj primerno odreagira, poviša obrate in omogoči hitro reakcijo na pospeševanje, super.
Vendar, ko pomislim na tisti skuterski CVT nepovezan pogonski sklop. Ko motor dela čist nekaj drugega nezveznega s premikanjem avta, se mi čreva kar malce zavozlajo :D
Sem na tisti strani voznikov, ki bi verjetno rabila malce dlje časa, da bi se navadil na takšno delovanje.

Kar se porabe tiče, subaruje ki bi pil manj kot 10l mešane vožnje še nisem imel. (pustimo ekstreme s pretirano previdnostjo in vožnjo po jajcih).
Pa sem vozil že 1.0 tribatnega justy-a, 1.6 litske impreze, 1.5 litrsko imprezo, 2.0 legacy-a, 2.0 WRX-o ter outbacka z 2.5 bi-fuel plinašem....

Levorg ima DIT motor, ki uporablja takoimenovano Direct injection tehnologijo (FSI oziroma TFSI enačico VAG koncerna).
Ta naj bi pomagala na odzivnosti motorja in predvsem ekonomičnosti. Torej vsaj v teoriji poraba 7.5-10l nebi smela bit nekaj neverjetnega.

A si kaj gledal na spritmotor ali poraba.com? Tam jaz ponavadi pogledam, pa na povprečja, ki jih najdem dodam še kak liter. Pa mam neko tako porabo kot jo delam sam s svojo vožnjo :D :lolno
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

kajetan
Novinec

Odgovor Avtor: kajetan » 02. December 2019, 10:49

BackW00d napisal/-a:
02. December 2019, 07:49
Priporočam da se greš usedit vanjga in se malce peljat. Glede na navdušenost si potencilno zelo dober kupec za nekega prodajalca. Torej testna vožnja nebi smela bit nekaj kar bi ti prodajalec branil.

Škoda ljudi spraševat kaj oni mislijo. Kupuješ zase in važno je da ta nakup odkljuka tebi pomembne lastnosti/občutke.

Kar se tiče priporočil in morebitnih napak/pazljivosti pa ti bodo tudi forumaši verjetno težko pomagali iz prve roke. Sam vem le za enega forumaša da vozi levorga.

Men je avto oblikovno hud. Sem ga tudi že videl v živo in je kul. Ampak ker je CVT nekako v moji glavi zaradi tega čez njega pade nek zastor in ga povsem skrije v pozabo. Sam bi, če bi se že hotel podati na pot nakupa levorga (ali drugega novejšega subaru CVT skuterja), moral primarno najprej sest za volan in naredit nekih 10-20km, da vidim če je osnova pogonskega sklopa za pogoltnit.
Defenitivno bi moral bit CVT ugoden kar se tiče pospeškov in dinamike vozila. Vprašanje pa je če CVT olajša porabo, pri mojem načinu vožnje.
Ob ekonomični vožnji defenitivno pomaga pri porabi da se lahko 50m/h pelješ z manj kot 2000 obratov.
Če CVT potem ob dodatku gaza takoj primerno odreagira, poviša obrate in omogoči hitro reakcijo na pospeševanje, super.
Vendar, ko pomislim na tisti skuterski CVT nepovezan pogonski sklop. Ko motor dela čist nekaj drugega nezveznega s premikanjem avta, se mi čreva kar malce zavozlajo :D
Sem na tisti strani voznikov, ki bi verjetno rabila malce dlje časa, da bi se navadil na takšno delovanje.

Kar se porabe tiče, subaruje ki bi pil manj kot 10l mešane vožnje še nisem imel. (pustimo ekstreme s pretirano previdnostjo in vožnjo po jajcih).
Pa sem vozil že 1.0 tribatnega justy-a, 1.6 litske impreze, 1.5 litrsko imprezo, 2.0 legacy-a, 2.0 WRX-o ter outbacka z 2.5 bi-fuel plinašem....

Levorg ima DIT motor, ki uporablja takoimenovano Direct injection tehnologijo (FSI oziroma TFSI enačico VAG koncerna).
Ta naj bi pomagala na odzivnosti motorja in predvsem ekonomičnosti. Torej vsaj v teoriji poraba 7.5-10l nebi smela bit nekaj neverjetnega.

A si kaj gledal na spritmotor ali poraba.com? Tam jaz ponavadi pogledam, pa na povprečja, ki jih najdem dodam še kak liter. Pa mam neko tako porabo kot jo delam sam s svojo vožnjo :D :lolno
hvala za izčrpen odgovor. Vceraj mi je en prodajalec spustil gt verzijo z 77k kilometri na 17 tisoc,ampak se danes zbudim in vidim da so ga ze prodali!
ja sem klical v maribor pa nobenega ni na zalogi,niti novega,vse moras narocit.
Kmalu jih v Sloveniji več ne bo :/. Gledam nonstop na spritmonitor...vsi pravijo, da je odvisno kako ga voziš. tudi na youtube se dosti uporabnikov jezi,ker vecina reviewerjev kar zine da troši 10l, oni pa pravijo da trosi bolj od 7-8L.
Btw, se najbolj se bojim da ne bi videl obeh barv.. :D ta violet-plava mi je vsec ampak temno sive bi se pomoje pozneje navelical. :)
btw, kje pa se sploh imajo to 1.6 verzijo v Sloveniji?ce se bo kdo vozu v prekmurju naj se ustavit pa mu dam 100e. :) deal? :P

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6312
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 02. December 2019, 12:32

jaz imam XV-ja temno sivega, pa mu kr paše.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

kajetan
Novinec

Odgovor Avtor: kajetan » 02. December 2019, 13:50

nebivedu napisal/-a:
02. December 2019, 12:32
jaz imam XV-ja temno sivega, pa mu kr paše.
ja, tudi jaz gledam temno sivega :)
ali bo violet-ble ali pa temnosiv...

BTW, danes sem klical na avtoservis Kržič. Prijazen gospod mi je povedal, da trenutno nimajo nobenega Levorg-a tam, ga je pa ena gospa naročila in ga lahko pridem pogledat. Na žalost ne ve kera barva bo.

Mi je pa tudi rekel, da kao novejši modeli še manj porabijo in, da ta 7 stopenjski menjalnik pravzaprav naredi razliko in ni mišljen, samo za ročno prestavljanje ampak tudi pomaga menjalniku da dela na nižjih obratih več časa. Ne vem, če sem vse razumel, v glavnem --- zdaj me še samo to zanima potem pa gremo v akcijo. ČE je res 2018 model bolj eficienten zaradi 7mih virtualnih prestav, bom še počakal eno leto, da se kak rabljeni pokaže.

hvala za pomoč.

klical sem pa na 3 centre! sem iz prekmurja, zato najprej v maribor. V enem centru sploh niso nikoli tega modela imeli, pri Koletniku se lahko samo naroči, pri Kržiču pa bo en na voljo na ogled za zelo kratek čas.

TEŽKO je kupovati Levorga, se mi zdi da moraš iti na blef pa kar naročiti....... Kaj pa Avstrija?bom mogoče moral v Graz, da vidim to čudo... :)

kajetan
Novinec

Odgovor Avtor: kajetan » 02. December 2019, 14:03

btw, en nemec mi je ponudil ceno 17.000 za GT verzijo 2016 z 77 000km in vsemi servisi.
Kar me moti je da je imel avto že 2 lastnika in da je kao vzrok da je prejšnji menjal avto:"ker hoče diesla". HM? :D

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3616
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 02. December 2019, 14:48

Poveži se z našim forumašem Gabrc-om, številko mislim da ima objavljeno v parih temah...naprimer tukaj.

On uvaža Italjanske primerke, ni hudič da ti nebi kakega našel.
Kar je zaslediti na forumu vsi ful hvalijo izkušnjo sodelovanja z njim.
Jaz sem ga med drugim tudi bratu priporočal ko je kupoval outback-a, pa je rekel da je že po telefonu slišat, da je vredu dečko :D

Kar se porabe tiče, koliko km letno načrtuješ ?
Dva lastnika sta lahko uvoznik/distributer ter realni prvi lastnik. Po možnosti se šteje tudi avtohiša, ki od prvega lastnika odkupi avto. torej ima lahko avto v evidencah tri teoretične lastnike, čeprav realno ga je samo en realni lastnik vozil.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

kajetan
Novinec

Odgovor Avtor: kajetan » 02. December 2019, 16:51

hvala za razlago!!

in hvala da mi pomagaš..... Govoril sem o tem oglasu:

https://www.autoscout24.de/angebote/-3c ... =387100353

mi ga je na 17 spustil :)

Mislim, da več kot 10 000 na leto ne bi naredil. Max 15.

edino kar mi še dela zamegljen um je to, da ne vem kaka je zares zdaj razlika med 6 in 7 stopenjskimi izdajami in, če je letnik 2018 res toliko bolj eficienten.
tega nisem nikjer zasledil. Če sploh te prestave vplivajo na CVT ali je to samo mišljeno ko ti sam menjavaš na ročkah. Poraba na spritmonitor je med letniki 2016 in 2018 podobna.

A ta "dečko" tudi rikta papirje in vse? HM, meni je že marsikdo rekel naj se izogibam uvoza iz Italije, Belgije in Francije.
Kako je s tem?

kajetan
Novinec

Odgovor Avtor: kajetan » 02. December 2019, 17:06

Prav tako nevem kako je s to garancijo. Tam bise da ima avto 5 let garancije in garancija velja do leta 2021. Kaj to pomeni? Da ce je kaj narobe peljem samo na subaru avtoservis? a se to prenese v slovenijo ali ne?ker sem slisal, da pri nas dajo vecinoma 2 leti garancije..kako je s tem?

ko bom ene detajle vedel bom ga verjetno poklical..se enkrat hvala:)

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 461
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 02. December 2019, 17:27

Praviloma so 5 letne garancije zgolj 2 letna tovarniška in 3 letna "garancija prodajne hiše". Tudi ne pokrivata obe istih popravil, moraš kar povrtat v prodajalca, da pove kaj sploh pokrije naknadna garancija. :o

Noooooo, razen če govorimo o Kia avftih ...................................... tisti pa majo miljavžnt let tovarniške garancije (ironično, sej če hočeš uveljavljat garancijo moraš vozit k njim na vse servise - že najdejo luknjo v evropskem določilu, da lahko pelješ k vsakemu mehaniku ki ima uraden servis :sil :sil ).
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

kajetan
Novinec

Odgovor Avtor: kajetan » 02. December 2019, 18:28

Grizliboy napisal/-a:
02. December 2019, 17:27
Praviloma so 5 letne garancije zgolj 2 letna tovarniška in 3 letna "garancija prodajne hiše". Tudi ne pokrivata obe istih popravil, moraš kar povrtat v prodajalca, da pove kaj sploh pokrije naknadna garancija. :o

Noooooo, razen če govorimo o Kia avftih ...................................... tisti pa majo miljavžnt let tovarniške garancije (ironično, sej če hočeš uveljavljat garancijo moraš vozit k njim na vse servise - že najdejo luknjo v evropskem določilu, da lahko pelješ k vsakemu mehaniku ki ima uraden servis :sil :sil ).
:grim :wear hheheeh!hvala..te razumem popolnoma:) no zdaj se vsaj s tem ne bom obremenjeval,saj bom itak kupil avto ki bo star vec kot 2 leti. ze tudi premlevam, da ga sploh nebi testiral pa samo kupil kot kinder surprise..nisem dirkač zato me CVT ne bi motil...pa ko sem bil mlad sem dosti spredirkal s tomos automaticom ..(sicer predelanim) haha:) to je to!!

Uporabniški avatar
mare
Novinec
Prispevki: 16
Kraj: Idrija

Odgovor Avtor: mare » 08. December 2019, 11:38

Hja CVT menjalnik. Kako se obnese pozimi ko rineš sneg pred sabo? To bi tudi mene zanimalo za kakšen test.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6312
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 08. December 2019, 13:50

300€ je dodaten hladilnik za olje v menjalniku. Naštima se ga med kondenzator klime in hladilnik vode.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost