Servis plinskega sistema

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Uporabniški avatar
Tomy
Uporabnik foruma
Prispevki: 267
Kraj: Celje

Re: Servis plinskega sistema

Odgovor Avtor: Tomy » 09. November 2018, 21:05

Tisti ki ste s plineks-ovimi servisnimi storitvami zadovoljni, pa ste imeli kdaj nedelujoč BRC plinski sistem in so vam ga usposobili in optimizirali? Ker verjamem da filtre znajo menjat v kaj več me pa niso prepričali, odnos serviserjev je pa še na nižjem nivoju kot njihovo znanje o brc-ju! Po uri in pol mi povejo diagnozo katero sem sam njim povedal ob prihodu (ampak so mi ostro odvrnili da bodo že sami ugotovili napako, češ kaj js vem in me naženejo iz delavnice) in povejo da nimajo rešitve. Ker ne znajo odpraviti napake mi prijazno ponudijo menjavo celotnega plinskega sistema, komedijanti :smly

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1058
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 09. November 2018, 22:35

Imam podobno izškušnjo izpred par let. Nisem imel njihovega sistema, več kot filtra zamenjat niso vedli ...
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

reklamar
Uporabnik foruma
Prispevki: 114

Odgovor Avtor: reklamar » 10. November 2018, 10:54

Meni je komplet plin uredil silvijo v samoboru, pa dela bp.

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 242
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 20. December 2018, 06:43

Moja izkušnja s Silviom:

V avtu mam vgrajen BRC sistem. Predprejšnji teden sem se naročil na servis (redni) za včeraj. V ponedeljek opazim, da mi noče preklopt na plin. SPLOH! (pa ne mi pametovat, da nisem mel plina not :cp )

Ob dogovorjeni uri pridem dol, povem, da mi je čist vn vrgl plin, pa da verjetno najboljše najprej diagnostiko nardit, da bojo vidl, če lahko danes porihtajo kar je, al se bomo zmenl za drug termin. Počakam tačas, da povejo v "čakalnici", pa pride mehanik čez 5 minut s skurjeno varovalko. Verjemte, da sem se počutu kot en idiot tam. Skratka naredijo servis (tačas sma šla s cuckom na eno šetnjo, po pol ure pršla nazaj, pa je avto bil gotov), pol se je pa začelo...

Pridem nazaj, mi šefe vse lepo razloži kaj so nardil, da so vidl, da tud sam delam kej na avtu, ker mam OBD dongle not. Pove, da so prklopl tud na diagnostiko, pa da bom mogu lambdo zamenjat. Pol sma ene 15 minut debatirala, mi je razložu komplet princip delovanja lambde pa kake so razlike med njimi, da ko bom zamenju naj pridem še na kalibracijo plinskega sistema.... Je mel dar govora pa čas, jz pa tud dost časa. Se še zapletema glede svečk, pa mi je še o tem razložu kr dost stvari.....

Skratka... servis sistema, diagnostika, kup informacij, novoletna darila, pa 4 densotove svečke (take tud sam v svojga XV-ja deva) me je prišl slabih 55€. Vsemu temu morm dodat še dobro voljo, pozitivno energijo. Prištet morm še pot dol pa nazaj (cca 200 km).

Epilog je, da bo Silvio definitivno ostal moj serviser plinskega sistema. Ker pri prvem obisku na servisu redko dobiš tako prijaznost pa novoletna darilca. :smey

Aja....pa še to sm pozabu oment, da smo se že kr na začetku povohal (po pasje). Ker oni majo bernca, jz pa švicarja. In sta se tud zverini mal pogovorili na hitrco. 8-)
It's a hybrid. It burns gas and oil!

simon1977
Uporabnik foruma
Prispevki: 72

Odgovor Avtor: simon1977 » 20. December 2018, 09:04

ista izkusnja z Avto Silviom....,🔝🔝🔝

ma_fo
Novinec
Prispevki: 13

Odgovor Avtor: ma_fo » 15. Maj 2019, 23:52

Še vedno priporočate servis v Samoboru?
SF SG5

simon1977
Uporabnik foruma
Prispevki: 72

Odgovor Avtor: simon1977 » 16. Maj 2019, 05:35

jp

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 242
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 16. Maj 2019, 05:58

Jaz tudi. Placas lahk z evri (majo dober menjalni tecaj). Poleg tega ti da pa se brez davka ce se strinjas. Pa ce karkoli delajo, je kalibracija map sistema vsteta zraven.

Tacajt ko cakas, je pa 100 metrov naprej lustn kafic, pa pekarna tud. :smey
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Simon989
Uporabnik foruma
Prispevki: 111

Odgovor Avtor: Simon989 » 17. Maj 2019, 19:07

Ok, pol moram it dol bolj decembra :P hehe

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6717
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 17. Junij 2019, 12:32

Jaz jih tudi obiščem v kratkem.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost