EE20 motor, p0403 error

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Odgovori
the_scoob
Novinec
Prispevki: 8

EE20 motor, p0403 error

Odgovor Avtor: the_scoob » 10. Junij 2019, 20:52

Pozdravljeni,

imam Imprezo 2.0d, EE20 Euro5 motor, 100k km. Že več mesecev se mi je občasno (za kakšen teden) prižigala lučka "check engine". Ko je pred nekaj tedni ostala prižgana, sem zamenjal EGR ventil (bil je razmeroma zapacan, pa tudi po čiščenju je bil precej zariban).

Pred menjavo EGR je OBD scan javil p0403 in p0409.

Po menjavi je p0409 izginil, p0403 pa še vedno ostaja (več kot en teden) in ne izgine.

Zanima me, kaj naj zdaj preverim. Temperaturne sonde na izpušnem katalizatorju? Bi moral poleg menjave EGR opraviti še reset motorja (odklopiti elektriko)?

Imate kaj predlogov? Hvala!

the_scoob
Novinec
Prispevki: 8

Re: EE20 motor, p0403 error

Odgovor Avtor: the_scoob » 20. Julij 2019, 09:22

Mogoče pride tale odgovor komu prav.

Po priklopu avtomobila na računalnik na uradnem servisu smo ugotovili, da problem zelo verjetno ni v ventilu samem (itak je bil zamenjan, pa tudi originalni je bil stestiran in premerjen in se je obnašal ok), temveč ali v ožičenju ali v pokurjenem vhodu na ECU enoti (bolj verjetno). Računalnik je za EGR ventil namreč konstantno javljal čuden neobstoječ položaj ventila (-7°).

Najenostavnejša rešitev v tem primeru je blokiranje in izbris EGR ventila iz softwera (rešitev je bila na forumu že omenjena). Med EGR ventil in priključno cev sem zmontiral železno ploščico, ki popolnoma zapre prehod plinov skozi EGR. Nato je avto prevzela Binova Mengeš. Na ECU so namestili najnovejši FW in izbrisali oz. spremenili del kode za EGR. Ta je sedaj trajno izklopljen, ECU ne preverja več stanja na njem.

Avto se tudi nekoliko drugače (bolje) obnaša, sploh pri nizkih vrtljajih, EGR napak pa, jasno, ne javlja več.

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma
Prispevki: 236
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Avtor: Topo » 20. Julij 2019, 09:31

Take informacije pridejo vedno prav. Hvala, ker si objavil tudi rešitev problema. :thup

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 55

Odgovor Avtor: ORLY » 20. Julij 2019, 13:28

Ja, še več takih informacij :!: To je point takih forumov. Da vsak za sebe ne išče rešitev prepuščen sam sebi in poštenosti mehanika...
Hvala :clap

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4628
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: beliblisk » 21. Julij 2019, 23:27

Taprve stvari po nakupu k smo jo naredil na nasem OBju ee20:

-blinderat EGR
-nova skolopka in vztrajnik
-remap
-pucanje sesalnega kolektorja (se zapaca zaradi egrja)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost