Žarometi - vzdrževanje, poliranje,...

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 339

Re: Žarometi - vzdrževanje, poliranje,...

Odgovor Avtor: ORLY » 12. Julij 2020, 13:22

BackW00d napisal/-a:
12. Julij 2020, 09:25
Določeni to polirajo v visok sijaj z "4000" in "5000" polirnimi pastami pa pravijo da potem ne megli več...ampak meni na fiatu je zameglilo plastiko v dveh mescih po poliranju. Na imprezi imam brušeno/lakirano/polirano in je supertrooper. Zaenkrat leto po posegu še ni napokal lak, čeprav so facebook mojstri (brez izkušenj) trdili da bo popokalo vse takoj "že prejšnji dan pred lakiranjem samim" :lolno

Je pa tako da ima ta ista luč tudi od znotraj meglico in tiste pač z nobenim poliranjem in lakiranjem zunanjega dela ne moreš odpravit. Ampak po lakiranju zunanjosti se ta notranja precej manj opazi.

Priporočam vsem ki imajo težave :thup
S katero granulacijo si šmerglal? Kateri lak bi priporočal? Koliko časa se lak suši, da je luč zrela za poliranje?
Hvala za odgovor :sm
ignorance is bliss

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 4005
Kraj: Trbowle

Re: Žarometi - vzdrževanje, poliranje,...

Odgovor Avtor: BackW00d » 12. Julij 2020, 19:40

Nisem sam delal, vendar menda je na mokro 800/1000 vrh glave za lak nalit. Tudi če površina ostane motna potem lak vseskupaj zalije in površina rata sijajna. Nato poliranje pa le odstrani pomarančo.

Jaz imam nek PPG lak gor, ne vem pa kater, ker kot sem že omenil nisem sam delal.

LAki imajo večinoma definirano koliko časa sušenja na zraku rabijo, da se da površina polirat. Vsaj SILCO materjal vem da ima to specificirano.
Vsekakor ne rabiš prvi dan polirat...mislim, z lahkoto se par dni voziš s pomaračnasto lučjo predno si ziher da je suha za poliranje, če ne zaupaš trdilcu :)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost