Klima... tester

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Odgovori
T-Man
Uporabnik foruma
Prispevki: 23
Kraj: Kamnik

Klima... tester

Odgovor Avtor: T-Man » 12. Maj 2022, 14:04

Pozdravljeni!

Torej na kratko, v avtu (XV, 2012) mi klima ne hladi. Imel sem avto pri Ajniku na Zaloški dva dni in niso mogli ugotoviti napake. Vse komponente so ok, plina dost, mal sicer dofilali, pritiski ok, kompresor dela (se po vklopu sicer takoj izklopi), pomerili so razne vrednosti senzorjev in vse štima. Ampak zadeva ne hladi. Usmerili so me na original servis oz. na original tester, če bo pokazalo kakšno napako kje. Kržič in Štern sta vsaj en teden zasedena in pravita, da tester ne bo itak nič pokazal. V vmesnem času bi probal še kje kaj rešit in dal pogledat.
Zasledil sem, da ima uporabnik Marky tudi original tester, vendar nimam njegovega kontakta. Ima kdo slučajno njegovo številko, lahko tudi na ZS, da ga povprašam glede testerja?

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 7698
Kraj: Črnuče

Re: Klima... tester

Odgovor Avtor: nebivedu » 12. Maj 2022, 14:19

Kompresor klime se ti takoj po zagonu ugasne? Torej štarta, pa ugasne? Slab rele klime, pa vklopi, potem pa se pregreje in izklopi, pa ko se ohladi spet ponovi zadevo? Jaz bi preveril releje za klimo.

Mogoče imam še jaz kak rele doma. Bom malo preveril.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

T-Man
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: T-Man » 12. Maj 2022, 14:32

Ja, kompresor se zažene in po parih sekundah ustavi. Sem imel tudi sam idejo da je kakšen rele fuč, ne bi pa sam čaral kej preveč. Po shemi vidim, da sta dva releja enaka (mislim, da je drugi za ventilator) in bi ju morda zamenjal med sabo. Ne bi rad kakšne p... naredil :smly

T-Man
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: T-Man » 12. Maj 2022, 21:34

nebivedu napisal/-a:
12. Maj 2022, 14:19
Mogoče imam še jaz kak rele doma. Bom malo preveril.
Če boš slučajno imel kakšnega, bi vsaj probal zamenjat in se bo prec videlo, če je to krivo.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 13. Maj 2022, 11:38

Danes poiščem, pa te pokličem, če ga imam. Sej avta sta enaka, tako da bi morala imet enake releje, pa bom pogledal, če je enak kot pri mojem.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 13. Maj 2022, 20:00

nimam nobenega pravega

T-Man
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: T-Man » 13. Maj 2022, 20:37

Ni problema. Hvala za trud :111

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost