VERSUS avtoplin

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
PeroŠ
Novinec
Prispevki: 8

Re: avtoplin življenska doba

Odgovor Avtor: PeroŠ » 02. Januar 2018, 14:26

Pozdrav vsem.
Glede na to, da si iščem foresterja z avtoplin inštalacijo, pa nič ne vem o avtoplin inštalaciji, imam eno vprašanje.
Če grem čez članke, se v žurnalu pojavi strokovnjak, ki pravi, da je življenska doba takih sistemov od 15 do 25 let, glede na kvaliteto/ceno/vgradnjo.
Zanima me, kaj to pomeni. Kaj se zgodi čez 15 let oz kaj je tisto, kar odpove, da je plinska inštalacija neuporabna?
In... ali se to na rednih servisih plin. inštalacije ne menja oz. ureja?

simon1977
Uporabnik foruma
Prispevki: 116

Re: VERSUS avtoplin

Odgovor Avtor: simon1977 » 02. Januar 2018, 17:31

dobro vprasanje....
moje izkusnje z plinom...

Forester je sedaj tretji moj avto na plin

prvi je bil Megane(plinska naprava LOVATO...vgradil v Srbiji)..prevozil 140.000 na plin...1x naredil veliki servis na uparjalniku...menjava membrane ...sprotni servisi so bili menjeve filtrov (strosek cca 10-20e)ostalo brez vsakega problema.
Btw...avto se danes nabira kilometre po Srbiji,brez kakršnega koli problema..prodal sem ga ko je imel 300.000 km za sabo...

drugi je Xsara Picasso katerega sem vozil jaz....sedaj ga vozi partnerka...naprava je DT Gas...vgrajena pri 60.000 (2010)...sedaj ima avto 180.000km
nobenih vecjih tezav.....opravil veliki servis uparjalnika...zamenjal injektorje(ker je eden odpovedal sem dal kar vse stiri nove).
drugih tezav ni...veselo vozimo dalje

tretji je Forester....naprava je Ac stag oz.racunalnik...uparjalnik Tomasseto....prevozenih cca 1000km...so far so good... (vgrajena v Srbiji)
naslednje dni opravim carinjenje in homologacije le te.

Če potegnem črto...vecjih popravil oz.odpovedi ni na plinskih napravah...

-Rezervoar naceloma drzi dolgo..lahko se pokvari multiventil....strosek par xx evrov
-uparjalnik...servis oz menjava membrane na 100.000...oz kar celega(cene niso vec tako visoke)
-injektorji se lahko ultrazvocno očistijo...oz jih zamenjas za nove...(cene spet niso tako visoke)
-računalnik...sedaj imas ze 5 letno garancijo na njih...tudi če se kaj pokvari...das novega..(cene spet niso tako visoke)

ma to je vglavnem vse okoli stroška...
To so moje izkusnje z plinom v avtih....lahko pa me kdo ki ima se vec izkusenj popravi

Lp Simon

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 609
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 02. Januar 2018, 20:16

Srečno vožnjo. Če boš pa kaj v LJ. me pokliči greva na pivo oziroma kavo. :thup

simon1977
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: simon1977 » 02. Januar 2018, 20:22

bom....hvala!!

LP S

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 03. Januar 2018, 09:34

Simon, koliko cenejša je v Srbiji montaža, da se splača dol montirat in potem sekirat z vso papirologijo in dajatvami?
Take AC-stag/tomasetto pakete so na veliko prodajali na tisti poljski strani, ki jo več ne najdem.

Ta stran je mela v naslovu "autogaz", danes podobne več ne najdem....
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 609
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 03. Januar 2018, 15:02

Če ti pri nas računajo 1.200 do 1.800 eur se sigurno splača. Že v Karlovac se splača.

simon1977
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: simon1977 » 03. Januar 2018, 16:46

cena je 540€ z vgradnjo.

imel sem ponudbo od zelo znanega vgrajevalca za 670€....poslal je tudi povprasevanje njemu kolega iz beograda za isti motor in iste komponente...vse identično...in glej ga...njemu je dal ponudbo za 540€.
ko sem ga soocil z tem je rekel da pac mi imamo vecji standard...WTF????????????!!!!!!!!?????????......taksna poslovna praksa se na dolgi rok ne izide jaz mislim.

potem sem se odlocil za drugi renomirani servis z istimi komponentami....za ceno 540€.
ok...tukaj je se pot...vendar jaz ponavadi 2-3 na leto grem v Srbijo pa je bilo to usput :)

carinjenje in homologacija je mala malica...bo narejeno en dva tri....

lahko pa kasneje ko bo gotovo napisem vse podatke oz stroske tukaj.

sem pa vzel taksno napravo katera je prisotna na skoraj vseh servisih v Sloveniji tako da ne bo problema z servisi oz.kalibracijami če bo kasneje potrebno.

Lp S

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2930

Odgovor Avtor: Sajmon » 03. Januar 2018, 21:57

Bo zanimivo prebrat izkušnje od A do Ž.
Država bo še lep čas molzila s trošarinami in zakaj bi ji dajali več, če lahko manj.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7837
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 04. Januar 2018, 00:11

Sodelavec je dal v Srbiji vgradit avtoplin v xaro picasso.
Dal so mu vse potrebne papirje in osnovno nastavitev. Ostalo papiriado in kakšne fine nastavitve elektronike kar se je pokazalo po nekaj k kilometrov so pa uredili na Slovenskem zastopatvu za znamko plinske naprave, ki jo ma v avtu.
Bom povprašal katere znamke.

:crap so pa malce pohitrili in so mu ustrelili polnilni nastavek kar na sredini odbijača :crap Ampak njemu je to ravno in OK.
To pa pri meni me bi šlo čez :sm , pa magar rajš sam montiram povezavo do bombe 8-)

DejanLPG
Novinec
Prispevki: 4

Odgovor Avtor: DejanLPG » 17. September 2018, 21:50

Za nastavitev plinskega sistema Versus je dober naslov [odstranjen URL]*, kar nekaj avtov je bilo "rešenih" pri njih. Opravljajo brezplačno diagnostiko sistema in ti povejo kako pa kaj, potem se pa sam odločiš, kaj boš rihtal.
* Opozorilo uporabniku:

Odstranjena povezava do spletne strani. V skladu z internimi pravili, je pravnim osebam in njihovim predstavnikom, prepovedano komercialno oglaševanje brez predhodne odobritve administratorja foruma.

Uporabniški avatar
tjordan1
Član Subaru kluba
Prispevki: 345
Kraj: Kostanjevica na Krki

Odgovor Avtor: tjordan1 » 20. September 2018, 09:59

namontiraj Prins in boš najbolj zadovoljen.
je treba šparat,pa ni važn kolk košta.

mato96
Uporabnik foruma
Prispevki: 58
Kraj: gorenjska

Odgovor Avtor: mato96 » 20. September 2018, 13:35

tjordan1 napisal/-a:
20. September 2018, 09:59
namontiraj Prins in boš najbolj zadovoljen.
Se strinjam!!!!

DejanLPG
Novinec
Prispevki: 4

Odgovor Avtor: DejanLPG » 20. September 2018, 17:17

Se strinjam, da je kvaliteten sistem, vendar je cena vgradnje previsoka in dobiš za pol njihove cene odlične sisteme, ki delujejo odlično.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost