Programiranje daljinca impreza 2003

Splošni nasveti glede servisiranja, ki ne spadajo v ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3574
Kraj: Krško

Programiranje daljinca impreza 2003

Odgovor Avtor: strumf666 » 08. December 2018, 00:04

Bolj pravilno je sicer registracija daljincev v modul daljinskega odklepanja,...
Sprobano na STI 2003, bi pa moralo delovati (vsaj) na imprezah 2001-2007, pa verjetno tudi na ostalih subarujih okvirno tega letnika.

1. Odpreš šoferjeva vrata in jih pustiš odprta,
2. V volanski ključavnici NI ključa,
3. Odstraniš "kick panel" na šoferjevi strani, torej plastiko, ki pokriva prag in predel pod armaturo pri nogah. spodaj se poleg kablovja skrivata dva bela eno-polna/pinska konektorja,
4. Konektorja skleneš
5. Stikalo za zaklepanje (vseh) vrat pritisneš in držiš v poziciji za odklepanje
6. Po cca 2s 2x pritisneš zaklep ali odklep na daljincu (2xisto, stikalo iz točke 5 še kar držiš)
7. Če je programiranje uspešno, se vsa vrata zaklenejo in odklenejo
8. Spustiš stikalo iz točke 5
9. Razkleneš konektorja iz točke 3
10. Preveriš delovanje daljinca

Modul naj bi podpiral do 4 daljince, potrebno je pa vsakič registrirat vse, enega za drugim, ker se drugače obstoječi prepišejo (nisem sicer probaval). Torej stikalo iz točke 5 držiš pritisnjeno od začetka do konca, na ključih po vrsti 2x pritisneš zaklep/odklep, ko modul potrdi, da je bila registracija uspešna, nadaljuješ z naslednjim ključem.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3903
Kraj: Trbowle

Re: Programiranje daljinca impreza 2003

Odgovor Avtor: BackW00d » 09. December 2018, 19:59

Jutri probam, ker v tole programiranje sem vrgel že 2 uri svojega življenja, pa mi še ni ratalo...(WRX '03)

Takih navodil še nisem najdu, sem najdu tiste s pritiskanjem gumba pa sukanjem ključa....

Javim če dela!
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3574
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 09. December 2018, 22:44

S sukanjem ključa meni ni uspelo, bojda tisto deluje na USDM subarujih, zgoraj napisan način je pa za EDM.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3903
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 10. December 2018, 06:55

Men se je čudno zdelo, zakaj bi sukal, če ima tista dva konektorja tam...valda nima brezveze tistega tam :)
Sukal pa sem tolk časa, da me je že roka bolela na koncu...ziher sem skrajšal življensko dobo ključavnice za 2 leti :grim
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
lukaprelesnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 213
Kraj: Solčava

Odgovor Avtor: lukaprelesnik » 20. November 2019, 10:52

Bi kdo vedel, zakaj men ta postopek ne dela? Sicer na Legacyju 2004 ampak ima ta dva bela pina tak da bi verjetn moglo to delat.

En teden nazaj mi je daljinec v kljucu nehal delat, sem zamenjal baterijo, ampak še vedno se ne odklepa.
Potem sem našel ta postopek, sem poiskat ta dva pina, ampak edino kar naredi, začne utripat luč na stropu (ta ki se prižge, ko imaš odprta vrata) to je pa tut vse. Sem kaj pozabil, ali je pač za Legacyja kak drug postopek?
'04 Legacy EJ25

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 20. November 2019, 11:19

Za 2006 Legacy-a sem našel tole proceduro:
FSM napisal/-a: 1. KEYLESS TRANSMITTER REGISTRATION

NOTE:
  • A maximum of four keyless transmitters can be registered for each individual vehicle.
  • When replacing or adding the keyless transmitter, new registration of transmitter is necessary.
  • When replacing the keyless transmitter (key), registration for the immobilizer system is also necessary.
1. Remove the keyless transmitter from ignition switch.
2. Remove the driver side lower trim cover, connect the registration connector. (white connector with single pole)
3. Push the door lock switch (1) under the power window main switch to UNLOCK. (Room light blink and buzzer sound indicate that system is in registration mode.)
4. Push the button of the keyless transmitter to be registered twice with door lock switch pushed to UNLOCK.
5. When the registration is completed normally, door lock actuator performs Lock → Unlock operation. If Lock → Unlock operation is not performed, retry step 4).

NOTE:
  • When pushing the button of the keyless transmitter, be sure to push twice slowly. And for the second time, keep pushing the button for a while to check the door lock actuator operation.
  • Do not push the button on the keyless transmitter more than twice.
  • Do not push the button on the keyless transmitter repeatedly.
6. If there is any additional keyless transmitter to be registered, repeat step 4).
7. Remove the registration connector, and install the driver side lower trim cover.

NOTE:
  • Keyless transmitter can be registered only with the door lock switch pushed to UNLOCK.
  • When the door lock switch is released once, if the door lock switch is kept pushed to UNLOCK again, registration can be performed.
  • When registering a new keyless transmitter, be sure to register keyless transmitters that are already registered again.
2. CLEAR THE REGISTRATION OF KEYLESS TRANSMITTER

1. Remove the keyless transmitter from ignition switch.
2. Remove the driver side lower trim cover, connect the registration connector. (white connector with single pole)
3. Push the door lock switch under the power window main switch to LOCK. (Room light blink and buzzer sound indicate that system is in clear mode.)
4. Insert and remove the key into/from the ignition switch 10 times within 10 seconds with door lock switch pushed to LOCK.
5. When the registration is cleared normally, door lock actuator performs Lock → Unlock operation. If Lock → Unlock operation is not performed, retry step 4).
6. Remove the registration connector, and install the driver side lower trim cover.

NOTE:
  • Registration can be cleared only with the door lock switch pushed to LOCK.
  • When the door lock switch is released once, if the door lock switch is kept pushed to LOCK again, the clear mode can be performed.
  • Finish the registration mode before switching from registration mode to clearance mode. Othrewise the mode can not be switched to the clear mode. And vice versa.

Uporabniški avatar
lukaprelesnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 213
Kraj: Solčava

Odgovor Avtor: lukaprelesnik » 20. November 2019, 12:39

Najlepša hvala, to je pa zdaj šlo v prvo, sem rešil v 2 minutah :thup :thup :thup
'04 Legacy EJ25

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost